lukis1

Budowa przepustu

Polecane posty

lukis1    0

Witam posiadam dwie działki,  budowlana+ rolna, miedzy nimi jest rów melioracyjny, który chciałbym zastąpić przepustem fi 80 ok 10m dł.

Tu pojawiają się pytania, odnośnie planów, zgłoszeń- czy jest to konieczne i jak wygląda taka procedura? Na zdj czerwonym prostokątem zaznaczone miejsce przyszłego przepustu.

działka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Miałem podobny problem jak dokupiłem nową działkę i potrzebowałem dojazdu do 4+3 ha. Zrobiłem samemu przepust  fi 60 pomiędzy swoimi działkami  tylko że jest to w szczerym polu daleko od głównych komunikacji i nikogo w oczy nie kłuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Urząd Gminy to podstawa.  Do tego jeszcze należy zasięgnąć opini w Spółce Wodnej. 

Pewnie będzie też wymagana zgoda z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Najczęściej urzędnicy nie robią w takim przypadku trudności, bo nic ich to nie kosztuje, a spółka wodna ma kilka metrów rowów mniej do czyszczenia.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Z tego co widać, to rów na Twojej działce się zaczyna. Problematycznym byłoby, gdybyś ten przepust w ciągu chciał wybudować, ale tak nie jest. Poza tym, to ten rów nie wygląda na jakiś szczególnie głęboki, a co za tym idzie, o charakterze „strategicznym”. Jeśli nie ma na odcinku który chcesz „modernizować” ujść instalacji drenarskiej, wyrównaj dno, wrzuć drenaż 100 i zasyp ten odcinek w cholerę. 
 

aaaa...i broń Boże niczego nie zgłaszaj

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ja bym to zrobił bez zgłaszania gdziekolwiek Dwie twoje działki, rów mały lokalny  ....kogo to zainteresuje??

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470
lukis1 napisał:

Witam posiadam dwie działki,  budowlana+ rolna, miedzy nimi jest rów melioracyjny, który chciałbym zastąpić przepustem fi 80 ok 10m dł.

Tu pojawiają się pytania, odnośnie planów, zgłoszeń- czy jest to konieczne i jak wygląda taka procedura? Na zdj czerwonym prostokątem zaznaczone miejsce przyszłego przepustu.

działka.jpg

jak placisz regularnie spolki wodne to wystarcy ze napiszesz podanie do nich ze chcesz zrobic przepust i nie powinno byc problemow bynajmniej u mnie tak bylo


jak koledzy wyzej pisza to ja nie pochwalam samowoli budowlanej ktos sie przypierdoli i sobie tylko problemow narobisz

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jesli ten row nie ma wydzielenia na mapie i numeru dzialki to prawnie nie istnieje i mozesz sobie robic co chcesz , jesli istnieje spolka wodna to sprawdz jeszcze na mapach ewidencji szczegolowej melioracji-tam byc moze bedzie ujety, jesli nie macie spolki lub nie jest ujety to spokojnie zasypuj.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie pisz głupot jacus. Przykrywałem rów, który nie był osobną działką tylko częścią innej. W ewidencji gruntów figuruje jako rów.

Zrobione legalnie z projektem. Pierwsze kroki do spółki wodnej i z nimi rozmowa, powinni pomóc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie zmieniły się przepisy przypadkiem i takie przepusty o przekroju do 85 cm2 nie wymagają pozwolenia? 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

W tym przypadku mamy do czynienia z "zamianą rowu melioracyjnego odkrytego na rurociąg kryty". Obecnie wymagają na to decyzji środowiskowej. Ja papiery na to robiłem kilka lat temu jeszcze bez decyzji.

ogarek Chodzi Ci raczej o 0,85m2.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawie  jeden uj będzie... 😜

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj