danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    2098
11 minut temu, Zodiax napisał:

Masa zestawu nie może przekroczyć 40 ton jak ciągnik będzie duży to ile zboża czy innego materiału będzie wozić ? 

Np naczepą z wózkiem dolnym 7,5+ towar 24+ciongnik 8,5=40 

A tyczy się to ciągników rolników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Jak bym miał np 20 km  to by przeszło ale jak ktoś realizuje transport 100km i wiencej to prędzej czy później może być przypał i co wtedy jak dojdzie do wypadku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
49 minut temu, Zodiax napisał:

Większy ciągnik nie ma sensu w transporcie 

No nie wiem, wyrwij to z pola czy po śliskiej drodze. Mam co prawda tylko 100 kuni i 6.2 t i jeździ w polu z przyczepą 14 ton plus masa przyczepy ale przy dwóch takich przyczepach i masie tylko 8.5 tony to z pola masakra. 

Przed chwilą, Zodiax napisał:

Jak bym miał np 20 km  to by przeszło ale jak ktoś realizuje transport 100km i wiencej to prędzej czy później może być przypał i co wtedy jak dojdzie do wypadku ? 

100km i więcej już nie jest opłacalne na ciągnik, bo na h ciągnik duży połknie z 30-40 litrów a ciężarówka też tyle ale na 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Każdego się tyczy 

Nie mogę być zależny od transportu zewnecznego bo to zależność i on bywa zawodny dodatkowo czas pracy i chore przepisy co dotyczą takiego transportu dodatkowo taki samochód nie wszędzie wjedzie a kierowca musi mieć kwalifikacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Tak a do ciągnika to pierwszy lepszy Janusz i mamy na drogach co mamy .

Na takie zestawy powinny być inne uprawienia niż tylko kat T.

Co do tanazu to raczej nie dotyczy ciągników rolniczych bo jak np ciągnik z beczkowozem 30 tys  l to tu zestaw waży trochę ponad 50 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Tak a do ciągnika to pierwszy lepszy Janusz i mamy na drogach co mamy .

Na takie zestawy powinny być inne uprawienia niż tylko kat T.

Co do tanazu to raczej nie dotyczy ciągników rolniczych bo jak np ciągnik z beczkowozem 30 tys  l to tu zestaw waży trochę ponad 50 ton.

Dotyczy każdego pojazdu a co do uprawnień to widzę że jakiś nadgorliwy się znalazł 

Przez takie podejścieamy chore przepisy a co do wydatków to rolnicy w statystykach dają innym kierowcom przykład wieńce poco ten kaganiec ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Nie nadgorliwy tylko realny , a najlepiej to widać jak wożą kukurydzę jak mają kierowców z łapanki .

Co do drugiej części to jak byś normalnie napisał bo huk wie o co ci chodzi jakimś szyfrem piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
19 godzin temu, przemek28_28 napisał:

A tyczy się to ciągników rolników? 

Oczywiście,  że sie tyczy i prędzej czy później się za to wezmą, bo zestawy juz przekraczają dobre 50t. U nas np. Polskie Młyny nie wpuszczą na plac zestawu powyżej 40t choć wążą bez ciągnika jak narazie co jest bezsensu , ale i tak sporo bambrów zawracalo albo przesypywali przed bramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26
11 godzin temu, robert1226 napisał:

Tak a do ciągnika to pierwszy lepszy Janusz i mamy na drogach co mamy .

Na takie zestawy powinny być inne uprawienia niż tylko kat T.

Co do tanazu to raczej nie dotyczy ciągników rolniczych bo jak np ciągnik z beczkowozem 30 tys  l to tu zestaw waży trochę ponad 50 ton.

Jeżeli  chodzi  o prawko to niczym się nie różni co na cieżarówki a jeżeli chodzi o jazdę to po asfalcie każdy da radę a po polu to inna bajka także można by powiedzieć odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

A ty masz kat C jeździłeś kiedyś ciężarówką że takie domysły piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

U nas cukrownia nie wypuści zestawu z wysłodkami, który przekracza 40 ton (ciągnik razem z przyczepami ważony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Zdawałem nowe testy na T kazali mi się uczyć C+E jak wchodziły nowe testy bo nie mieli i nie jednokrotnie wyciągałem zestawy po 40t u sąsiada z trociną bądź opołami bo ugrzęzły albo laiczny kierowca i na pusto nie dawał rady także nigdzie nie jest słodko i nie obrażaj kogoś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Na kategorie t rolnik powinien prowadzić ciężarówki w ramach prowadzonej przez siebie działalności rolniczej i to bez tacha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Ło kużwa to żeś doebal , tylko że duża część jeździ ciągnikiem na B .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Nie jeździłem i nie mam C bo nie było mi potrzebne a na C ograniczeń jest więcej niż na T długość zestawu jest 21m a na C 18,5m czyli jedna przyczepa za traktorem 

Tak ale to tylko 3,5t jest B+C to 7 także jak coś się stanie to... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ok to jakie te ceny ciągników bo ja chcę kupić taki na 200 km ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26
Przed chwilą, robert1226 napisał:

Co to za ciągnik na 200 kilometrów.?

Widzę że lubisz się czepiać byle szczegółów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj