yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Camry    57

Największy problem jak buraki były w zeszłym roku obok działki na której są teraz buraki. Przechodzi bardzo szybko. Ładować oprysk trzeba u sąsiada parę metrów  aby go przytrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

A ja dopiero wczoraj zasiałem i mam gdzieś szarka i komunikaty z cukrowni


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
3 godziny temu, Ulman napisał:

A ja dopiero wczoraj zasiałem i mam gdzieś szarka i komunikaty z cukrowni

Czemu masz gdzieś? Jak nie teraz to później i do Ciebie zawita? Czy o co chodzi?

U mnie jakiegos większego nasilenia niby nie ma, może jakąś pułapkę rozstawie jutro od pola gdzie były buraki w tamtym roku, ale tam też problemu z nim nie było. 

Ja dzisiaj też skonczylem siew. 

Wcześniej co pisałem, że część orka część bez- dobrze że tu gdzie bez to mam convisio.. masakra ile chwastu wyszlo. Po orce zdecydowanie mniej. Chyba na dobre przeproszę się z plugiem.

@Ulman Ty conviso raz tylko miales? Masz wypraktykowane pryskanie standard wg zaleceń np 2x 0,5l czy cos dokladasz, czy jeszcze inaczej? U mnie w tej chwili szarlaty i komosy pewnie będą wychodzić z fazy liscieni, o samosiewach gryki nie wspominając.. czekac do przyszlego tygodnia z opryskiem żeby coś chociaz moze popadalo ? Sam na conviso 0,5l czy dolozyc jaki metamitron z venzarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Może i zawita ale teraz jest najbardziej wygłodzony i migruje na plantacje które już wyszły  z ziemi. Obecnie gdy siewki wolno przyrastają to ma dużo czasu na zeżarcie plantacji. 

Co do Conviso to można dodać 5g tribenuronu  do obydwu zabiegów. Słyszałem też o podziale 0,3l +0,3l+0,4l i do kazdego 4-5g tribenuron. venzar nie zaszkodzi ale czy jest sens stosować? Samo Conviso powinno wystarczyć. Warto zainwestować w dobry adiuwant.

Jeśli dopiero skończyłeś siać a masz juz chwasty to zrób przed wschodami glifosatem i po kłopocie

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Tribenuron dodawałeś u siebie? Taka opcja by mi pasowała jeśli to sprawdzone 👍. Mam buraki po rzepaku i dużo samosiewów. Zauważyłem że mniejsze nasilenie komośnika mam po rzepaku bardziej atakuje jeśli było zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Ulman napisał:

Może i zawita ale teraz jest najbardziej wygłodzony i migruje na plantacje które już wyszły  z ziemi. Obecnie gdy siewki wolno przyrastają to ma dużo czasu na zeżarcie plantacji. 

Co do Conviso to można dodać 5g tribenuronu  do obydwu zabiegów. Słyszałem też o podziale 0,3l +0,3l+0,4l i do kazdego 4-5g tribenuron. venzar nie zaszkodzi ale czy jest sens stosować? Samo Conviso powinno wystarczyć. Warto zainwestować w dobry adiuwant.

Jeśli dopiero skończyłeś siać a masz juz chwasty to zrób przed wschodami glifosatem i po kłopocie

 

Właśnie chodziło mi po głowie takie rozwiązanie w stylu 3 podzielonych dawek. 

To co posialem z convisio 2tyg temu to już  w większości powschodzilo, a to co wczoraj to będę robił jakiś przedwschodowy zabieg z zamiennikiem dual golda ale pewnie w przyszłym tygodniu, tam po świeżej orce też to narazie nie będzie presji takiej 

Odnosnie samego pierwszego tego oprysku convisio, to spokojnie można dopuścić szarłat i komosy do tych 2-4lisci i pozamiata?

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie goltixem i powertinem po 1l pryskać na chwasty w fazie liścieni czy trochę poczekać? Buraki ładnie wzeszły w poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja siałem tak samo, teraz ma przyjść wielkie ochłodzenie od poniedziałku. jeśli o mnie chodzi to ja czekam do następnej środy jakoś i dopiero będę leciał, buraki dopiero dobrze wyskoczyło i chwast też więc się nie spieszę, ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)

A co to za różnica , moje wszystkie przy drodze są zawsze, pryskasz dla ludzi ?

Edytowano przez miwigos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1835
1 godzinę temu, miwigos napisał:

A co to za różnica , moje wszystkie przy drodze są zawsze, pryskasz dla ludzi ?

Jezu to był ŻARCIK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)

Domyślałem się , ale niektórzy tak robią , ja akurat lubie wkurzyć sąsiadów , niech im gula podskoczy, zwłaszcza ci co wszystkiego zazdroszczą

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, miwigos napisał:

Domyślałem się , ale niektórzy tak robią , ja akurat lubie wkurzyć sąsiadów , niech im gula podskoczy, zwłaszcza ci co wszystkiego zazdroszczą

Ale czym wkurzyć? Wczesnym pryskaniem na chwasty?😂

53 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Jezu to był ŻARCIK 

Jak przy drodze to pamiętaj żeby więcej nawozu sypnąć 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3539
53 minuty temu, miwigos napisał:

zwłaszcza ci co wszystkiego zazdroszczą

....a mają czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Dobra panowie czy przy drodze czy nie, pryskać trzeba. Mówią ochłodzenie to z drugiej strony można wykonać zabieg teraz żeby chwasty nie uciekły. Za jakieś dwa tyg koleiny zabieg i później w razie potrzeby 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536

Jak ktoś ma juz chwasty to musi przed ochłodzeniem z 2-3  dni opryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy musi, buraki wzeszły 80%. Rzepak wschodzi ale zabieg w przyszłym tygodniu. Wyjdzie zabieg miesiąc po siewie, tak Jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)

Jak bedziesz musiał pryskać na gwałt , a bedą przymrozki ?, już dwa tyg. jak zasiałeś i tak kiepsko

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu na gwałt? U mnie jedynym i największym problemem jest rzepak. Goltix w podwyższonej dawce i safari poradzą sobie. W zeszłym roku buraki były wyrzędowane, rzepak prawie taki jak buraki a i tak go posprzątało. Niech popada, przejdzie to zimno i będziemy się martwić 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536

Aktualne środki na przerośnięte chwasty, to porażka , chyba że końskie dawki , ja wole delkatnie na małe , po co mam chamować buraki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobo    1
23 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Czemu na gwałt? U mnie jedynym i największym problemem jest rzepak. Goltix w podwyższonej dawce i safari poradzą sobie. W zeszłym roku buraki były wyrzędowane, rzepak prawie taki jak buraki a i tak go posprzątało. Niech popada, przejdzie to zimno i będziemy się martwić 😁

A jakie dawki dajesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Cobo napisał:

A jakie dawki dajesz 

w tym roku celuje w 2 zabiegi po: 15g safari, 1l powertwin, 1,8l goltix, 1,25l atpolan bio, raczej oleju już dodawał nie będę, pierwszy zabieg planuje w przyszły piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj