yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Krzysiukov    96
11 godzin temu, Krzysiukov napisał:

Panowie mam pytanie, ile dajecie Kristalonu zielonego na ha do nawożenia dolistnego z siarczanem magnezu ? Czy mieszał go może ktoś z Plonvitem zboża ?

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Koniec pierwszego kolanka ,prawie drugie czyli możesz bo do drugiego kolanka można

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jest jakiś herbicyd w pszenicy do fazy bbch 37 bo mogę nie dać rady opryskać mustangiem ze względu na pogodę? Jesienią poszedł lentipur  i Trinity, lecz słabo zadziałało.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Ponawiam pytanie

Krzysiu możesz mięszać i pryskać bez obaw, czy dasz literę czy trzy nie ma to wielkiego znaczenia. Masz tam etykietę zobacz ile zalecają w danej fazie i pryskaj. Pytasz tu o rzeczy które na etykiecie są. Pamiętaj tylko że jak duże stężenie to trzeba uważać na operację słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Zapytam podobnie jak @Axd529 o herbicyd na stosowanie po drugim kolanku.
Kupiłem Mustanga ale na niego już chyba za późno.

W ogóle się zastanawiam bo to hektarowa działka na której wywaliło trochę maku. Strasznie mi sie nie chcę dla takiej ilości brudzić opryskiwacza jakimiś pochodnymi sulfynomocznika kiedy wiem że za chwilę będę jechał opryskiwaczem w rzepak :/ Po takich akcjach nigdy nie mam pewności że dokładnie umyłem zbiornik i resztę więc kombinuje jak sobie oszczędzić stresów. Najchętniej zostawiłbym ten kawałek do żniw z tymi makami. Najwyżej przed zbiorem pójdzie desykacja. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

Fluroksypyr można ale nie wszystko weźmie.

Najważniejsze żeby przytulii się pozbyć, a tą bierze.

Jeszcze tribenuron metylu w różnych środkach ma różne terminy stosowania.

Wyżej podałem link z substancjami które można stosować w późnych fazach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mak przekwitnie i zniknie, mam chabra na jednej dużej działce ale wsiewkę koniczyny tam robiłem i też to zostawiam, będzie kolorowo pszczoły będą miały gdzie przysiąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353
Napisano (edytowany)

@Zapracowany "Obecność maku polnego w zbożu jest dla rolnika sporym zmartwieniem. Chwast ten, jeśli wraz z ziarnem dostanie się do zbiornika, jest w stanie silnie zanieczyścić plon. W przypadku sprzedaży na mąkę dodatkowy problem stanowi fakt, iż jego nasiona zabarwiają mąkę na żółto, przez co powodują szybsze jej psucie. Progiem, który stanowi o konieczności zwalczania maku polnego w zbożach jest obecność przynajmniej 10 sztuk/m2. Oprócz właściwości powodujących pogorszenie jakości finalnego produktu z ziarna jakim jest m.in. mąka, maki cechują się także silnymi właściwościami trującymi. Niedojrzałe makówki mogą być bardzo niebezpieczne dla bydła, kaczek oraz koni."

Damn..

Btw.. chaber w zbożach podnosi plonowanie. To tzw. allelopatia. :)

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Progiem, który stanowi o konieczności zwalczania maku polnego w zbożach jest obecność przynajmniej 10 sztuk/m2

 

Nie no nie myślałem o takim zagęszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tribenuron + fluroksypyr mogę w późniejszych fazach zbóż zastosować , tak powiedzmy do liścia podflagowego ?

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Stosowałem axial komplett pak na chwasty ale widzę że mam w pszenicy przymiotno czym to zwalczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Pierwsze kolanko w pszenicy 2cm nad węzłem

Turbo pak + modus + siarczan+mocznik +mikro i stymulatory wzrostu od intermag mogę to wszystko razem zastosować? 

W ubiegłym roku t1 i r1 robiłem osobno ale w tym niema takiej możliwości bo dopiero jest pierwsze normalne okienko z temperatura i bez opadów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Tribenuron + fluroksypyr mogę w późniejszych fazach zbóż zastosować , tak powiedzmy do liścia podflagowego ?

Ja dzis kupilem taki zestaw i lece w pszenicy, gdzie jedna z odmian ma drugie kolanko 3,5cm od pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie potrzebuje szybkiej porady ale do rzeczy czy moge zmieszać 2kg kristalon pomarańczowy z siarczanem magnezu siedmiowodnym 5% oczywiście dolistnie na hapszenżyto. Bo podobno fosfor z kristalonu moze zareagowac z siarczanem? Czy to prawda i nie mieszać czy moze ktos mieszal i nic sie nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Fluroksypyr 288g/l daje 0,63l

Tribenuron 75wg daje 20g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Pany. Grzeje dzisiaj po 28c , chciałbym zrobić poprawkę na dwuliścienne, ale pewnie gdzieś 20-21 temperatura spadnie do optymalnej. Czy ewentualne nadejście rosy obniży skuteczność działania środka? Czy śmiało można jechać z herbicydem o takich porach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Nie wiesz jaka będzie rosa. My tez nie. Dopóki oprysk z rosą nie będzie spływać na ziemie to skuteczność raczej zostanie zachowana. 
 

 

Ja z kolei zapytam czy jest to jeszcze faza na warunkowe zastosowanie Mustangu? 
 

c0b644c45d726.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Panowie czym zrobić poprawkę po axial komplett pak? Nie wszystkie chwasty zwalczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

nie trzeba było sie spieszyc z axialem, poza tym on w niskich temp długo działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

U mnie mniej więcej bbch 36 i zastanwiam się czy jechać z poprawka... 2.4d nie uszkodzi pszenicy w tej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

Właśnie trzeba uważać.

@yacenty w ubiegłym roku pisał że kiedyś zastosował punktowo w późnej fazie i kombajn szedł na pusto w tych miejscach. Tylko nie pamiętam czy 2,4D czy MCPA.

@yacenty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25649

Oczywiście rano. Przecież masz na etykiecie że moddus światła potrzebuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Ale jak w ciągu dnia robi się 25st i ostre słońce? Nie uszkodzi to rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj