Polecane posty

versus    27

W piątek dowiedziałem się że w mazowieckim jest wniosków na ok. połowę puli, więc pula wojewódzka raczej jest...

 

Ja już dziś dostałem wezwanie do poprawek, drobne pierdoły że szlag człeka trafia że się czepiają takich rzeczy.... W piątek w stolicy będzie otwarta agencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

złożyłem dzisiaj było około 20 osób w warszawie ale wydaje mi się ze mnie od razu odrzuca

jaki miałeś numer przy składaniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a u ciebie jaka powierzchnia?? u mnie średnia krajowa jest i wyższe wykształcenie... szkoda bo nie mam wszystkich działek bo bym miał ponad 30ha ale może i z tym się załapie :)

 

U mnie 10.22 w roku bazowym + kilkadziesiąt arów za 3 lata ;) ale wykształcenie srednie , więc tu punkt dla Ciebie :P Nie wiem jak z bezrobociem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

To wychodzi na to że są jakieś limity na dane województwo czyli będą zliczać wszystkich z każdego województwa i gdy będzie nadmiar wniosków wybierać tych co mają najwięcej pkt. Czyli jednemu może 10 pkt w jednym woj. wystarczyć a drugiemu w innym woj. może 20 pkt być za mało :(

 

Na infolini może by powiedzieli jak to jest naprawdę :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a jak chce wysłać wniosek pocztą to wystarczą same ksera dowodu osobistego i świadectw czy muszę je jakoś potwierdzić za zgodność z oryginałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie pamietam dokładnie jak to jest ale chyba w Agencji mogą Ci to potbic ksero dowodu tak jak i świadectwo ze zgodności z org.

A umowa dzirżawy myslil byc podpisana albo przez burmistrza /wójta jak nie maja w gminie notariusza a jak maja w gminie notariusza to odrazu idziesz to niego wez jedna kopie tej umowy zatwierdz u natariusza bo woczas zapłacisz "tylko" 49,20 za 1sztukie a pozniej robisz to tak samo jak ze swiadectwem kserujesz umowe dzierzaw podbijasz zgodnos z orginalem i ksero do agencji

troszke chaotycznie bo sie spiesze sorry

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakie ksero umowy dzierżawy ? Przecież przy pierwszym wniosku nie trzeba żadnych potwierdzen że się ma ziemię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Kiedy przyjdą decyzje? U mnie już złożone jakiś czas temu. Tylko było troche komplikacji bo trzeba było zrobić zobowiązania z modernizacji od ojca i zobowiązanie z rolnośrodowiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koło sierpnia/września, jeżeli teraz składałeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Składałem koniec maja.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja składałem wniosek 11 czerwca i teraz czekam na jakiś odzew, u mnie w województwie nie było złożone dużo wniosków ciekawe jak jest teraz.

 

A jest ktoś na forum z pomorskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

to mam panowie jeszcze jedno pytanko czy można startować z poziomu 2,66 ESU bo po okresie planowania musimy mieć powyżej 4 ESU ale czy na początku też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

"Od początku naboru do Agencji wpłynęło 5313 wniosków od młodych rolników." :blink:

 

Jak będzie takie tempo dalej to 6500 spokojnie zostanie przekroczone.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Napewno zostanie osiągnięty limity 6500.

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

W piątek dowiedziałem się że w mazowieckim jest wniosków na ok. połowę puli, więc pula wojewódzka raczej jest...

 

Ja już dziś dostałem wezwanie do poprawek, drobne pierdoły że szlag człeka trafia że się czepiają takich rzeczy.... W piątek w stolicy będzie otwarta agencja?

 

A co musiałeś poprawiać bo ja jadę za granice na wakacje na 2 miesiące, i jak by co dałbym pełnomocnictwo komuś i naszykował potrzebne papiery :rolleyes:



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi się wydaje że nie ma się co przejmować ;)

to tylko taka propaganda i straszenie nas tymi liczbami codziennie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

mam pytanie czy ktoś wie czy użytki rolne zabudowane liczone są do średniej gospodarstwa?? czy tylko to są grunty orne lub pastwiska???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nhfan - właśnie miałem poprawkę w tej kwestii , tereny zabudowane liczą się tzn. Jest taki przepis że nie wolno ich wyłączać z powierzchni gospodarstwa , niestety arimr w sprawie młodego rolnika liczy powierzchnię gospodarstwa według tego co deklaruje się do dopłat i jeśli do młodego rolnika podajesz inna powierzchnię niż deklarujerz do dopłat to chcą wypis z rejestru gruntów i sprawdzają jak są uznane te istoty w rejestrze gruntów .

 

Jakby ktoś dostał decyzję o przyznaniu premii to proszę się pochwalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ciekawi mnie czy ta pula 6500 wniosków to jest dla wniosków skladanych czy w tą pule wchodzą też ci z 2010. Jeśli wchodzą w te pule to nie jest to fer że ich nie obejmuje punktacja jak reszte wiedzie coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pawlus224 czyli jak mam powiedzmy działkę 4ha w tym 15 arów to użytki rolne zabudowane, 20arów to sad, a 3,65 to grunty orne to ile z tego jest liczone do średniej wojewódzkiej/krajowej?? czy to jest 4 ha czy powiedzmy tylko 3,8 ha?? dlatego wyciągnąłem rejestr z gruntów żeby później nie było niedomówień ale i tak pewnie będą poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj