Polecane posty

Miran    54

Agri Plus mają swój transport żeby przyjechać odebrać zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
34 minuty temu, Agrest napisał:

Miałem w tym roku obsadzić parę ha porzeczką ale sprawa do przemyślenia  i chyba będzie pszenica. Choć mówi się o wysokiej cenie za owoce to nagle może się okazać że nie będzie kupca. A mąki z tego nie zrobi.

 

Też mi się wydaje że owoce o warzywa będą drogi bo wszyscy teraz obsiewaja rzepakiem pszenica i na wiosne kukurydzę. A cenny zbóż teraz to też spekulacje. Ciężko przewidzieć co będzie  za tydzień a co dopiero za rok

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
17 minut temu, ziutek92 napisał:

Kto tyle płaci na LTM?

Zimno, Laszczów cena 1500 brutto za konsumpcję.  Dzisiaj byłem w tych 2 skupach, ruchu brak


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Pszenica osiągnie cenę 2 tysiące od następnego tygodnia muszą być podwyżki w skupie giełdy przebiły 410euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
48 minut temu, Miran napisał:

Agri Plus mają swój transport żeby przyjechać odebrać zboże?

Jeśli podpiszesz kontrakt. Jak masz jednego tira to nie przyjadą. Jak chcesz im zawieźć tirem to musi mieć jakieś certyfikaty gmp Plus czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
1 godzinę temu, Szczerbatek902 napisał:

ja teraz aktualnie mam jedno auto pszenżyta do sprzedania i to jego cena mnie interesuje i u Rafalskich aktualnie 1250/t a u Kowalczyka 1200/t więc niby 50 zł więcej ,do Rafalskich nigdy nic nie sprzedawałem,może ty masz jakieś doświadczenia z nimi jak z płatnościami i czy nie ucinają z ceny na byle czym ??

Robią takie akcje w tym roku , że oddajesz towar a jedziesz po fakturę za tydzień , i od tego dnia liczą termin na płatność.

Wyplacalni są.

Wezmą wszystko , wszelakie śmiecie tylko odpowiednio potrącają z ceny. W żniwa kantuja na wilgotności i od procentu też sobie potrącają.

 

Ja bym zawiózł próbkę do Rafalskich ,niech mówi ile za to zapłaci i kiedy , konkrety. Z tymi konkretami pojechałbym do Kowalczyka i zapytał czy za taki towar i taka ilość tyle i tyle zapłacą. 

Ja tam lubię stawiać sprawę jasno, Kowalczyka mam 500 m od gospodarstwa i jeśli ktoś dalej dawałby mi więcej to uczciwie jadę do Kowalczyka i mówię jaka sytuacja , żeby się krzywo na Mnie nie patrzył jak będę go mijał że zbożem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
3 godziny temu, Bugii napisał:

Agrolok konsumpcja do portu z centralnego mazowsza 1800 netto

No to idziemy na kolejną granice psychologiczna ponad 2tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Pszenica konsumpcja 1700 netto odbierają z domu, min 24t. Aż się palą żeby przyjechać, koniecznie na teraz na zaraz. Pszenżyto 1300 netto - min.24 tony tak samo odbierają z domu. W innym miejscu 1360 netto, ale tylko całe tiry, nie da się sprzedać  np. półtora tira. Od poniedziałku ma iść znowu w górę. Wszystko centralna wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys777    15
9 minut temu, AdamKutno napisał:

Matif lekko zaczyna spadać. 

Jak na koniec tygodnia i tak jest grubo.

do kolegi co się mieszczuchami przejmuje… może przypomną sobie o rolnikach. Ziemniaka jak chcesz na wiosce sprzedać po złotówce za kg to drogo ale do dino idzie i płaci po 2,5 za zagraniczny syf. Moim zdaniem i tak maja za dobrze ze nie liczą się z kosztami.

osadkowski SMS 1700 dolny Śląsk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

wiecznie do góry szło nie bedzie na giełdzie, nastapi korekta i poleci

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miran napisał:

Agri Plus mają swój transport żeby przyjechać odebrać zboże?

kiedyś pytałem to nie chcieli przyjechać chciałem sprzedać 50 t pszenicy, odległość 40km. oddział zamość. szukałem transportu to niektórzy nie chcieli do nich jechać mówili że to "chora firma". byłem u nich ze dwa razy chciałem próbę zostawić ale nic z tego trzeba sie kontaktować z handlowcem. dałem sobie spokój z nimi.

2 godziny temu, Pronar82a napisał:

Zimno, Laszczów cena 1500 brutto za konsumpcję.  Dzisiaj byłem w tych 2 skupach, ruchu brak

wisz może ile jęczmień w zimnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
58 minut temu, Korbol napisał:

Pszenica konsumpcja 1700 netto odbierają z domu, min 24t. Aż się palą żeby przyjechać, koniecznie na teraz na zaraz. Pszenżyto 1300 netto - min.24 tony tak samo odbierają z domu. W innym miejscu 1360 netto, ale tylko całe tiry, nie da się sprzedać  np. półtora tira. Od poniedziałku ma iść znowu w górę. Wszystko centralna wielkopolska.

Jak tirem zajechać do domu i jeszcze pszenicą załadować ?

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/piatkowska-pszenica-w-portach-po-1900-1910-zl-t-kukurydza-1610-zl,116707.html

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Taką korekta na matifie to jak śledzę ten temat już któryś rok i opinie tych którzy się orientują nawet zdrowiej ,niż ciągły galop w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Co wy patrzycie na chwilowe spadki jak od tygodnia na zamknięcie giełdy matif wraca do normalnego poziomu a z resztą koniec tygodnia i se korekte mogą zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
16 minut temu, Wicherek napisał:

Co do artykułu , jakoś sobie nie przypominam żeby twardo twierdzili że pójdzie w górę w artykułach z przed wojny , tak i teraz niech cwaniaki powiedzą dokąd będzie drożeć.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, monstercase457 napisał:

kiedyś pytałem to nie chcieli przyjechać chciałem sprzedać 50 t pszenicy, odległość 40km. oddział zamość. szukałem transportu to niektórzy nie chcieli do nich jechać mówili że to "chora firma". byłem u nich ze dwa razy chciałem próbę zostawić ale nic z tego trzeba sie kontaktować z handlowcem. dałem sobie spokój z nimi.

wisz może ile jęczmień w zimnie?

Handluje z nimi kilka . Agri plus to duża firma i zawsze jak jak sprzedaje to przez handlowca kilka zł na + od ceny na bramie , raz odbierali swoim transportem ale pszenica jechała na na inny magazyn nie Zamość. Próbki nie zrobisz od tak ochrona, magazynier, laboratorium i rakoraf i przepisy wewnętrzne,  pewnych rzeczy nie przeskoczy , i co najważniejsze kupują pszenice paszową parametry nie ważne a cena jak za konsumpcje . Płaca najlepiej w regionie i w terminie .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Jeśli podpiszesz kontrakt. Jak masz jednego tira to nie przyjadą. Jak chcesz im zawieźć tirem to musi mieć jakieś certyfikaty gmp Plus czy coś takiego.

Dużo tego masz ? Nakreśl mniej więcej skąd jesteś. Pi razy drzwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12
3 godziny temu, Miran napisał:

Agri Plus mają swój transport żeby przyjechać odebrać zboże?

Mają

1600 pszenica pasz. netto od poniedziałku - AgriPlus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj