Polecane posty

tommy66692    2255

Jutro spadnie 20euro i o 1400 będziemy mogli pomarzyć, a w poniedziałek o 1000 już nie będzie mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

a koło przyszłego czwartku trzeba będzie dopłacic żeby wzieli...

Nie dawajcie się wkrecić w obniżki , szykujcie magazyny , fakty są takie że rzepaku wciąż jest i bedzie globalnie za mało...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Ja mam tylko takie pytanie skoro niemal każdy z was zamierza magazynować, to czym płacicie za śor i nawozy? Chyba że gotówką to nie ma pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

niektóre bambry śpią na gotówce ;) inni muszą w żniwa coś sprzedać żeby kupić npki czy azoty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Mocni już zakupili nawozy na przyszły ,cały czas drożeją i mało na rynku ,pomału jest tak że nie ważna cena tylko towar czy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Towaru jest po sam korek, tylko wydzielają pomału, żeby nie schodzić z drakońskich marż. Ceny nawozów są takie, jakby rząd ustalił cenę minimalną pszenicy na 1000 netto, a rzepaku 2000 netto, tylko ciekawe jakim cudem aż tak im koszty wzrosły, skoro gaz nawet w detalu tani. Bandycki skok na kasę i tyle. Firmy nasienne też chcą się upaść na chwilowych wzrostach, a z jakością nasion coraz gorzej.

4 godziny temu, yacenty napisał:

niektóre bambry śpią na gotówce ;) inni muszą w żniwa coś sprzedać żeby kupić npki czy azoty

Na nawigację na 30 ha Cię stać, a na nawozy bez uprzedniej sprzedaży płodów rolnych już nie? ;) Bądź poważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

No wyobraź sobie ze nie mam na koncie tyle zeby zakupić całość potrzebnego towaru na przyszły sezon, musze coś sprzedać w lipcu, żeby mieć na nawozy, paliwo, nasiona, opryski


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Wiem, że nie jest łatwo odłożyć, ale to się opłaca i warto zacisnąć zęby, żeby to zrobić. Na przechowaniu rzepaku do stycznia szło zarobić 10000 zł na 25 tonach. Kilka lat temu też był taki rok, że rzepak zdrożał 300 zł od żniw i ludzie, którzy sprzedali z pola zazdrościli tym, którzy sprzedawali zimą. Gospdarstwa, które stać na przechowywanie rozwijają się lepiej, bo ich pieniądze na rozwój zostają w nowych budynkach, maszynach czy ziemi, a pieniądze sprzedających w żniwa zostają na skupach w postaci nowych silosów i luksusowego auta właściciela. Gdybyś przechował płody do wiosny, to z zysków kupiłbyś środki do produkcji. Raz na kilka lat taki rok się trafia, a wtedy trzeba mieć zboże i rzepak w swoim magazynie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Kto może to niech magazynuje towaru na rynku mniej będzie to może cena mocno w żniwa nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Dalej tego nie rozumiem, mój przykład część środków i nawozów kupilelem za gotówkę ale większość czyli +-80tys jest do spłaty na wrzesień i z czego mam to spłacić jak nie z plonów które zbiorę teraz, teraz też część kupię co będę mógł ale dalej większość będzie na krechę i teraz nurtuje mnie to czy każdy ma taką nadwyżkę ze idzie wszystko za gotówe, albo nie muszą płacić za to co biorą 🙆😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Teraz nawozy masz drogie . Po prostu zrezygnuj na rok z npk i jedz na samym azocie ( przez rok plon na pewno nie spadnie ) i za rok będziesz już przestawiony że będziesz mógł sobie kupować za gotówkę . Chyba że w między czasie przepuścisz te pieniądze , i znów będziesz mówił że tego nie rozumiesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Mają nadwyżkę niektórzy, ja nie mam bo co rok się cos trafi ziemi do kupna i nowych dzierżaw ale nie będę płakał oby tak dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Teraz nawozy drogie, ale za rok będą jeszcze droższe. Co do rzepaku, z chęcią bym go zmagazynował, ale nie mam gdzie. Poprawiłem magazyny na tyle na ile to było możliwe i moim zdaniem optymalne. Tym sposobem będę mógł zmagazynować dużo pszenicy i jęczmienia.

Rzepak musi iść :P

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Skąd taki prognostyk że nawozy za rok będą jeszcze droższe ? Ja bym jednak stawiał że będą tańsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Nie jestem pewien ,jeśli cena płodów się utrzyma to nie będzie taniej tylko drożej , w tym roku wszędzie na świecie drożej do tego podobno 90% idzie na export to nie może być taniej ,ja już mam wszystko zakupione tylko 3,5 t RSM pod kuku jeszcze muszę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
8 minut temu, mysza103 napisał:

Skąd taki prognostyk że nawozy za rok będą jeszcze droższe ? Ja bym jednak stawiał że będą tańsze . 

bo co roku są droższe,

a dziś na całym świecie po pandemii mamy MEGA TURBO inflację!!!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Jak jesienią będzie kolejna fala Covida to nawóz będzie tańszy czy droższy? Tego nie wiecie więc takie spekulacje są bez sensu. Niektórzy ludzie kupując paliwo przed marcem 2020 też mówili, że taniej nie będzie i co, mieli rację?

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

poczytaj troszkę co się dzieje na rynku gazu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Do tego jakiś podatek nawozowy ma być , tez mówiłem że czekam do jesieni i nie kupiłem jak był najtańszy, po wielu rozmowach zmieniłem zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, yacenty napisał:

bo co roku są droższe,

a dziś na całym świecie po pandemii mamy MEGA TURBO inflację!!!

Zgadza się, wiec dlatego cena pszenicy i rapsu nie powinny spaść poniżej 1 i 2 tys? Czy tutaj inflacji nie ma ? 

Troszkę mi nawozu zostało z ub roku, teraz na jesieni praktycznie sam azot pojdzie np pod raps. 

A jeśli chodzi o kolegę co nie rozumie tego jak to można przetrzymać, mnie też raczej nie stać a w tym roku szczególnie bo już nawet ponad połowę kredytu obrotowego wykorzystałem, (ale zrobilem magazyn) też na jesieni mam do oddania z 50tys za same nawozy środki, ale to dopiero koniec listopada, więc poniekąd przetrzymać chociaż na połowy listopada może się opłacić a druga sprawa że ja bardzo nie lubię na skupach w żniwa stać... 

Więc kolego kredyt obrotowy jak masz możliwość, koszty nieduże w porównaniu do potencjalnego zysku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

rzepak będzie po 1600 zobaczcie jak leci w ostatnim tygodniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kosmetyka,w poniedziałek poleci pewnie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj