Pcheella

Odszkodowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pcheella    86

Cześć wszystkim chciałem zapytać czy ktoś się orientuje ile można dostać za przekop działki i położenie linii energetycznej? Mam kilka działek i w październiku przyjedzie przedstawiciel omówić przebieg linii i wysokość odszkodowania tylko ja nie mam pojęcia ile za takie coś cenić. Proszę o pomoc może ktoś miał podobną sytuację bądź zna jakieś przepisy które mówią o takich pracach.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    327

U mnie na okolicy każdy indywidualnie negocjował z firmą stawiająca wiatraki. To co każdy wynegocjowal jest tajne. Tak stanowi umowa. Jednak sytuacja wygląda tak, że niektórzy za czapkę gruszek mają przekop, a inni dostali znaczne sumy. Polecam twardo negocjować. Nie podpisywać od razu papierow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Miałem przeboje z Energą. Ich ostateczna propozycja stanęła na tym, że zaproponowali jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 1.000 zł za 280 m. Do tego chcieli wpisać służebność w księgę wieczystą. Dlaczego nie chcieli dać więcej? Argumentowali to tym, że wrośnie wartość mojej działki, jeżeli zdemontują dotychczas istniejące słupy SN. Nie dogadaliśmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Za kabel poprowadzony przez moją Łąkie po jej długości prawie 300m firma budująca farmę wiatrową  zapłaciła 50zl /mb to była umowa podpisana w 2014 roku kasa była na koncie rok później , a prace były robione w tym roku i jeszcze teraz dali odszkodowanie za zniszczenie łąki 4000zl a zniszczyli mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zależy jaka to linia. Inne są obostrzenia w około lini 400V, a inne przy 200 000V.

Zależy też jake przeznaczenie i potencjał ma działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj