Polecane posty

przemek28_28    2098
4 godziny temu, ksiaze napisał:

a na kujawach będzie zaraz 500...leci średnio 4-5 ton z ha a sa i takie ha gdzie nic nie leci i nie warto wjezdzac...

Dziś z sąsiada oglądaliśmy jego kukurydze na 4-5 klasie to moze z 20-30% wypełnienia kolby a kolby drobne to ile natkucze? 2-3 tony maks 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    159

To że u was za stodołą słaba kukurydza to nie znaczy że cena wzrośnie. Taka Polska ze swoim milionem hektarów kukurydzy nic nie znaczy na świecie i nie ma żadnego wpływu na ceny, a my jeszcze musimy sporą część tego co wyprodukujemy wyeksportować.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
30 minut temu, sw_kamil napisał:

To że u was za stodołą słaba kukurydza to nie znaczy że cena wzrośnie. Taka Polska ze swoim milionem hektarów kukurydzy nic nie znaczy na świecie i nie ma żadnego wpływu na ceny, a my jeszcze musimy sporą część tego co wyprodukujemy wyeksportować.

A czy ja pisałem coś o wzroście ceny z tego powodu? Chodziło mi że wyniki tonażowe bedą chujowe u nas a w d*pie mam co ty myślisz.  Większość przy krótkiego ch*ja nadrabia tutaj swoimi domysłami i dywagacjami.

Frajerstwo i dziecinada na tym forum

Jemu padało to gosc, a temu co nie padalo to znaczy frajer.

 

10 ton wziąłbym w ciemno ale realnie bedzie 3-5 ton w moich stronach. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

@v11 dokładnie nie chce mi sprzedać po 450 netto a do skupu dzwonił już i po 380-400 netto odda bo się umówił na odbiór  już. Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

to jest normalna zawiść na polskiej wsi. klasyka

  • Like 5
  • Confused 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
11 minut temu, czareczek85 napisał:

@v11 dokładnie nie chce mi sprzedać po 450 netto a do skupu dzwonił już i po 380-400 netto odda bo się umówił na odbiór  już. Czy to jest normalne?

Kupisz tanią pasze do krów i będziesz jego konkurencja na rynku ziemi i dzierżaw? 5 latek masz że tego nie rozumiesz?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

@yacenty @Mateusz1q on uprawia tylko własne pole z hodowli zrezygnował z 5 lat temu podjadę dzisiaj i powiem 500plus vat czyli wyjdzie mu 580 netto jak nie sprzeda to nie wiem co mam myśleć.

10 godzin temu, michalcium napisał:

Wykoszona 22% wilgotności plon 10800 myślę przy tej suszy to dobry wynik 

myślę że przy tej wilgotności to rewelacja jaki rejon PL?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ty już nie myślisz, napisałem ci wiejska zawisc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
10 minut temu, czareczek85 napisał:

500plus vat czyli wyjdzie mu 580 netto

Gratuluję🤦‍♂️🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
11 minut temu, czareczek85 napisał:

@yacenty @Mateusz1q on uprawia tylko własne pole z hodowli zrezygnował z 5 lat temu podjadę dzisiaj i powiem 500plus vat czyli wyjdzie mu 580 netto jak nie sprzeda to nie wiem co mam myśleć.

myślę że przy tej wilgotności to rewelacja jaki rejon PL?

 

Skąd jestes? Za 580 sam sprzedam i znajdę Ci jeszcze kilku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
czareczek85 napisał:

10 minut temu, przemek28_28 napisał:

Skąd jestes? Za 580 sam sprzedam i znajdę Ci jeszcze kilku

Okolice łomży

oglos sie na olx tylko nie wyrywaj sie tak z cena daj 50 zl wiecej niz na skupie i napewno tiry będę jechaly drzwiami i oknami, nie ma co prosić sąsiadów jak glupi

  • Like 2

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Faktycznie jak ktoś wyżej napisał tylko biadolenie na tym forum, jaka to qq be jak to każdy dokłada, a za chwilę za nowym fendem będzie w innym temacie pytał. Ja mam ponad połowę qq w płodozmianie i za rok sieje tyle samo. Widzę że większość nie rozumie że to rok poprzedni był odchyleniem od średniej, a ten do bardziej normalnych należy i że gospodarzenie zaczynając od kultury gleby kończąc na sprzedaży płodów to jest proces wieloletni?

pszenżyto, jęczmień u nas 607,48zł (po tyle kupowałem w żniwa dla świń) plony 5-6t maks,3037,4zł - 3644,88zł  na naszych glebach co odpowiada przy podobnym nawożeniu 10-12t/ha qq piszę z kilkuletniego doświadczenia.    3037,4/10=303,74 a  3644,88/12=zgadnijcie ile?  

Więc jak cena za mokrą qq spadnie poniżej 300/t no to wtedy można by stwierdzić że qq gorzej trochę w tym roku wyszła, a qq najczęściej sieje się na glebach gdzie pod uwagę trzeba brać żyto owies różne łubiny itp, no i wartość dodana w postaci resztek bezcenna.  

Kolejna sprawa chrzanienie o odbiciu sobie poprzedniego roku przez skupy, aż mnie krew zalewa jak takie głupoty piszecie. To jest  rynek i nikt nie zapłaci 1000zł za coś wartego 400zł. Ja myślałem że to stare pokolenie chłopów było takie chłopskie "ło panie nie opłaca sie tanio" ale to jednak z pokolenia na pokolenie przechodzi

200zł skup dostanie do tony to później tobie będzie miał z czego zapłacić, a jak chłopy dostali dotację do sprzedanej qq to tak ma być a skupy to najlepiej aby zamknąć bo to banda zmówionych oszustów! Tylko komu potem płody rolne sprzedać?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
7 minut temu, jacek472 napisał:

Faktycznie jak ktoś wyżej napisał tylko biadolenie na tym forum, jaka to qq be jak to każdy dokłada, a za chwilę za nowym fendem będzie w innym temacie pytał. Ja mam ponad połowę qq w płodozmianie i za rok sieje tyle samo. Widzę że większość nie rozumie że to rok poprzedni był odchyleniem od średniej, a ten do bardziej normalnych należy i że gospodarzenie zaczynając od kultury gleby kończąc na sprzedaży płodów to jest proces wieloletni?

pszenżyto, jęczmień u nas 607,48zł (po tyle kupowałem w żniwa dla świń) plony 5-6t maks,3037,4zł - 3644,88zł  na naszych glebach co odpowiada przy podobnym nawożeniu 10-12t/ha qq piszę z kilkuletniego doświadczenia.    3037,4/10=303,74 a  3644,88/12=zgadnijcie ile?  

Więc jak cena za mokrą qq spadnie poniżej 300/t no to wtedy można by stwierdzić że qq gorzej trochę w tym roku wyszła, a qq najczęściej sieje się na glebach gdzie pod uwagę trzeba brać żyto owies różne łubiny itp, no i wartość dodana w postaci resztek bezcenna.  

Kolejna sprawa chrzanienie o odbiciu sobie poprzedniego roku przez skupy, aż mnie krew zalewa jak takie głupoty piszecie. To jest  rynek i nikt nie zapłaci 1000zł za coś wartego 400zł. Ja myślałem że to stare pokolenie chłopów było takie chłopskie "ło panie nie opłaca sie tanio" ale to jednak z pokolenia na pokolenie przechodzi

200zł skup dostanie do tony to później tobie będzie miał z czego zapłacić, a jak chłopy dostali dotację do sprzedanej qq to tak ma być a skupy to najlepiej aby zamknąć bo to banda zmówionych oszustów! Tylko komu potem płody rolne sprzedać?

zmusisz skupy zeby ci dolozyly te 200zl rzad  tym roku powinien te 200zl dac rolnikowi po okazaniu faktur bylo by sprawiedliwie zniwa sie zaczely i ile mozna na polu przeciagnac to nie zboze ze przelezy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

200 do t to dla skupującego podmiotu! przecież rolnik dostał 250 do tony. to może rolnik powinien oddać 25 skupowi aby było po równo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

 

myślę że przy tej wilgotności to rewelacja jaki rejon PL?

 

80 km na północ od Warszawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
12 godzin temu, michalcium napisał:

Wykoszona 22% wilgotności plon 10800 myślę przy tej suszy to dobry wynik 

pewnie wody dosyc bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Kolega sprzedał do biogazowni 56 ton średnio z hektara 170 netto tona sieczkarnie i transport płaci biogazownia

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
7 minut temu, Navara1988 napisał:

Kolega sprzedał do biogazowni 56 ton średnio z hektara 170 netto tona sieczkarnie i transport płaci biogazownia

Dobry interes 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
59 minut temu, Navara1988 napisał:

Kolega sprzedał do biogazowni 56 ton średnio z hektara 170 netto tona sieczkarnie i transport płaci biogazownia

Do której biogazowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, czareczek85 napisał:

Okolice łomży

Zapraszam na bwm po 500 netto sprzedam choćby zaraz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
3 godziny temu, fabio napisał:

pewnie wody dosyc bylo

Od siewu do zbioru 127L/m2 

3 godziny temu, fabio napisał:

pewnie wody dosyc bylo

Od siewu do zbioru 127L/m2 

3 godziny temu, fabio napisał:

pewnie wody dosyc bylo

Od siewu do zbioru 127L/m2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj