Cerusyt

Dzierżawa pola przez współwłaściciela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cerusyt    0

Witam, mam pytanie.

Mój sąsiad ma pole 3ha 5/6 klasa nieuprawiane, chciałbym je wydzierżawić ale problem jest w tym że są inni właściciele (rodzeństwo) nigdy nic nie robili na tym polu część nawet nie wie o jego istnieniu. Sąsiad od zawsze sam tam uprawiał tylko on opłaca podatek, reszta wyjechała I nawet nie wiadomo gdzie przebywają I czy żyją. Czy ten sąsiad może zgodnie z prawem wydzierżawić to pole? Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Umowa na morde , bo nawet jeśli zrobisz pisemną to mogą ją podważyć ze względu na brak własności , na umowie dzierżawy musi być notarialny właściciel , uprawiać możesz itd dopóki nikt z rodziny nie przywali się do niego że bez ich wiedzy wydzierżawił pole ( czyli w ich myślach ma dodatkowy dochód z czynszu dzierżawy ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Mam dzierżawę spisaną przez notariusza właściciel zmarł był kawalerem ma 2 rodzeństwa. Zasiane mam pszenicą co mam teraz robić żeby ją zebrać bo oni na pewno pole sprzedadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto zasiał ten zbiera wedlug prawa w Polsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Prawo prawem a ja coś czuje że wyjdą z tego kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Czym ty sie martwisz jak masz umowę  notarialna. Zbierasz do końca umowy i moga Ci  huk zrobic. Nawet jak sprzedadzą  to nowy właściciel  nie ma prawa wejsc na pole. Nie mówiąc  już  ze masz prawo pierwokupu. 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Andpol napisał:

Mam dzierżawę spisaną przez notariusza właściciel zmarł był kawalerem ma 2 rodzeństwa. Zasiane mam pszenicą co mam teraz robić żeby ją zebrać bo oni na pewno pole sprzedadzą?

Niech sprzedają... Masz umowę i ona obowiazuje nowego nabywce.... Sprzedający musi poinformować że są zobowiązania u notariusza... Jeżeli tego nie zrobi taki to taki akt może być  nawet unieważniony.. bo zbywca  złoży wtedy fałszywe oświadczenie przed notariuszem... Jak masz odpowiedni okres to masz prawo pierwokupu... 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

No i nie myliłem się co do sprzedaży jak tylko sprawy spadkowe uregulują. Zbiory mam zebrać dopłate na siebie wziąć i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli umowę masz tylko na rok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Tak ustną na razie a wkrótce się okaże co i jak. Notarialna nie wymówiona jeszcze i podatek do gminy ja płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Spadkobiercy a umowa była na 10 lat z czego 7 rok użytkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

No to jeszcze 3 lata masz dzierżawy  i prawo pierwokupu i nikt nie może  cie usunąć  z pola. A spadkobierca to ma tylko takie prawo ze jak bylo w umowie czynsz dzierżawy  zapisany to jego. Znam przypadek ze w umowie bylo ze wlasciciel placi podatek i dostaję  200 kg ziemniakow na zime a pola bylo 10 ha na 10 lat. W pierwszym roku zmarl i spadkobiercy placili podatek i gowno widzieli doplaty i sąd  nic nie pomógł. 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Człowiekiem trzeba być a nie na czyjejś krzywdzie sie dorabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2477
Andpol napisał:

No i nie myliłem się co do sprzedaży jak tylko sprawy spadkowe uregulują. Zbiory mam zebrać dopłate na siebie wziąć i tyle w temacie.

to mozesz kupic jak na sprzedanie a ziemie znasz 7 lat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Kupic mogę ale nie kupie bo następcy brak dzieci w polu robić nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
2 godziny temu, Andpol napisał:

Człowiekiem trzeba być a nie na czyjejś krzywdzie sie dorabiać.

Z tego co piszesz to zastanawiam sie po co ci w ogóle byla napisana umowa u notariusza jak wystarczylo ze ktoś  tupnol nogą i ty z podkulonym ogonem zmiatasz z tego pola

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

Umowa notarialna właścicielowi  do renty była potrzebna mi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
7 godzin temu, Andpol napisał:

Człowiekiem trzeba być a nie na czyjejś krzywdzie sie dorabiać.

Możesz użytkować do końca trwania umowy, co tu niewłaściwego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061

@Andpol a ile za to chcą? Bo może w przyszłości będzie to twoja dodatkowa emerytura. Bo jak nawet dla dzieci nie chcesz to nie znaczy, że nie warto. Szczególnie, że prawo pierwokupu masz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2477

jezeli jest umowa z "data pewna" tak to sie nazywa, nic nie wygasa. a najczesciej takie umowy byly stosone jak ktos chcial rente czy emeryture z KRUS bo to wlasnie KRUS rzadal takich umow chyba ze sie cos zmienilo w przepisach i spadkobiercy musza to respektowac przerabialem to u mnie w rodzinie 10lat temu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
1 godzinę temu, skoter napisał:

miałem tak samo z chwilom śmierci umowa wygasa

Bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
3 godziny temu, Leszy napisał:

@Andpol a ile za to chcą? Bo może w przyszłości będzie to twoja dodatkowa emerytura. Bo jak nawet dla dzieci nie chcesz to nie znaczy, że nie warto. Szczególnie, że prawo pierwokupu masz. 

Po ile za ha to nie wiem ale myślę że około 50 tyś.będą chcieli. To pole jest oddalone prawie 10 km ode mnie a najgorszy minus że muszę przez całe miasto powiatowe przebijać się do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Gdy sprzedadzą to się dowiesz jaka cena, dostaniesz umowę warunkową, chyba, że u notariusza zatają dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez bibon98
      Witam, nie orientuje się ktoś czy na terenach natura2000 można wyorywać trwałe użytki zielone które nie są cenne? Ciekawi mnie to bo miałem ponad 2ha cennych tuzów, a teraz przy składaniu dopłat, wszystko zamieniło się w zwykłe tuzy.
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj