Polecane posty

Zennek007    0

Mam na siebie zapisane te 7ha. Ale jeśli zamierzam iść na studia techniczne to gdzie inaczej mogę zdobyć wykształcenie rolnicze ale żeby nie tracić na to zbyt wiele wolnego czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

jak ci nie szkoda kasy to zacznij opłacać KRUS jako domownik i po 3 latach pracy w gospodarstwie nie bedzie ci potrzebne dodatkowe rolnicze wykształcenie, to jest sposób dla najbardziej leniwych ;), jak ci zależy na czasie to opłać KRUS wstecz, tylko nie wiem czy można to zrobic od 16 roku zycia czy dopiero od 18-tego.

 

tylko jak juz koledzy wczesniej wspomnieli pozostaje kwestia powierzchni gospodarstwa. Dla łódzkiego jest to 7,30 ha, ale wymóg dla uzyskania MR jest taki ze nie moze być mniej jak średnia krajowa, czyli 9,91. I bedziesz musiał dokupic te 3 brakujące hektary.

 

i kolejny problem jest taki ze MR jest dla osób które zamierzają przejąć gospodarstwo rolne, a ty już je masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
i kolejny problem jest taki ze MR jest dla osób które zamierzają przejąć gospodarstwo rolne, a ty już je masz

 

nie prawda.można prowadzić gospodarstwo max od 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

A jeżeli się uczę to te 12 miesięcy i tak ubywa?? Muszę teraz sie starać bo gdy skończę szkołę będzie za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ja tego nie robilem jeszcze ale sie pytalem w krusie. i wychodzi na to ze nie ma różnicy ile lat wstecz, po prostu bedą większe odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

to czyli nie musze byc ubespieczony i tylko wystarczy isc do krusu i opłacic składki wstecz razem z odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

a w tym okresie co opaciłeś to byłeś uczniem/studentem/bezrobotnym czy ubezpieczony w ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Witam

 

W tym roku skończyłem nauke w technikum rolniczym. Obecnie czekam na wyniki egzaminu zawodowego (koniec sierpnia). Prowadzimy z rodzicami gospodarstwo o powierzchni 10 hektarów w woj. łódzkim. Zajmujemy się uprawą warzyw. Mam szanse dostać te 50 tysięcy? Chętnie bym to zainwestował w nawadnianie pól (studnia głębinowa, deszczownia, pompa czy staw). Jak jest z tym wojskiem? Bo ostatnio słyszałem, że "trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej"... W tej chwili nie jestem właścicielem gospodarstwa, czyli żebym dostał tego "Młodego Rolnika" jeszcze przed złożeniem wniosku muszę być właścicielem ziemi?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

@Badylarz

Idź na fikcyjne studia po to aby dostać zaświadczenie do WKU o tym że się uczysz ponieważ za rok nie będzie wojska. Tylko będzie wojsko zawodowe

Jaka jest średnia powieżchnia u twoim wojewudztwie?? Jeżeli twoje gospodarstwo ma troszke ponad tą średnią to myśle że niebyło by problemu...

Radości życze


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

GSX, dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem w internecie przed chwilą i średnia powierzchnia gospodarstwa w łódzkiem w 2007 roku wynosiła 7,30ha, czyli należy liczyć krajową - 9,91ha. Tak czy inaczej załapałbym się jeszcze...

 

Czyli ogólnie jest szansa żebym dostał to dofinansowanie? Co mam teraz robić? Mog już się zabrać za wypełnianie wniosku? W tej chwili można starać się o te pieniądze czy trzeba czekać do jakiegoś terminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Dla mnie największy problem to hektary średnia woj. dla pomorza to 18,30 ha a ja swojego to mam prawie 15 ha ;)

A z tym wojskiem to brawda za rok zawodowe? a ci co dostali kategorie A też niebędą jusz musieli iść do woja


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
a w tym okresie co opaciłeś to byłeś uczniem/studentem/bezrobotnym czy ubezpieczony w ZUS?

 

studentem.bez zusu bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

dzisiaj na onecie był artykuł (nie moge go teraz znaleźć) na temat "młodego rolnika". ogólne informacje na temat skali wykorzystania funduszy z tego programu, (ok 20 %). Eksperci sie wypowiadają że program jest nieprzystosowany do polskich warunków i przez to tracimy unijne dotacje. prezes ARIMR cos o tym ze zasady są dobre bo ograniczają przekazywanie pieniędzy w nieodpowiednie ręce. a minister rolnictwa, że cos trzeba zrobić i przewiduje zmniejszenie wymaganej powierzchni gospodarstwa do średniej wojewódzkiej (oczywiście korzystna jest to zmiana jedyni dla województw w których średnia wojewódzka jest niższa od krajowej, jak np podkarpacie, bo tu srednia to cos ponad 4ha a wymagana była dotychczas sr krajowa czyli te niecałe 10 ha, a po ewentualnym wprowadzeniu zmian wystarczyło by te 4 ha. jak ktos to znajdzie to niech tu wrzuci linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

A jak to jest tak w ogóle z płaceniem Krusu, niedawno dowiedziłem się że skoro jestem na dziennych studiach to nie mogę byc płatnikiem KRUS, ubezpieczeni w KRUS mogą być tylko studenci zaoczni.

Ma ktos jakieś inormacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

http://195.205.152.139/helpdesk/index.php?...07&Itemid=2

 

Art. 7. 1. Ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu podlega z mocy ustawy:

1) rolnik, którego gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego lub dział specjalny,

2) domownik rolnika, o którym mowa w pkt 1

- jeżeli ten rolnik lub domownik nie podlega innemu ubezpieczeniu społecznemu i nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty.

2. Ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim na wniosek obejmuje się innego rolnika lub domownika, jeżeli działalność rolnicza stanowi stałe źródło jego utrzymania.

3. Emeryt lub rencista może podlegać ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu na wniosek tylko w zakresie określonym w art. 8 ust. 3.

 

 

Art. 16. 1. Ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu podlega z mocy ustawy:

1) rolnik, którego gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego lub dział specjalny,

2) domownik rolnika, o którym mowa w pkt 1.

2. Ubezpieczeniem emerytalno-rentowym na wniosek obejmuje się:

1) innego rolnika lub domownika, który podlega ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu, jeżeli złożono wniosek o objęcie go ubezpieczeniem emerytalno-rentowym,

2) osobę, która podlegała ubezpieczeniu jako rolnik i zaprzestała prowadzenia działalności rolniczej nie nabywając prawa do emerytury lub renty inwalidzkiej z ubezpieczenia, jeżeli podlegała ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, ubezpieczeniu społecznemu rolników indywidualnych i członków ich rodzin lub innemu ubezpieczeniu społecznemu przez okres co najmniej 50 kwartałów.

3. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do osoby, która podlega innemu ubezpieczeniu społecznemu lub ma ustalone prawo do emerytury albo renty.

 

proszę przedstawić odpowiedź CDR w PT KRUS pisemnie wraz z zapytaniem z jakiej przyczyny student studiów stacjonarnych nie może podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników, którym to powinien być objęty z mocy ustawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Dzięki za informację, jeszcze nie składałem wniosku bo myślałem że nie mam szans. Teraz nie wiem do końca co zrobić, czy od razu coś załatwiać z tym Krusem, czy i tak złożyć wniosek a o Krusie pomyśleć dopiero jak wszystko będzie załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wnioski złożone po 30.06.2008 sobie poczekają, arimr nie może wydawać decyzji bo nie ma jeszcze akredytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

czyli w ARMIr'ze nic sie nie zmienia :o A tak na poważnie to ja czekam już tylko na to az mi pieniążki na konto przeleją ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj