Polecane posty

proxy8441    248
Dnia 24.01.2022 o 16:24, Bob napisał:

To po co się pytasz jak wiesz?

czytaj ze zrozumieniem


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820
18 minut temu, wojak1986 napisał:

Bob szkoda że ludzie o prawicowych i konserwatywnych poglądach są kojarzeni z PiSem przez ich nazwę i interesy z kościołem. Przecież Ci wszyscy ludzie wywodzili się z AWSu później pochłonęła ich chciwość...

Kolego już mi nie mów o tym kościele bo jak słyszę jaki to ten kościół biedny bo go atakują i chcą zniszczyć to mnie brzuch ze śmiechu boli.

Nikt w tym czasie więcej złego dla KK w Polsce nie zrobił i nie robi niż herarchowie kościelni i PIS. Poprzez ukrywanie pedofilii, tuszowanie, udawanie ze jej nie ma, ciągnące się latami sprawy i zamiast zrobić z tym porządek, rozliczyć się z tego, posypać głowę popiołem, przeprosić zapłacić odszkodowanie ale z pieniędzy KK a nie ze skarbu Państwa  i poprosić o wybaczenie to jest jak jest. Wolą bronić się przez atak i mówić że zachód chce zniszczyć kościół w Polsce, nie mówię  już o Rydzolu z radia co MA ryja. Właśnie przez ich działanie ludzie odchodzą od kościoła, a dzieci i młodzież wypisuje się z religii. Czasy kiedy jedyny "czytaty i pisaty" na wsi był pleban minęły bezpowrotnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
2 godziny temu, Bob napisał:

Mówisz o tych nierobach którym co miesiąc przelewają kasę żeby nie musieli robić? Którym pomoc społeczna płaci rachunki, karmi dzieci w szkole, kupuje węgiel i robi zakupy? Zapamiętaj jedno, gdyby pisowcy chcieli pomóc a nie kupić sobie miernych, biernych ale wiernych wyborców to zrobiliby takie rzeczy jak: ulga w podatku na każde dziecko powiedzmy z pięć tysięcy, darmowa opieka zdrowotna włącznie ze stomatologiczną do 18 roku życia, zerowy vat na ubrania dziecięce i artykuły szkolne, darmowe obiady w szkole itp. Ale oni wiedzą że ich wyborca ma IQ marchewki i nie rozróżnia dochodu od przychodu, że dla niego liczy się ILE DOSTANIE na rękę a skąd to państwo na to weźmie to go nie interesuje, ma dostać i tyle. Głodnemu nigdy nie można dać pieniędzy bo ich nie będzie szanował, nie można za niego rozwiązywać problemu. Trzeba pomagać ale nie wyręczać w rozwiązywaniu problemów bo tak stwarzasz kolejne pokolenie nieudolnych i nie zaradnych ludzi którzy będą chcieli więcej i więcej, bo jemu się należy bo on potrzebuje. Silnego i bogatego państwa nikt nigdy nie zbudował na socjalnych benefitach tylko na pracowitości i zaradności swoich obywateli.

Odpowiem Ci w ten sposób gdzie byśmy byli I w jakim miejscu  gdyby po rządziło do dziś?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Niedługo baryłka ma być po 100USD, ciekawe ile z tych obniżek VATeusza zostanie... 

Bo już obecnie paliwo kupowane na początku stycznia przy 23% VAT wychodzi tylko 15gr drożej, niż to przy obecnych cenach przeliczone na 8% VAT. 

Wtedy B0 płaciłem 5.45 , teraz już po 6zl wołają, czyli prawie 5.30 z 8% VAT, tak nam pomógł Pinokio... 

Jak tam @Rolnik1973 dalej podniecasz się obniżka VAT na paliwa??? 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
7 minut temu, nexeqadore napisał:

Odpowiem Ci w ten sposób gdzie byśmy byli I w jakim miejscu  gdyby po rządziło do dziś?

No na pewno nie w tym miejscu i w takiej czarnej... jak teraz. 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15426
29 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Niedługo baryłka ma być po 100USD, ciekawe ile z tych obniżek VATeusza zostanie... 

Bo już obecnie paliwo kupowane na początku stycznia przy 23% VAT wychodzi tylko 15gr drożej, niż to przy obecnych cenach przeliczone na 8% VAT. 

Wtedy B0 płaciłem 5.45 , teraz już po 6zl wołają, czyli prawie 5.30 z 8% VAT, tak nam pomógł Pinokio... 

Jak tam @Rolnik1973 dalej podniecasz się obniżka VAT na paliwa??? 

Co zrobić jak baryłka drozeje, zadne vaty nie pomogą.

Jabby nie obniżylli akcyzy i vatu to by 6.50 było, a tak na początku lutego kupi sie po 5.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
11 minut temu, maciej napisał:

po 5.10 kupisz jezeli do 1 lutego nie przekroczy 6 , zł

Umiesz liczyc, nie po 5.10 tylko 5.27.

Najpierw policz cenę netto i dopiero potem oblicz cenę brutto przy VAT 8%

A po cenie 6.09 która podał Agrest, to już 5.34 wychodzi... 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    114

5.78zl/l B0, zamawiane 24.01.22, dostawa wczoraj. I prawie 5 tyś litrów zapasu jest :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
Tomasz0611 napisał:

11 minut temu, maciej napisał:

po 5.10 kupisz jezeli do 1 lutego nie przekroczy 6 , zł

Umiesz liczyc, nie po 5.10 tylko 5.27.

Najpierw policz cenę netto i dopiero potem oblicz cenę brutto przy VAT 8%

A po cenie 6.09 która podał Agrest, to już 5.34 wychodzi... 

to ile jest netto twoim zdaniem z 6 zł ? mi wychodzi 6 brutto to na 8 % 5,21zl nie wiem skąd ci wychodzi 5,27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
1 godzinę temu, maciej napisał:

po 5.10 kupisz jezeli do 1 lutego nie przekroczy 6 , zł

na Śląsku verva diesel po 6,17zł już widziałem


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25847
9 minut temu, maciej napisał:

to ile jest netto twoim zdaniem z 6 zł ? mi wychodzi 6 brutto to na 8 % 5,21zl nie wiem skąd ci wychodzi 5,27

6:1,23×1,08= 5,268

W zaokrągleniu 5,27zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
50 minut temu, maciej napisał:

to ile jest netto twoim zdaniem z 6 zł ? mi wychodzi 6 brutto to na 8 % 5,21zl nie wiem skąd ci wychodzi 5,27

Matematykę w szkole miałeś, wiesz jak naliczany jest VAT ?? @Agrest dobrze opisał 6zł brutto to przy 23% VAT w zaokrągleniu 4,88 netto, i teraz do tej ceny doliczamy 8% VAT co daje nam w zaokrągleniu 5,27. Podstawy ekonomii i matematyki się kłaniają ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
5 minut temu, maciej napisał:

no mi wychodziło 5,21x1,15 =5,99 a 23-15=8 vat

To źle liczysz ;) Policz z ceny brutto cenę netto a następnie dolicz inny VAT. Podstawy matematyki się kłaniają i znajomość zasad naliczania podatku VAT.

CENA BRUTTO= (1+VAT w %/100)*CENA NETTO

Czyli na przykład, jak cena netto to 5zł to cena brutto przy 23% VAT=(1+23/100)*5=6,15zł

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

jak się jest na ryczałcie to nigdy mnie nie interesowało odliczenia VATu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Ale to nie trzeba być na ryczałcie czy na VAT, to są podstawy matematyki i zasady działań na procentach, poziom podstawówki 8-klasowej lub gimnazjum, nie wiem co kończyłeś ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj