Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

Kentar    864
13 godzin temu, Pcheella napisał:

To coś mi tu nie gra. Byki zaważyły 4260kg (6szt) jak dostałem wyniki wybicia i je dodałem wyszło 2202kg, jak przyjmę że 4260 to 100% a 2202 to x, robię propozycje i wychodzi mi wybicie na poziomie 51,69%. Coś słabo czy źle liczę?

Z handlarskiej matematyki przy brudzie 6% wychodzi mi 54,995% dokladnie. Jak 4 rki i 2 O to NORMALNE wybicie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

To teraz powiedz jak zarbia na tym handlarz i firma która potem kupuje od takiego handlarza? Bo handlarz musi mieć na paliwo do tego zazwyczaj dochodzi pracownik i jeszcze dobrze zazwyczaj mu sie żyje nie mówiąc o amortyzacji samochodów i reszcie opłat.

Mój odbiorca ma możliwość rozliczania się w rzezni na żywą wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86
1 godzinę temu, Kentar napisał:

Z handlarskiej matematyki przy brudzie 6% wychodzi mi 54,995% dokladnie. Jak 4 rki i 2 O to NORMALNE wybicie.

No też mi powiedział że od tej ogólnej mam odliczyć 6% i wtedy wyliczyć wybicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
8 minut temu, Pcheella napisał:

No też mi powiedział że od tej ogólnej mam odliczyć 6% i wtedy wyliczyć wybicie

No bo tak sie liczy wybicie i kazda normalna osoba Ci to powie. Waga z gospodarstwa, w Twoim wypadku duza, brud i dopiero.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

ja zawsze wybicie licze od wagi brutto, chyba, że chcę wiedzieć ile by mnie wyszły na żywą to wtedy od wag brutto robię netto i z rozliczenia przeliczam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Powiedzcie mi ile można dostać za byka około 400-450 kg jak u was takie coś  liczą +-? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Dwa byki LM po 10 tysięcy szt 15 brutto za kilo na żywą poubojowo 25 brutto kg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinz908    11
Dnia 5.05.2022 o 10:55, Mieciu24 napisał:

Jak jedzie z 1 kilometr to samochód się wysika i jest super waga. Powiedz mi czy handlarz dobry wujek i dokłada na każdym twoim byku 😂🤣

Żaden handlarz jeszcze u mnie nic nie kupił- nie ma szans na kombinacje to jakoś z cena nie może się przebić😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Witam sprzedałem krowę po uboju pierwszy raz . I tak w domu ważyła 595 kg na mojej wadze i kupującego na ubojni zaś 549 kg  dała 280kg mięsa po cenie 22 zł netto klasa o -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
2 godziny temu, Dzikusss napisał:

Witam sprzedałem krowę po uboju pierwszy raz . I tak w domu ważyła 595 kg na mojej wadze i kupującego na ubojni zaś 549 kg  dała 280kg mięsa po cenie 22 zł netto klasa o -

No i super ci wyszło kto brał? Żadnej skity z9-10℅   cena super za taką małą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
12 godzin temu, soltys48 napisał:

To ile miały wybicia?

 

I tu je pies pogrzebany. Nie mam jeszcze kwita poczta polska. Kasa jest na wadze 700 z 400 musiało być na haku. 7 skity masz 650 na żywą. Matematyka prosta. Między 55 a 60 wybicie. Cieniasy były. Tera to cena kasę robi. Prawie dwa lata. Mam jeszcze ładnego pięknie karczycho buduje. Dwa miesiące i w czape. Wilcze Błota odbiorca. Miał być pośrednik 13-stke netto dawał to kafla na dwuch nie zarobił bo nie dał rady przyjechać. Telefon i nie musiałem długo czekać. Jałówa miała się gonić to cuda niewidy by się robiły. Trza było spier z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Byk LM 730kg -5%   16brutto

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
14 godzin temu, grey6 napisał:

I tu je pies pogrzebany. Nie mam jeszcze kwita poczta polska. Kasa jest na wadze 700 z 400 musiało być na haku. 7 skity masz 650 na żywą. Matematyka prosta. Między 55 a 60 wybicie. Cieniasy były. Tera to cena kasę robi. Prawie dwa lata. Mam jeszcze ładnego pięknie karczycho buduje. Dwa miesiące i w czape. Wilcze Błota odbiorca. Miał być pośrednik 13-stke netto dawał to kafla na dwuch nie zarobił bo nie dał rady przyjechać. Telefon i nie musiałem długo czekać. Jałówa miała się gonić to cuda niewidy by się robiły. Trza było spier z nimi.

Z twoich danych wynika że dostałeś 14 netto na żywo, poubojowo 23,25- pewnie za U , skoro LM-y. Wybój 62 %. 

17 godzin temu, Dzikusss napisał:

Witam sprzedałem krowę po uboju pierwszy raz . I tak w domu ważyła 595 kg na mojej wadze i kupującego na ubojni zaś 549 kg  dała 280kg mięsa po cenie 22 zł netto klasa o -

Zawsze myślałem że handlarze robią prezenty a Ty dostałeś od ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199
Napisano (edytowany)

Pojechała do ubojni ecobeef też mi się wydaje że ubojnia zaniża wagę żywą na zakładzie czy to możliwe że sztuka tyle straciła to była normalna krowa nie habita ani fest . A taki gość Pedro miał wybicir zwykłej krowy prawie 60%a tu ledwo 50

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Dzikusss napisał:

Pojechała do ubojni ecobeef też mi się wydaje że ubojnia zaniża wagę żywą na zakładzie czy to możliwe że sztuka tyle straciła to była normalna krowa nie habita ani fest . A taki gość Pedro miał wybicir zwykłej krowy prawie 60%a tu ledwo 50

Bo oddałeś do topowej ubojni 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na tej ubojni oszukują u nich tylko pierwszy raz wychowania dobrze. Na której nie oszukują. Trzeba by było być podczas uboju i patrzeć na swoją sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

parę ubojni pisze minus 7 od wagi na bramie. 

ważyć,mierzyć bo tu tylko chaos 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w cywilizowanych krajach to nie potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Polska jeszcze bardzo długo nie zcywilizuje się w tym kierunku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takie i moje zdanie i nigdy tego nie ukrywałem. 

to chory kraj dla chcących coś robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Jak nie jabną na wbc w ubojni to kierowcy i kółko się kręci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj