Polecane posty

Wicherek    4198

Zjednoczona Prawica , zaraz odejdzie Gowin i Ziobro i mamy rząd mniejszościowy , brak stabilności to słaba złotówka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3570

Wicherek obstawiam że się dogadają ,nie maja wyjścia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4198

Na giełdach ropa i soja do góry , to i rzepak jeszcze będzie szedł do góry , nic nie piszcie na żniwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    307

U nie przez ostatnie 5 lat cena w żniwa wynosiła między 1600-1700 brutto. Teraz kontrakt na żniwa to 1930 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1007
54 minuty temu, Wicherek napisał:

Na giełdach ropa i soja do góry , to i rzepak jeszcze będzie szedł do góry , nic nie piszcie na żniwa !

Nawet jak po 2 tyś. za tonę w żniwa będzie to mało będzie jak wszystko pnie się do góry z podwyżkami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

No i pięknie, a mój rzepaczek grzecznie leży i czeka w magazynie... I mówi... Tanio się nie sprzedam:-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1280

Czy  ktoś ma jakieś podejrzenia ,dlaczego te ceny tak poszły w górę i idą nadal? Wiem,że Chiny kupują,ale czy to nie jest dodatkowo jakaś manipulacja np giełdowa w celu spowodowania kolejnego kryzysu itp?  Wiadomo,każdy by się cieszył taką ceną w żniwa lub tuż po,ale ja jednak mam obawy ,że w końcu coś pierdyknie i do żniw będzie gorsza cena niż w minionym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Powodów wzrostów notowań rzepaku jest kilka, pierwszy silny wzrost notowań kanadyjskiej canoli spowodowany zmniejszeniem zapasów aż o 60%, po drugie wzrost notowań soi spowodowany między innymi bardzo dużymi zakupami ze strony Chin plus deszczowa pogoda w Brazylii opóźniająca znacznie zbiory soi. Po trzecie silny wzrost cen ropy generyjacy równie duży popyt na biopaliwa w tym i na rzepak. Tak więc skladowa tych czynników pcha notowania w górę i wydaje się że granica 500 euro zostanie przebita, podobnie jak to było w 2012r. Osobną sprawą jest także duża podaż tzw. taniego pieniądza, który w rynkach surowcowych widzi możliwość sporych zysków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

472 E o Matko i córko  !

Nie wiem czemu się tak podniecacie tym Matifem .Wczoraj się skończyło na 461 E , a to jest tylko 2074 zł , na teraz 472 E - to 2124 zł  @marek1977 pisze że kleczew daje 2300 zł , to jest  511 E . Jaki z tego wniosek , a no taki że matif jest o 40 euro tańszy , niż cena w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495

Na ostatnich 2 stronach nikt nie napisał że cena jest niższa niż 2200 zł . Więc gdzie ta większość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495

To według wczorajszego zamknięcia matif  i tak masz drożej o 46 złotych , dzisiaj matif musiał zdrożeć 11 euro , żeby dogonić twoją cenę . Inaczej się ma sytuacja z ceną pszenicy , to my gonimy matif   i jakoś nie możemy dogonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Powód wyższej ceny rzepaku w kraju niż na giełdzie jest prosty, braki surowca w kraju. Firmy prześcigają się w cenach, większe partię towaru negocjuje się indywidualnie i to w dużo wyższych stawkach niż w oficjalnych cennikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Oczywiście mam na myśli firmy które faktycznie potrzebują surowca na własne potrzeby, a nie firmy handlujące dalej tym towarem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Biedaczek
      Ostatnio przeczytałem ciekawy komentarz, cytuję:
      „Wszyscy dzierżawcy z kowr nie księgujcie faktur za czynsze tylko piszcie odwołania że czynsz jest źle naliczony bo w umowach jest cena pszenicy za ostatnie półrocze a nie za 11 kwartałów , ustawa z sierpnia 2023 nie unieważnia wcześniej zawartych umów , a weszła w życie z dniem 05.10.2023r. ja już pisałem odwołanie i pani w kowr była poirytowana że zarzuciłem wystawienie faktury niezgodnie z umową obowiązującą obie strony ale powiedziała że pójdzie to do analizy prawnej”
      wysłałem już pismo następującej treści:
      "Odwołanie
          Faktura vat nr ................. została wystawiona niezgodnie z obowiązującą umową, która nie została aneksowana. Zgodnie z podpisaną umową czynsz dzierżawy oblicza się na podstawie średniej ceny skupu pszenicy za dane półrocze. Prawo nie działa wstecz dlatego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2023 r. Dz. U. poz. 2749 odnosi się tylko do umów podpisanych po jego wprowadzeniu lub aneksowanych za obopólną zgodą.
         Powyższe odwołanie odnosi się, także do moich pozostałych umów z KOWR, za które jeszcze nie otrzymałem faktur"
      nie wiem czy wpisałem dobrą ustawę ale mam nadzieję, że to wystarczy.
      Czy ktoś już próbował walczyć i z jakim skutkiem? Myślę, że gdyby cena pszenicy nagle skoczyła do góry, ponad ich wyliczenia z 11 kwartałów:) w co nie wierzę to można by później aneksować taką umowę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj