sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    461
6 godzin temu, Ernst98 napisał:

150kg saletry i 8,5t/ha jest 😀

obraz.png

Niezłe tam ceny ma

 

Ale spalona ta pszenica jak nie wiem , ciekawe te mierniki plonu co maja . U mnie nie wiem chyba 16t by musiało pokazać 😂

D796D0F6-DB8F-41A5-AE40-35F1596108EC.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

U mnie plonowania dokładnie nie znam, Ale bizonem kosił mi to12 minut i zbiornik pełen nie pamiętam takich żniw. Musiałem przyczep pożyczać po sąsiadach bo nie dawałem rady odwozić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
Tomek90 napisał:

Ja w lipcu blisko 200mm,  tyle że to bez znaczenia. U mnie zero w marcu. 

4 godziny temu, Kubawww napisał:

Nie wiem, ale miałem raz pszenica 9.6 t kilka lat temu i wierzę, że taki plon osiągnął.

Pszenica nasienna wszystkiego pod korek dobra ziemia, więc może i mu się udalo 

Ja nie mówię że się nieda osiągnąć takiego plonu. Tylko potrzebna woda,  a mówili ze jej niema prawie z płaczem. 

200 w lipcu czyli tylko 50 mniej niż u nas 1.1-31.07. i co z tego że jeden miesiąc był na zero? ziemia to gąbka i długo oddaje wodę, no chyba że to ziemia klasy z czyli totalny piach

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192

Na tym konkretnym polu że zdjęcia  u niego napewno 8.5 nie było nie realne . U SawekBraczyk faktycznie wygląda przy  tamtej na 13 t . To ile dala np ta 

20220721_192921.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Jak on podawał rok temu wydajność na przyczepy bo miał ja "zważoną", pewnie raz kiedyś l, bo przecież auta odbieraja. 

U mnie na przyczepie potrafiło być ponad 24t i tak jak w tamtym roku 20t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
11 godzin temu, rafal3939 napisał:

. Zbiory są ponad 10 razy MNIEJSZE niż w normalnym roku. 

tzn ze maja plon ok 400kg pszenicy z hektara 

Tak na przyszłość dla twojej wiadomości , to nie da się czegoś zebrać 10 razy mnie niż w innym roku , nawet 2 razy mniej jest niemożliwe , bo 1 raz mniej to już jest zero

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, alfa napisał:

Na tym konkretnym polu że zdjęcia  u niego napewno 8.5 nie było nie realne . U SawekBraczyk faktycznie wygląda przy  tamtej na 13 t . To ile dala np ta 

20220721_192921.jpg

Pojedyncze stojace kłosy jak dala 7t to gora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
2 minuty temu, Kubawww napisał:

Pojedyncze stojace kłosy jak dala 7t to gora 

To było sporo przed zbiorem zdjęcie później poszły do dołu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
46 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Jakie opinie o Spirelli? Będziecie ją siać?

C1 tona już w magazynie kupiona. Źle zabezpieczyli przed deszczem i z jednej strony woda się dostała na worki a że papierowe to kilka trzeba było przesypać bo rozmiękły. Udało mi się kupić jeszcze w cenie 2700+dostawa 220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
2 godziny temu, matek89121 napisał:

Czy możliwe jest aby pszenica miała 15 białka i 42 glutenu ?

czemu nie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

Tego nie wiem, ale widziałem białko 14.8 i gluten 44, co z tego jak gęstość przy tym 69 i szła jako pasza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3609
Andpol napisał:

C1 tona już w magazynie kupiona. Źle zabezpieczyli przed deszczem i z jednej strony woda się dostała na worki a że papierowe to kilka trzeba było przesypać bo rozmiękły. Udało mi się kupić jeszcze w cenie 2700+dostawa 220.

w jakim terminie zamierzasz ją siać? tak się zastanawiam czy jeśli bym ją kupił to siew 15-20.09 nie będzie dla niej zawcześny. na jakich stanowiskach będziesz ją siał?


jakie MTZ masz w niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

w jakim terminie zamierzasz ją siać? tak się zastanawiam czy jeśli bym ją kupił to siew 15-20.09 nie będzie dla niej zawcześny. na jakich stanowiskach będziesz ją siał?

 

jakie MTZ masz w niej?

 

Siew po rzepaku chyba bez orki ale to jeszcze się zobaczy od pogody bo jak sucho to orka około koniec września początek października.

MTZ nie pamiętam muszę na wieś pojechać. Próbę dziś jej kiełkowania b.robił tak dla ciekawości.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Tak na przyszłość dla twojej wiadomości , to nie da się czegoś zebrać 10 razy mnie niż w innym roku , nawet 2 razy mniej jest niemożliwe , bo 1 raz mniej to już jest zero

to nie moje słowa tylko zacytowane z opisu filmu, poza tym nie musisz takich szczegółów wyłapywać. Jeżeli zbierali średnio 4 tony a teraz 400 kg z ha to dla nich jest 10x mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
3 godziny temu, yacenty napisał:

200 w lipcu czyli tylko 50 mniej niż u nas 1.1-31.07. i co z tego że jeden miesiąc był na zero? ziemia to gąbka i długo oddaje wodę, no chyba że to ziemia klasy z czyli totalny piach

Te opady to u Ciebie co wpis to spadają.. kiedyś już podobno 297 było teraz 250.. załóż kanał na yt jakiś faktycznie 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Arkadię kiedyś siałem i zbierałem jako pierwsza i jako pierwszy także napewno jest wczesna. Euforia niekoniecznie bo w 2020 na dobrym stanowisku podczas zbioru miała zielona słomę.

Pawlak81 u mnie pobił rekord ale tj wcześniej pisałem warunki miał wyjątkowe i ciężko go porównać do innych odmian.

Miał ktoś na Podlasiu keramika  ?

Bo u mnie jeszcze 12 sierpnia były miejsca że słoma do połowy zielona, zdjęcie z wczoraj 

IMG_20220813_151859.jpg

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
28 minut temu, Kubawww napisał:

Te opady to u Ciebie co wpis to spadają.. kiedyś już podobno 297 było teraz 250.. załóż kanał na yt jakiś faktycznie 

A ty zacznij czytać i myśleć.

przy jęczmieniu pisałem o 297l opadu od siewu do zbioru. U nas jęczmień się sieje końcem września - w tym sezonie był to 24.09, a zbieraliśmy 10 lipca. CZYLI DRUKOWANYMI LITERAMI SPECJALNIE DLA KUBY ŻEBY ZROZUMIAŁ, od 24.09.2021 DO 10.07.2022 - SPADŁO 297MM OPADU.

Tu pisałem o opadzie 1.1-30.07.2022 - 250MM

KUMASZ RÓŻNICE? czy trzeba kijem wbić do głowy?

  • Thanks 2
  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
3 godziny temu, matek89121 napisał:

Czy możliwe jest aby pszenica miała 15 białka i 42 glutenu ?

Tak. Miałem białka 14.8 gluten 40.3 i 79.8 gęstości. Siana po pszenicy. Dała 9t. Sam nie wierzyłem. Ale to był zeszły sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
25 minut temu, Minkes napisał:

Tak. Miałem białka 14.8 gluten 40.3 i 79.8 gęstości. Siana po pszenicy. Dała 9t. Sam nie wierzyłem. Ale to był zeszły sezon.

Jaka odmiana

U mnie w tym roku duża różnica po przedplonach zbożowych a rzepaku. Po rzepaku 7 t , po zbozach około 5-5.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
15 godzin temu, masa24 napisał:

Trochę słucham czasem tych celebrytów jak robię cis w polu , faktycznie co rok to większe głupoty pieprzą. Kula cały rok narzekał . Ze sucho , ze słabe pszenice . Rekordów nie będzie a tu cyk 10 t 😜jajcarz 

10 ton pszenicy obecnie, przynajmniej u mnie w regionie gdzie są bardzo dobre ziemie nie robi na ludziach już większego wrażenia bo u każdego sąsiada od czasu do czasu takie plony są i to nawet w tym sezonie, gdzie o dziwo była ogromna susza. Magia ziemi klas 1-3.

W tym roku bardzo długo było sucho, ale nie było też upałów i nawet małe deszcze jakie u mnie przechodziły (po 6-8 litrów) robiły dobrą robotę.

Kula mieszka na północy, u nich tam od maja padało dość dużo, do tego ma zadbane ziemie i w te 10 ton jestem w stanie uwierzyć, tak samo jak jestem w stanie uwierzyć w plony Perqinsa bo gospodarzę na takich samych ziemiach i plony pszenicy 8-10 ton czy 4-5 ton rzepaku stają się normą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj