yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3532

Najbardziej cierpia te co wychodzą , jak rozwiną liścienie to -5 nic im nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

U mnie taka sytuacja,buraki conviso . W poniedziałek planowany jest pierwszy wjazd walki z tym zielskiem.

 

IMG_20240425_175555.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
4 godziny temu, Camry napisał:

U mnie taka sytuacja,buraki conviso . W poniedziałek planowany jest pierwszy wjazd walki z tym zielskiem.

 

IMG_20240425_175555.jpg

spore, 
kiedy siane i jaka lokalizacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spoźniłem doglebowke ale na szczęście pole czyste i pójdą 3 zabiegi powschodowe , plan jest na 700g metamitronu , 160-200g fenmedifan 100-150g etufumesatu , 50g lenacyl , 5-10g safari , atpolan bio 1l , jak myślicie warto w pierwszym zabiegu dodać więcej metamitronu np 1000g ? Żeby wydłużyć okres do 2 zabiegu , buraki zasiane 14 kwietnia ale sucho było i dopiero w przyszłym tygodniu bd wchodzić i wypadłoby zrobić zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
2 godziny temu, Michall51 napisał:

spore, 
kiedy siane i jaka lokalizacja? 

Siew 25 marca , Kazimierza Wielka rejon Cukrownia Łubna 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Buraki na wierzchu ale i rzepak też rośnie w najlepsze. Ktoś z lubelskiego tez ma zamiar jutro wjeżdżać? Noc troche chłodna, ale chyba nie ma co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2107

U mnie między 1 a drugim zabiegiem wypadnie 13 dni… rzepak rośnie jak nie będzie morozu to jutro rano wjazd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Co śadzicie lepiej pryskać rano na rosie , czy wieczorem, moje są 3 tyg. jak zasiane poza rzepakami , ciężko znalężć inne chwasty, ale trzeba będzie jutro opryskać , coraz cieplej się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Ja bym postawił na wieczór tym bardziej że nie ma aż tak wysokich temperatur i nie będą "nagrzane ". Ja miałem jechać po niedzieli ale jadę dziś za godzinę,a jest pochmurnie,ze względu że komośnik jest a wstrzymało go zimno więc profilaktyczne pójdzie coś na niego razem herbicydem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, miwigos napisał:

Co śadzicie lepiej pryskać rano na rosie , czy wieczorem, moje są 3 tyg. jak zasiane poza rzepakami , ciężko znalężć inne chwasty, ale trzeba będzie jutro opryskać , coraz cieplej się robi

Każda opcja będzie dobra oprócz południa. Ja zawsze jadę od 15-16 do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

Wtedy jest najcieplej , wieczorem to po 19,jak upaly to póżniej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)

Narazie jest OK , chyba że nie masz przeciwiatrowych, zresztą bez dobrych dysz to prawie nigdy nie szło  by pryskać , skutecznie , bez strat, dla mnie nieralne, nie mieć takich dysz

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak czekają wycieczki bo jedyny pasujący ciągnik do opryskiwacza jest na warsztacie a minął miesiąc od siewu. Ale nie ma co płakać, u mnie warunki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2107
55 minut temu, miwigos napisał:

Narazie jest OK , chyba że nie masz przeciwiatrowych, zresztą bez dobrych dysz to prawie nigdy nie szło  by pryskać , skutecznie , bez strat, dla mnie nieralne, nie mieć takich dysz

Mam, ale akurat jest wiatr w stronę kwitnącego rzepaku sąsiada, i są takie porywy wiatru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Narazie jest OK , chyba że nie masz przeciwiatrowych, zresztą bez dobrych dysz to prawie nigdy nie szło  by pryskać , skutecznie , bez strat, dla mnie nieralne, nie mieć takich dysz

Dysze, dyszami ale ja ostatnio próbowałem specyfik pod nazwą Li700. Ni to adiuwant , ni kondycjoner ale oprócz innych rzeczy które robi to stabilizuje krople i zmniejsza znoszenie. Średnio wierzę w takie rzeczy ale to cholerstwo działa. Poszperalem w necie i wychodzi ze to produkt sprzedawany na niemal całym świecie więc coś w tym chyba jest.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
5 godzin temu, miwigos napisał:

Co śadzicie lepiej pryskać rano na rosie , czy wieczorem, moje są 3 tyg. jak zasiane poza rzepakami , ciężko znalężć inne chwasty, ale trzeba będzie jutro opryskać , coraz cieplej się robi

Przy takiej pogodzie, ja bym pryskal 4-8 rano, rano jest najwięcej wilgoci.. nie raz tak robilem i było ok. 

Z prognoz wychodzi u mnie że w pon ma wiać więc jutro podejmę decyzję czy na już czyli jutro wieczorem coś trzeba opryskać czy ewentualnie do wtorku... Coś mi się wydaje że 1 opcja, już kilka dni nie byłem na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każe ci brać 😂 pytam bo może ktoś testował już takie dawki ekstremalne. Za 4 dni? Tak szybko? Myślałem zrobić po 8

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj