Marek7536

Siłownik hydrauliczny do pługa obrotowego.

Polecane posty

Mialek    1

To zależy od pompy w ciągniku i masy pługa.

Wykres pokazuje że przy 80 bar będzie ok 1tony siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dać radę da ale co to za robota bez kostki hydraulicznej - musisz celować z przełączanie siłownika aby obrócić. Ja sobie nie wyobrażam takiej pracy na dłuższą metę a wiem o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie każdy pług wymaga kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
9 godzin temu, Marek7536 napisał:

 bo nie stać mnie dawać 900zł za typowy siłownik do pługa.

A na lemiesze do niego chociaż Cię stać? Orz zagonowym.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek7536    0

Pług mam 2 skibowy a lemiesze 2 udało mi się spasować UG drugie dwa kowal z resora zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
7 godzin temu, gustaww napisał:

nie każdy pług wymaga kostki.

Oczywiście, jeżeli jest to siłownik jednostronnego działania to nie potrzebuje - jeśli dwustronnego ( dwa przewody ) to obowiązkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.05.2021 o 14:30, akmaly napisał:

Oczywiście, jeżeli jest to siłownik jednostronnego działania to nie potrzebuje - jeśli dwustronnego ( dwa przewody ) to obowiązkowo. 

mylisz się. kverneland ma tłok dwustronnego działania na dwa węże i nie potrzeba kostki do obrotu. konstrukcja tego nie wymaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 18.05.2021 o 06:35, akmaly napisał:

musisz celować z przełączanie siłownika aby obrócić. Ja sobie nie wyobrażam takiej pracy na dłuższą metę a wiem o czym pisze.

a ja sobie wyobrażam,cztery lata tak orałem i dzień przed sprzedażą pługa uruchomiłem kostkę🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To po co tą kostkę kupiłeś? Dla mnie praca ma być przyjemnością a nie celowaniem kiedy przełączyć dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj