kuba9449

Zbiornik dwupłaszowy na olej napędowy

Polecane posty

kuba9449    36

Witam

Czytałem różne źródła i nie wszystkie odpowiedzi się zgadzały także chciałbym rozwiać swoje wątpliwości.

Posiadam zbiornik dwupłaszczowy o pojemności 5000l, czy przez zakupem paliwa muszę go gdzieś zarejestrować, zgłosić? Czy zbiornik musi być posadowiony na płycie betonowej, czy też może stać po prostu na ziemi?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Trzeba od tego zacząć czy jesteś rolnikiem ryczałtowym czy masz jakąś działalność gospodarczą .

Jedynie mając działalność rolnik musi zgłaszać zakup paliwa do skarbówki bo ryczałtowy nie ma takiego obowiązku .

Co chodzi o zbiorni to po wyżej 2500 tyś pojemności musi mieć homologację i badania ( ale nie jestem pewien ) tu masz opis

https://petrol.pl/pl/wymagania-techniczne-dotyczace-montazu-i-uruchomienia-diesel-stacji

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/czy-rolnik-musi-miec-dwuplaszczowy-zbiornik-na-paliwo-rolnicze/

Ministerstwo Rozwoju odpowiada – zmiany nastąpią, ale nie od razu

Ministerstwo Rozwoju odpowiadając na zapytanie KRIR wskazuje, że 18 marca br. w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r., poz. 471), która jest efektem zmiany przepisów prawa budowlanego przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju. Powyższy akt prawny wprowadzi uproszczenia rygorystycznych procedur, które dotyczą zarówno obiektów budowlanych, jak i zbiorników na paliwo i RSM. 

Zmiany w prawie zbiorników na paliwo dotyczące rolników

Jak zapowiedziało Ministerstwo Rozwoju, zmiany w prawie zbiorników na paliwo i RSM obejmą art. 29 i 30 ustawy Prawo budowlane. W wyniku tych zmian rozszerzeniu ulegnie lista obiektów budowlanych nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę, ani dokonywania samych zgłoszeń. 
Na liście znajdą się naziemne zbiorniki będące obiektami budowlanymi, o pojemności do 5 m3, służące do przechowywania paliw płynnych klasy III (oleju napędowego). Zbiorniki będą mogły znajdować się w gospodarstwie, aby zapewnić potrzeby własne rolnika. Parametr dotyczący objętości nie większej niż 5 m3 wprowadzono ze względu na bezpieczeństwo pożarowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Jestem na vacie i mam działalność gospodarczą.

Czyli muszę zgłosić do UDT, a co do punktu "Zbiornik powinien być posadowiony na płaskiej (wypoziomowanej), równej i stabilnej powierzchni, wykonanej z materiału niepalnego. Podstawa musi być, co najmniej 30 cm szersza i dłuższa od samego zbiornika. Grubość podstawy musi wynosić, co najmniej 5 cm", z czego może być taka podstawa wykonana?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Mam zamiar zakupić zbiornik 1500l na olej napędowy i zastanawiam się czy warto dopłacić do swimer czy dać mniej i kupic sibuso? Jaka jest różnica między nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj