Polecane posty

Gość   
Gość

Nigdy nie sprzedawałes rzepaku z  2 na przodzie?W zniwa oczywiście

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chyba w 2012 po prawie 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
37 minut temu, yacenty napisał:

nigdy

Mogę się założyć o litr finlandi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Jak będzie cena z 2 z przodu netto, to na bank będzie "problem" z zaolejeniem i będą pobierane próbki rozjemcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Jak nie zgadzasz się z wynikami próby (np. ze względu na zbyt wysoką wilgotność, kiepskie zaolejenie) to pobierana jest próba rozjemcza i jest wysyłana do akredytowanego laboratorium, i tam badana na koszt przegrywającego. Wyniki te są wiążące przy rozliczeniu sprzedaży. Mało kto o tym wie, ale przy tegorocznych cenach, z parametrami będą działy się takie cyrki, że trzeba być gotowym na wszystko.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
miwigos napisał:

37 minut temu, yacenty napisał:

nigdy

Mogę się założyć o litr finlandi, 

że nigdy nie sprzedawaliśmy z 2 z przodu? to już przegrałeś. a o to że będzie w tym roku po tyle to już chyba ten zakład klepnelismy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

@yacenty Ciekawe czy taki zakład byś przyjął , że wszystko co sprzedaż powyżej 1700 zł ,to tą nadwyżkę oddajesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

@yacenty Ciekawe czy taki zakład byś przyjął , że wszystko co sprzedaż powyżej 1700 zł ,to tą nadwyżkę oddajesz ? 

Ok przy założeniu ze rozliczamy wszystko powyżej 4.5tony, a co poniżej to idzie na konto gospodarstwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Wczoraj wyrywałem z fasoli samosiewy rzepaku i z ciekawości wyłuskałem kilka łuszczyn rzepaku sąsiada ze zdjęcia to nasiona b. małe brązowe.

IMG_20210710_163105.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180

oferta umowa na odbiór sierpień 2230 netto, podlaskie

u mnie ale i u sąsiadów czerń przyatakowała rzepaki, rekordów nie będzie ale około 4 powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
20 minut temu, pawelek98 napisał:

oferta umowa na odbiór sierpień 2230 netto, podlaskie

u mnie ale i u sąsiadów czerń przyatakowała rzepaki, rekordów nie będzie ale około 4 powinno być

Wyślij pocztą yacentemu tą cenę bo nie uwierzy mówi że 1600 w sierpniu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
5 minut temu, KarolaKarotka napisał:

aha, a jak nie jest drobny i nie porażony, to strach zapytać o wydajność 😜 średnia 4 to źle?

To się okaże tydzień kolejnych upałów zapowiadają i deszcze przelotne to średnia może spadac,

w okresie kwitnienia to bym liczył na 4,5 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

Centralna Polska. Myślę że ci co skosili na pokos dziś bądź jutro zaczną wjeżdżać kombajnami , wczoraj znajomy pytał o cenę 2300 / 2400 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
13 minut temu, gorecki331 napisał:

Centralna Polska. Myślę że ci co skosili na pokos dziś bądź jutro zaczną wjeżdżać kombajnami , wczoraj znajomy pytał o cenę 2300 / 2400 .

brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
34 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Wyślij pocztą yacentemu tą cenę bo nie uwierzy mówi że 1600 w sierpniu będzie

też tak myślałem jeszcze miesiąc temu. Jeszcze wszystko przed nami może być jazda w dół jak bo w górę to chyba nie koniecznie,  to jest loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98 napisał:

oferta umowa na odbiór sierpień 2230 netto, podlaskie

u mnie ale i u sąsiadów czerń przyatakowała rzepaki, rekordów nie będzie ale około 4 powinno być

Jeśli nie tajemnica to kto skąd ta oferta?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0
Andpol napisał:

13 minut temu, gorecki331 napisał:

Centralna Polska. Myślę że ci co skosili na pokos dziś bądź jutro zaczną wjeżdżać kombajnami , wczoraj znajomy pytał o cenę 2300 / 2400 .

brutto czy netto?

Cena wyjściowa brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj