Polecane posty

zenekbizon    6

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje i czy da się przerobić stodole wielkości długość 7 m na 4 m na oborę na bydło z tym ze stodoła jest na wylot tzn z obu końcy są drzwi otwierane jest przejezdna od czego zacząć ile sztuk tam możne wejść? itp pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje i czy da się przerobić stodole wielkości długość 7 m na 4 m na oborę na bydło z tym ze stodoła jest na wylot tzn z obu końcy są drzwi otwierane jest przejezdna od czego zacząć ile sztuk tam możne wejść? itp pisać :D

 

 

 

Na pewno da się przerobić, ale tam ci wejdzie około 6 krów. więc ciężko będzie


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

za mały obiekt zacytuje ci słowa mojego ojca jak zmienialiśmy dach na swoiej oborze bo to była kiedyś stodoła ale ma 7 m szerokości i 15-16 długości ale wchodzi do niej 23 doine ale mam wonski korytarz i bele wtaczam zimą ręcznie niestety :D Asłowa mojego ojca to (wolałbym postawić oborę od podstaw niż zdeimować i zkładać nowy dach) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Dziękuje tylko mnie by nawet 5 lub 6 krów urządzało a dach jest nowy także tylko musiał bym zrobić dekę i jedne drzwi zamurować a tamte pomniejszyć i zrobić boksy a stawiać większą oborę to trochę inny interes i nie bardzo tani ale za bardzo niema gdzie tego postawić mam około 70 byków a to była by tzn rezerwa na cielęta z krowami to 3 krowy z potomkami by mi tam weszły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Jeśli tak to możesz przerabiać tylko mam pytanie czy stodoła jest wolnostojąca czy coś jest do niej dobudowane. :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Po jednej stronie są garaże a po drugiej jest ze tak powiem przedsionek za ścianą grodzącą z stodołą a za przesiąkiem kuchenka przy gospodarcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Aha A czym planujesz wybierać obornik (wyciąg,tur) i jaki ma być korytarz paszowy.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Korytarz heh no na 6 ogonów myślałem o korycie i jaślach na tyle bydła w takim miejscu to co tam wystarczy a obornik widłami od od byków wyciągamy cyklopem a turem robimy kupy a potem ładuje się cyklopem na rozrzutnik zaraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

To jeśli tak to ustaw krowy do siebie ogonami wędy zrobisz jeden gnojowy a dwa paszowe i krowy będą stać po obu stronach chyba tak by było najlepiej :D


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgadzam się z belarusik ja mam stodołę 8,5 na 5,5 i myślę ze zmieszczę tam 12 sztuk 6 po jednej 6 po drugiej. A może nawet w porywach do 14 albo zrobię 2-3 kojce dla byczków (wolnostojące).


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

No myślałem że kojce robić nie wolno stanowi skową i chyba zrobię tak jak mówce ogonami do mnie :D dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

No muszę zrobić dekę zamurować drzwi jedne a drugie przerobić na inne i zrobić boksy i stół paszowy to najdroższe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj