Polecane posty

podjadacz    18

Pula całkowita jaka była mówiona kilkadziesiąt razy to 103 000 000,00 EUR = 427 913 500,00 PLN

 

Jak by nie patrzeć 54 000 000,00 EUR = 224 343 000,00 PLN licząc po kursie NBP tj. 4,15 zł

 

Teraz 224 343 000,00 PLN dzielimy przez 100 000 PLN to daje nam 2243 miejsca :o

 

Więc trochę dziwne skoro 2900 osób ma się tą kwotą podzielić a z kolei w agrobiznesie powiadali, że pieniędzy wystarczy dla ok 2700 więc nie wiem jak oni to liczą

 

później niby ma dostać 1200 osób no to mnożymy 100 000 PLN x 1200 = 120 000 000 PLN

 

427 913 500,00 - 224 343 000,00 - 120 000 000,00 = 83 570 500 PLN - tyle niby zostanie

 

aalbo ja coś źle rozumuję albo nie wiem już z tego nic.. :D

 

 

- - - - - - - - - - - - - -

 

Edit: najlepiej nie debatować już bo nie potrzebne kłótnie tylko cierpliwie czekać na listę i co ma być to będzie i tyle.. :)

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Pytanie...
Pierwotnie mialem zgloszonych we wniosku 16 ha, zalapalem sie na liste i wsxystko ok.. okazalo sie jednak ze musze zamienic jedna dzialke przed zlozeniem wniosku o platnosc, po tej korekcie powierzchnia mi sie zwiekszyla do 16,5 ha. Agencja przyjela zmiane. Teraz po zlorzeniu wniosku o doplaty bezposrednie z pegow wyszko mi 16 ha powierzchni uzytkowej.. Czy w takiej sytuacji moge zrobic zmiane do wniosku i zmniejszyc powierzchnie urzytkowa o te 0.5 ha bez konsekwencji ? Zaznaczam ze punkty i miejsce na liscie mialem liczone wlasnie od 16 ha, dopiero po wycofaniu jednej i wprowadzeniu drugiej dzialki powierzchnia mi sie zwiekszyla. Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Gdzieś w internecie widziałem wypowiedź łysego gdzie mówił, że do tych 54mln euro i tych sierpniowych dochodzą jeszcze środki krajowe więc stąd ta kwota 103 mln euro.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Najgorzej ze kolejni maja dostac koniec sierpnia i zostaje malutko czasu na papierki a wczesniej nie ma co zalatwiac bo niewiadomo czy sie czlowiek zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

@MateuszNoco - dlatego trzeba cierpliwie poczekać na aktualizację listy a później sobie mniej więcej policzyć czy się załapiesz na koniec sierpnia.

Jeżeli tak to można po mału załatwiać papiery :) Ja jestem obecnie na 14972 miejscu podejrzewam, że lista się przesunie bo ktoś zrezygnuje jeszcze.. :)

 

Gdzieś mi się obiło o uszy, że lista ma liczyć 11233 osoby po jakimś przesunięciu i do tego ma być te 2900 ale nie wiem gdzie to czytałem..

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Z pracy zrezygnować to nie ma takiej opcji.

No to jak jesteś na ZUS to KRUS Cię nie ubezpieczy z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnika.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Pula całkowita jaka była mówiona kilkadziesiąt razy to 103 000 000,00 EUR = 427 913 500,00 PLN

 

Jak by nie patrzeć 54 000 000,00 EUR = 224 343 000,00 PLN licząc po kursie NBP tj. 4,15 zł

 

Teraz 224 343 000,00 PLN dzielimy przez 100 000 PLN to daje nam 2243 miejsca :o

 

Więc trochę dziwne skoro 2900 osób ma się tą kwotą podzielić a z kolei w agrobiznesie powiadali, że pieniędzy wystarczy dla ok 2700 więc nie wiem jak oni to liczą

 

później niby ma dostać 1200 osób no to mnożymy 100 000 PLN x 1200 = 120 000 000 PLN

 

427 913 500,00 - 224 343 000,00 - 120 000 000,00 = 83 570 500 PLN - tyle niby zostanie

 

aalbo ja coś źle rozumuję albo nie wiem już z tego nic.. :D

 

 

- - - - - - - - - - - - - -

 

Edit: najlepiej nie debatować już bo nie potrzebne kłótnie tylko cierpliwie czekać na listę i co ma być to będzie i tyle.. :)

 

@Unexpected i shaun ......widzicie tekst powyzej ??? 2 linijka od dołu albo 6 od góry dla ułatwienia, 83 mln zostaje, wiecie juz o co nam chodzi czy nadal za trudne ???

 

papierki papierki... ktos pisal ze zalatwil w 4 h to i Wy dacie rade :)

 

co do tego euro 224 k : 100.000= 2243 a nie 2900 miejsc a to jest jakas róznica.... nie wiem jak oni licza te euro 

 

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Czytając niektóre wypowiedzi w tym temacie, to przy punktacji na MR powinien być również przelicznik za inteligencję, to może środki trafiałby rzeczywiście do tych, którzy będą potrafili je odpowiednio zagospodarować. 


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Minister Sawicki podpisał rozporządzenie w sprawie wsparcia dla młodych rolników w PROW 2014-2020 http://prow2014-2020.pl/2015/07/15/minister-sawicki-podpisal-rozporzadzenie-w-sprawie-wsparcia-dla-mlodych-rolnikow/


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Z pracy zrezygnować to nie ma takiej opcji.

 

w takim razie zapomnij o MR - nie da się pracując w mundurówce równolegle ubezpieczyć się w KRUS-ie - a to jest wymogiem przy MR. pilnuj dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oglądaliście agrobiznes morze jednak szybko tą liste dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie potraficie liczyć , czytać w dodatku pisać i robicie tyle błędów że aż razi .. Kto was w ogóle wpisał na tą listę MR. My mamy być przyszłością , więc może doszkolcie się trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mam problem koledzy, jestem z pierwszego dołożenia młodego rolnika, decyzja jest z 12 lutego, dostałem ja nie wiem dokładnie kiedy, pewnie za jakieś 3-5dni, miałem mieć ziemię darowizną od rodziców, ale parę spraw się po zmieniało, aktualnie kupiłem ziemię, aktem z 30 czerwca i zacząłem załatwiać papiery, żeby się ubezpieczyć w KRUS muszę mieć nakazy płatnicze, gmina mi je wyda jak dostanie akty ze starostwa, akty są już w starostwie, ale muszę zarejestrować i dopiero wyślą do gminy, i mówią że mogą to zrobić dopiero z pierwszym pracującym dniem nowego miesiąca czyli 3 sierpnia, potem wyślą poczta do gminy, trochę minie zanim dojdzie to do gminy, w Krusie mogą zaświadczenie o ubezpieczeniu dać od ręki, dopiero po paru dniach, jak zakończą stary miesiąc, boje się że się nie wyrobię, ma ktoś jakiś pomysł, żeby coś tu przyspieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Majkel207 wszystko na ostatnią porę. Do wniosku o płatność dołączasz zaświadczenie z krus. Wydaje mi się, że tam powinieneś się udać w pierwszej kolejności i tam próbować. Wytłumacz jak sprawa wygląda. Powinni Ci pójść na rękę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik51    0

majkel207 Witam Ja to załatwiłem bardzo szybko Poniedziałek - Notariusz, po Notariuszu ( z tym Aktem Notarialnym) w ten sam dzień pojechałem do Gminy , w wtorek do Starostwa po wypis i odrazu do ARiMR po nr gospodarstwa i do Gminy po Decyzję podatku z tym do KRUS. W czwartek odbór wszystkich dokumentów , piątek  złożenie do ARiMR wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

a tak mam pytanie

nie mam obecnie tytułu rolniczego mam tylko średnie i pytanie czy do wniosku o płatność jest pootrzeba dołączyć taką informację ? egzamin na rolnika będę pisał dopiero w 2016


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ja dolaczalem swiadectwo sredniego innego niz rolnicze

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wniosku o płatność nie dołącza się informacji o wykształceniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie jeszcze jedno pytanie jeśli nic się nie zmienia i będzie tak jak mówią to powinienem się załapać na premie w sierpniu ale chciałbym się ubezpieczyć w KRUS jako domownik aby w razie czego nie płacić za opiekę medyczną i tu pytanie czy nie będzie to przeszkadzało później że się ubezpieczyłem przed otrzymaniem decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Do wniosku o płatność nie dołącza się informacji o wykształceniu. 

 

a to gdzie składa się oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj