Gabrys05

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gabrys05    3
Cześć! Posiadam 30 arów ziemniaka. Po 2 tygodniach od posadzenia rozsaliśmy POLIFOSKĘ 8 w ilości ok 80 kg na 30 arów przy równaniu kopców. Po wschodach wysiejemy jeszcze SALETRZAK 27 STANDARD PLUS. Co mogę jeszcze zastosować aby zwiększyć plon? Zależy mi na jak największej ilości bulw. Ziemia wypoczywała prawie 12 lat. Ziemniaki są bez obornika, ponieważ nie można było nigdzie załatwić a sami nie posiadamy. Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

Było ten nawóz odrazu wsypać na talerz i mlekiem polać , po co w ziemniaki go sypać  smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

Jak normalnie odpowiedzieć jak ktoś sądzi kilka arów ziemniaka dla własnych potrzeb i nawóz w nie wali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrys05    3
Jeżeli masz klasę gleby 5 i 6, nie masz obornika i tym bardziej ziemia bez skladników pokarmowych bo kilku letni ugór to myślisz że inaczej da się zrobić? Samym obornikiem nawet nic nie zrobisz. To nie są niziny tylko góry i tu nie jest ziemia, na której bez nawozu Ci coś urośnie. Zanim się wypowiesz najpierw zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

A co tu pytać jak ktoś chce jeść chemie nie ziemniaki .

Można było jakiś poplon przybrać lub coś w tym rodzaju , a nawet na piachu coś urośnie i będzie smaczne na pewno mniej , ale jadalne i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrys05    3
Haha. Bez nawozu to Ci gówno urośnie. Zapraszam do mnie ciekawe co by było z twojej gospodarki w takim terenie i na takiej ziemii. Najpierw się doucz i doinmformuj, a później komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

 I po co się rzucasz mam i dobrą ziemię i piachy wiem że ziemniaki urosną na piachu bez nawozu sztucznego i nie mówię tu o rekordowych plonach , ale dla siebie wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robert Ty jakiś ekolog jesteś? Co mu się wtrącasz, to jego sprawa co sieje. Nawozu już wystarczy tylko moim zdaniem powinieneś to wszystko dać przed posadzeniem. Teraz to zadbaj o nawodnienie i odżywianie dolistne. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrys05    3

Dzięki Ci bardzo na taką odpowiedź czekałem. Masz jakieś sprawdzone i dobrr nawozy na odżywianie dolistne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kristalon, Rosasol, klasyczny Insol7. Robert jak by przyjechał do nas pod Sieradz to zawlu ze swoim  podejściem by dostał 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629
3 godziny temu, marcin19071980 napisał:

Robert Ty jakiś ekolog jesteś? Co mu się wtrącasz, to jego sprawa co sieje. Nawozu już wystarczy tylko moim zdaniem powinieneś to wszystko dać przed posadzeniem. Teraz to zadbaj o nawodnienie i odżywianie dolistne. 

Nic z tych rzeczy tylko nie mogę zrozumieć co ci ludzie robią , we wszystkim jest tyle chemia że głowa mała ,a co niektórzy sądzą trochę ziemniaków czy sieją trochę warzyw do własnej konsumpcji i w to chemie walą  sami się faszerują tą  chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Azoplon nutri? Dolistne może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451
Dnia 15.06.2021 o 09:41, robert1226 napisał:

Nic z tych rzeczy tylko nie mogę zrozumieć co ci ludzie robią , we wszystkim jest tyle chemia że głowa mała ,a co niektórzy sądzą trochę ziemniaków czy sieją trochę warzyw do własnej konsumpcji i w to chemie walą  sami się faszerują tą  chemią.

Nie przesadzajmy znowu, że saletra czy mocznik to taka straszna chemia.  Gorsze związki trafiają do żywności. W druga stronę z nawozów naturalnych mamy w glebach pokaźną ilość pasożytów, bakterii, grzybów  przez które można nabawić nieciekawych chorób i bedziemy ratować się  przyjmując leki-chemię o wielu skutkach ubocznych. Chemia która potrafi zabić w naszym organizmie pasożyty, dla nas też nie są obojętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1629

Może za bardzo temat się rozwinął w stronę chemii .

A to tylko z własnego przykładu kiedyś sypiałem nawóz też i pod ziemniaki , a od kilku lat pod ziemniaki nawet grama nawozu nie idzie ,różnica w smaku nawet niema co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez danielooo25
      Panowie mam takie pytanie do kiedy można siać ziemniaki docelowo chcę posiać 1.50 ha posiałem 1.5 tygodnia temu połowę ale mi zabrakło i powoli do kupuje po znajomych, ale zabardzo nie wiem do kiedy można ostatecznie siać. 
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj