Polecane posty

robert812    101

Wnioski zarówno o przyznanie premii MR jak i wnioski o płatność MR składa się w Wojewódzkim oddziale ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@xsc - może bez tego i jest wykształcenie "średnie zawodowe", na pewno nie możesz nazwać siebie technikiem jeśli ukończysz technikum ale nie zdasz egzaminu.

 

@pawlus224 daj znać co ciekawego tam się dowiesz, ja dzwoniłem do znajomego z ARiMR to mówił że oni nic nie wiedzą o nowym naborze, to póki co są plany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomal17    0

ja też na ciągnik może białorus 820 jeszcze mysle jaki wybrac szukam dobrego dilera tej firmy w moim regionie prosze doradcie mi Kolego raczej gospodarswo lepiej na to patrzą a jak ci braknie do średniej krajowej to wtedy ta dzierżawa ale tylko od skarbu panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Tomal17 - można też dzierżawy od osób prywatnych - później zmienili, aby więcej MR mogło spełniać ten warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi    0

o co chodzi z ta sluzebnoscia bo ja ostatnio slyszalem cos takiego za biorac MR i inne dotacje podpisujesz ze bede mogl zarzadzac swoim gospodarstwem do konca zycia lecz po smierci jest to wlasnosc ARiMR.czy jest cos takiego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ale nie dopuścili Cię do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe ? Nie możliwe ;)

chyba że nie zdałęś do ostatniej kasy ?

Ja tu widzę dwa rozwiązania albo idziesz zaocznie / eksternistycznie / wieczorowo robisz technika rolnika albo podchodzisz do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe (jak dobrze pamiętam to można chyba 3 razy )

tak jak kolega wyżej pisze od złożenia wniosku masz 3lata na uzupełnienie wykształcenia .

Nie dopuscili mnie.Do wszystkich klas zdalem ale w czwartej klasie mialem poprawke z 1 przedmiotu no i poprawke tez zaliczylem bez problemu, ale do egzaminu juz nie moglem podchodzic no i lipa.Zamierzam zdac ten egzamin i musze sie kiedys wybrac do szkoly do ktorej chodzilem i sie zapisac.A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc zebym zlozyl ten wniosek na MR i napisal czy zaznaczyl w nim ze zamierzam zdac egzamin?Czy wogole moge sie ubiegac o dotacje na MR nie majac poki co wyksztalcenia technika rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Versus - dam znać jak tylko dowiem się coś konkretnego . Chyba samych informacji powinni mi udzielić i w powiatowym arimr ?

 

 

@tomal - na ilu hektarowe gospodarstwo planujesz ten ciągnik ?

@chalenger - możesz składać wniosek w tym naborze .

 

Czyli panowie z lubelskiego widzimy się na składaniu wniosków w Elizówce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Jak byłem 2 tygodnie temu w ARiMR to jeszcze nic nie wiedzieli o nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Nie dopuscili mnie.Do wszystkich klas zdalem ale w czwartej klasie mialem poprawke z 1 przedmiotu no i poprawke tez zaliczylem bez problemu, ale do egzaminu juz nie moglem podchodzic no i lipa.Zamierzam zdac ten egzamin i musze sie kiedys wybrac do szkoly do ktorej chodzilem i sie zapisac.A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc zebym zlozyl ten wniosek na MR i napisal czy zaznaczyl w nim ze zamierzam zdac egzamin?Czy wogole moge sie ubiegac o dotacje na MR nie majac poki co wyksztalcenia technika rolnika?

Jeśli nie zmienią wymogów i będa takie same jak w zeszło rocznym naborze to jak najbardziej możesz uzupełnić wykształcenie i masz na to 3 lata,chyba że coś sie im odwidzi i zmienią wymogi dotyczące uzupełnienia wykształcenia :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

paul190 to jak mam teraz to cofnoc żeby nie kupywac tej ziemi

Zależy co wpisałeś w papierach na MR. Czy za kasę z MR dokupisz brakującą ziemię, czy inne inwestycje? - nie wiem co masz w papierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekp_89    0

Miałem błąd we wniosku w powierzchni działek, wypełniałem ręcznie i podałem co do m2.

Przypomniałem sobie, fakt wypis będzie potrzebny do wypełnienie PRG W MR.

 

Arekp_89 powiedz że ojciec chce na emeryture iść:P, a tak poważnie to ja miałem stare wypisy, one są potrzebne do obliczeń więc nie muszą być nowe.

 

Ale wypisy są na ojca a agencija rząda zarejstrowania dzierżawy czyli ja jestem dzierżawcą a tata właścicielem i nie chcą wydać mi a po zatym jest wszystko ok ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@xsc jak kończysz technikum to czy tak czy tak masz wykształcenie średnie techniczne. Matura przepustka na studia, egzamin zawodowy daje tytuł technika i tyle. Tak samo jak ukończenie studiów bez podchodzenia do obrony tytułu, daje wykształcenie wyższe, ale bez tytułu.

 

Wg. tego: http://www.arimr.gov...m-kopiuj-1.html

 

Ma być kolejny nabór na młodego, ale czy ktoś może wie, czy w czasie tych dwóch tygodni od momentu, kiedy @gm18 się dowiadywał, ukazały się jakieś nowe fakty?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Bobek_Farmer

Tylko żeby zdać maturę wystarczy 30 % a egzamin techniczny część praktyczną 75% ,bo nie mówie o teori ponieważ jest to banał 50%.U mnie w byłej klasie tylko ja z kolegą zdaliśmy zawodowy a mature wszyscy którzy podchodzili ,więc nie jest tak kolorowo :D .Dodam że w dzisiejszych czasach łatwiej zdać mature jak egzamin techniczny nie pisze tylko o szkołach rolniczych ale o wszystkich technikach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wszystko zależy od przygotowania ... U nas w klasie nauczyciele bardzo się starali żebyśmy zdali egzamin , bo rok wcześniej zdało tylko kilka osób .

Moim zdaniem ktoś kto lubi rolnictwo i ma trochę oleju w głowie bez problemu zda egzamin :) u mnie w klasie kolega miał 96% , a Ja tylko 83 % a zdarzył się przypadek że kompletny głąb i też minimum miał .

Natura to też pikus :P ale Ja się jej bardziej obawiałem niż egzaminu , naszczescie mam komplet czego i wam życzę Ci co mają to przed sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tylko nie porównujcie zdawania egzaminu technika rolnika przez "rolnika" do innych zawodów, to jest jednak różnica, my jesteśmy w tym od urodzenia. U mnie w szkole TR zawsze najgorsze klasy pod względem ocen z ogólnych przedmiotów i zachowania, ale zawsze w czołówce jest jeśli chodzi o oceny z przedmiotów zawodowych i bez wyjątku co roku najlepsza w szkole na egzaminie zawodowym, w tym roku klasa fatalna była, a zdawalność zawodowego wyniosła niemal 90%

 

Ale odchodzimy od tematu, może lepiej wróćmy do premii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

robert812

Kolego nie wiem w jakim jesteś wieku ale jak będziesz zdawał oba egzaminy to będziesz miał porównanie .Ja przez ten etap przeszedłem i moge co nieco napisać,może ktoś powie że matma do zdania jest ciężka ale o dziwo maturę z matmy u mnie w klasie wszyscy zdali a egz.praktycznego już nie ,przygotowania były po obu stronach porównywalne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

ciekawe czy jak mam przyznanego MR w ostatnim naborze i nie złożę wniosku o płatność to czy mogę składać znowu wniosek w następnym naborze. Pytam bo czekam na rozstrzygnięcia w sprawie RS dla ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

ciekawe czy jak mam przyznanego MR w ostatnim naborze i nie złożę wniosku o płatność to czy mogę składać znowu wniosek w następnym naborze. Pytam bo czekam na rozstrzygnięcia w sprawie RS dla ojca

 

po co chesz znow składac jak juz masz MR przyznanego?

 

jestem w podobnej sytuacji jak wy,

ja mam MR a ojciec na RS sie nie załąpał i teraz czekam z niecierpliwością na jakas ostateczną decyzje na RS i zabieram sie za przepisywanie ziemi.

Edytowano przez tomash

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj