lysonzi1

Mały ciągnik do opryskiwacza i rozsiewacza.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lysonzi1    7

Witam, jaki ciągnik wybrać do opryskiwacza zawieszanego 600L oraz rozsiewacza również 600L? Czy Massey 255 to dobra opcja? Czy lepszy c360 lub ewentualnie inny sprzęt? Ciągnik do 30000zł. Do cięższych prac mam większy ciągnik, ten miałby służyć tylko do opryskiwacza i rozsiewacza. Niewielki areał, wszystko koło komina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ja użytkuje 255 i mam pilmeta 412 i przy pełnym z rsm już zaczyna chwiać przodek wiec 600l może być trochę dużo, dodatkowo nie wiem jak w 60 ale w 255 jest trochę chora hydraulika że musisz przełączać miedzy podnośnikiem a wyjściami na węże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Ja mam T-25 opryskiwacz i lejek po 400l daje rade zaleta mało pali jak koło komina to możesz mniej nalać i nasypać i za 10tysi kupi taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
1 godzinę temu, Tigon napisał:

ja użytkuje 255 i mam pilmeta 412 i przy pełnym z rsm już zaczyna chwiać przodek wiec 600l może być trochę dużo, dodatkowo nie wiem jak w 60 ale w 255 jest trochę chora hydraulika że musisz przełączać miedzy podnośnikiem a wyjściami na węże 

W 60 podnosnik i hydraulika działa w tym samym momencie. Ja mam do 60, tadlena 600 na belce 15, wiec jak nalany pełen to po drodze buja nim ostro a mam dodatkowo w kołach ciężarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zetor 6011 lub 7011, wom i podnośnik będą niezależne od siebie i lepszy komfort niż w mf czy c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
1 godzinę temu, Tigon napisał:

ja użytkuje 255 i mam pilmeta 412 i przy pełnym z rsm już zaczyna chwiać przodek wiec 600l może być trochę dużo, dodatkowo nie wiem jak w 60 ale w 255 jest trochę chora hydraulika że musisz przełączać miedzy podnośnikiem a wyjściami na węże 

Trzeba dołożyć trochę i przerobić na niezależną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
2 godziny temu, jaco512 napisał:

Zetor 6011 lub 7011, wom i podnośnik będą niezależne od siebie i lepszy komfort niż w mf czy c360.

Zetor to też jest jakaś opcja, może uda się coś poszukać, ale tylko te modele czy jeszcze coś jest ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Kurcze myślałem że nie będzie problemu z udźwigiem i stabilnością ale widzę że wcale nie jest tak kolorowo. Opryskiwacz ewentualnie może mieć 500L, np taki biardzki, bo też będę kupował ale rozsiewacz dobrze żeby big bag chociaż zabrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
26 minut temu, lysonzi1 napisał:

Kurcze myślałem że nie będzie problemu z udźwigiem i stabilnością ale widzę że wcale nie jest tak kolorowo. Opryskiwacz ewentualnie może mieć 500L, np taki biardzki, bo też będę kupował ale rozsiewacz dobrze żeby big bag chociaż zabrać 

Rozsiewacz to spokojnie,  ja mam mx850 i najwiecej milem 800 kg saletry w nim i dalo Sie jechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Panowie nie róbcie jaj ze do 60tki opryskiwacz 600l to za duzo bo ja 30tką dzwigałem krukowiaka 600l z dodatkowymi obciążniakmi i po górach wiec nie przesadzajacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Moja c 330m maksymalnie udźwignie 400 kg nawozu, ale trzeba uważać pod górkę żeby przodu nie podniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek00    9

Ja jeżdżę c360 z dodatkowym obciążeniem który waży  ponad 100 kg i opryskiwacz 800l belka 18m.

Napełniam na podniesionym opryskiwaczu bo potem jak zaleje do pełna to nie podniosę.

Dodatkowo mimo dodatkowego obciążenia ciągnikiem trzeba uważać, bo łatwo postawić ciągnik na 2 kola.

Według mnie do c360 max opryskiwacz 600l, wtedy podnosi bez problemu i jest ciągnik stabilniejszy.

Co do ciągników to c360/355 lub jakiś zetor 6011/6211/7011/7211 albo jakiś starszy, plusem zetora jest szczelna kabina i komfort pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeTuR_7011    45

Polecam zetora 5718 lub 6718. Biegi ma tak samo jak c360 przy kierownicy ale dużo większy komfort i cena w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Zetor 5211 o 30 % większy udźwig podnśnika niż w c 360 czy MF255, amortyzowana przednia oś, wspomaganie i wygodna kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Podepnę się pod temat; Też szukam ciągnika do rozsiewacza 600kg i opryskiwacza 600 l tylko że nowego ( dotacja). to musi mieć co najmniej 1000kg udźwigu na podnośniku. moc 40-50KM

początkowo myślałem o Lovol/arbos ale raczej odpuszczam  

indyjski solis 50km? jakieś opinie? on chyba nie ma rewersu to jego minus. ktoś wie co za silnik jest zamontowany?

kolejna myśl po głowie to farmtrac 555 tylko po rozmowie z jednym dealerem to podobno długo się czeka na niego. 

ursus c350b pchać się w to?

tym/ zetor tez się ceni. w tymie podobno juz nie ma silnika perkinsa.

Kubota to już grubo ponad 100 tys. Może jakis new holand mały serii 2 albo 3.

Jakieś inne propozycje? dotacja 60 tys reszta swoje więc nie ukrawam ze szukam czegoś z niższej półki. Ogólnie to ceny małych ciągników i tak są b. wysokie. 

Za 100 tys nie bardzo jest co kupic.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj