Wiola050

Claas Lexion 510, 520, 530

Polecane posty

Wiola050    0

Hejka聽馃榾聽Mam na imi臋 Wiola. Jestem tu nowa, wi臋c napisz臋 par臋 s艂贸w o sobie. Wsp贸lnie z tat膮 prowadz臋 gospodarstwo rolne w ma艂ej urokliwej wsi聽niedaleko Gda艅ska. Mamy 210ha ziemi i uprawiamy pszenic臋, rzepak i troch臋 kukurydzy. Je艣li macie jakie艣 rozs膮dne pytania to prosz臋 bardzo 馃榾聽Przymierzamy si臋 do zakupu u偶ywanego kombajnu i wyb贸r pad艂 na Claasa. U nas cz臋sto mawiaj膮, 偶e ci膮gnik to powinien by膰 John Deere, a kombajn Claas, wi臋c nie chcemy kupi膰 byle jakiego... PROW przeszed艂 nam "ko艂o nosa" tote偶 musi by膰 u偶ywany. Bierzemy pod uwag臋 Claasa Lexiona 510, 520 lub 530.聽 S膮 to ma艂e kombajny 5 klawiszowe o mocy 220-300 koni. Nie znalaz艂膮m informacji na forum wi臋c za艂o偶y艂膮m nowy w膮tek. Pytanie brzmi jaka jest ich wydajno艣膰? Tzn. ile wykosi ha/godz. pszenicy kt贸ra sypie 8-9 ton? Jaka jest wydajno艣膰 w tonach/h, ile ton wykosi dziennie? Czy wykosi 200t? Jakie s膮 wady tych kombajn贸w i czy gubi膮 ziarna? Uff to tyle. Prosz臋 nie my艣lcie sobie, 偶e jestem taka "ach i och" w mechanizacji bo pomaga艂 mi tatu艣聽馃榾馃槂聽B臋d臋 wdzi臋czna za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Zapraszam do mi艂ej dyskusji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰   
Go艣膰

Ale tutaj potencjalna 偶ona szuka kombajnu 馃ぃ馃ぃ馃ぃ馃ぃ

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bialy8011    45

Wiola pr臋dzej by艣 chyba m臋偶a tu znalaz艂a jak odpowiedzi na takie pytanie co zada艂a艣 馃榿 a co do kombajnu to ja ju偶 bym szuka艂 czego艣 na 6 klawiszach do Twoich hektar贸w.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wiola050    0

Bia艂y8011 mam og贸ln膮 wiedz臋 na temat tych kombajn贸w i ich wydajno艣ci,ale my艣la艂am,偶e kto艣 mo偶e posiada tak膮 maszyn臋 i poda szczeg贸艂owe informacje 馃榾 my posiadamy Claasa Dominatora 108 s. Kosi dziennie 艣rednio聽 120ton pszeniczki, a na wi臋kszych polach 150. Tylko trzeba sypa膰 bez zatrzymywania si臋. To dla mnie jest konkretna informacja drodzy m臋偶owie 馃榾

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
KaKul    1

Witam. W okolicy u mnie jest par臋 Lexion贸w i starszych i m艂odszych, jezdza glownie na uslugach bo mieszkam w regionie mniejszych gospodartw gdzie kr贸luje produkcja mleka, sam posiadam DF 6040 od nowosci i w sezonie zniwnym odkad kosze rowniez rzepak k艂ade 200ha gdzie rozdrobnienie dzialek jest u nas bardzo duze jednak wracaj膮c do tematu wydajnosciowo Lexion 510 520 czy 530 beda porownywalne do 6 klawiszowego starszego dominatora 108 bo maja 5 klawiszy plus aps wiec przeskoku w wydajnosci do swojej starej 108 napewno nie odczujesz, jesli chce sie cos wiecej wyciagnac prosze szukac modelu 540 czy 550 gdzie jest to juz wi臋kszy 6 klawiszowy kombajn i na wiekszych kawalkach z wiekszym hederem bedzie mial duza wydajnosc. Znajomy ma Lexiona 550 ale w tym roku zbyt duzo nie nakosil bo jednak ta seria potrafi miewac sporo problemow elektrycznych jak i z silnikiem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
AGRISupport    7
Wiola050 napisa艂:

Noooo ch艂opaki.... jestem zawiedziona. Nikt nic nie wie...?聽

533170482 pisz dzwon odpowiem na pytania A i mo偶e pomog臋 znale藕膰 jakiego艣 艂adnego lexa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

To i ja si臋 przy艂膮cz臋 do tego jak偶e trudnego pytania. Na ok. 300 ha us艂ug narazie bez kukurydzy co mo偶na kupi膰 u偶ywanego i bezproblemowego, bo Dominator 88 VX zaczyna nie dawa膰 rady a i pogody mamy jakie mamy a i ludzie coraz bardziej nerwowi :D .

My艣l臋 nad Tucano 450 lub 470 ewentualnie Lexion 520 lub co艣 ze starszej a niezawodnej gwardii typu Mega 360/370 w latach to do 2010 roku bo p贸藕niej juz cena w kosmos. Za Tucanem i Mega przemawia silnik Mercedesa pono膰 niezawodny w Lexach 500 jest CAT, niby wi臋cej pali ale szczeg贸艂贸w nie znam. Dodatkowo s艂uchy na temat Lexion贸w 500, 偶e s艂aba elektryka. W okolicy jest jeden Lex 510 i ju偶 si臋 troch臋 sypie ale z drugiej strony dostaje niez艂e wciry w kukurydzy wi臋c hektar贸w i ton to on ma nakoszone wi臋c pewnie ma prawo. Wi臋kszo艣膰 co kupi艂o nowe kombajny to by艂 w艂a艣nie Tucany 440/450 i te maszyny 艣migaj膮, pocz膮tkowo mia艂y problemy z Adblue no ale zosta艂o to rozwi膮zane przez wyrzucenie ustrojstwa :) ca艂kowicie. Je艣li kto艣 ma tego typu maszyn臋 i mo偶e co艣 ciekawego opowiedzie膰 na co zwr贸ci膰 uwag臋 przy ewentualnych ogl臋dzinach to niech da zna膰 a mo偶e kto艣 ma na sprzeda偶 lub wie, 偶e jaki艣 znajomy chce takie co艣 sprzeda膰 to b臋d臋 wdzi臋czny za kontakt. A mo偶e jaki艣 czarno- 偶贸艂ty ko艅 typu CX 6080 a wola艂bym Claasa :D.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam si臋 do zakupu xp31, na co szczeg贸lnie zwr贸ci膰 uwag臋? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka b臋dzie z bizona wi臋c pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjno艣膰 g艂贸wnie na forach najwi臋cej temat贸w awaryjno艣ci jest o elektronice? g艂upi nie jestem proste tematy sam ogarn臋 natomiast co z sterownikami itd?聽
      jak awaryjno艣膰 podsiewaczy? te偶 co艣 s艂ysza艂em 偶eby uwa偶a膰 i og贸lny komentarz u偶ytkownika potrzebny 聽
      聽 聽 聽 Cytuj 聽 Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, m贸g艂by kto艣 wyt艂umaczy膰 czym si臋 r贸偶ni膮 oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjno艣ci膮 tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy si臋 nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawiali艣my sie nad jakim艣 claasem dominatorem jaki byscie mogli poleci膰 na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam koleg贸w. Martwi mnie dziwny odg艂os w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powy偶ej 20km/h zastanawiam si臋 czy to co艣 w skrzyni czy zwolnice ... Spotka艂 si臋 kto艣 z czym艣 takim... Dodam 偶e zmiana bieg贸w bez jakichkolwiek zgrzyt贸w a stany oleju prawid艂owe聽
    • Go艣膰
      Przez Go艣膰
      Planuj臋 zakup kombajnu na 90ha g艂贸wnie zbo偶a w gr臋 wchodz膮 wszystkie marki. Prosz臋 o opini臋 na temat tych kombajn贸w.聽
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj