Polecane posty

jarecki    3274

tylko napisze żę po czesci dzieki tym inwestycjom w proszkownie inne mleczarnie płacą wiecej , to nie jest tak żę wymienione inwestycje nie mają wpływu na cene mleka one sciągają nadmiar mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel111000    35

Jeśli nawet mlekpol kupuje nadmiar mleka z innych mleczarni to zarabia na tym a nie dzieli się zyskiem. Ciekawe czy z Litwy dalej mleko jedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Litwa, Łotwa, Estonia masowa likwidacja stad. Nie podam teraz linka bo nie pamiętam gdzie to czytałem. Także za wiele już nie zwiozą

 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tam ta likwidacja trwa od czasu nałożęnia embarga na rosje , dodatkowo spore niższe dopłaty bezposrednie  jak w polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
10 minut temu, komizmo napisał:

Litwa, Łotwa, Estonia masowa likwidacja stad. Nie podam teraz linka bo nie pamiętam gdzie to czytałem. Także za wiele już nie zwiozą

 

To w głównej mierze holenderskie stada 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
3 godziny temu, karol091193 napisał:

Nawet Mońki podobno mają dać jakąś premię teraz. Podobno nazwali kukurydzianą a na koniec roku do odstawionego litra mleka w 2021 roku. A Mlekpol? d*pę na nas wypiął.  Grzesiu? Jak tam te obory? Rosną jak grzyby po deszczu?  Bo jak widzimy w tym momencie tego deszczu w Mlekpolu brakuje

Za październik w Mońkach 10 gr premi kukurydzianej od listopada podwyżki za tłuszcz i białko też ok 10 gr wyjdzie przy średnich parametrach (nie pamiętam dokładnie szczegółów) i razem z wypłata za listopad ma być premia 5 gr do każdego litra oddanego w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

To w głównej mierze holenderskie stada 😉

W jakim sensie? Holendrzy tam hodowali czy tylko krowy z Holandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
53 minuty temu, Matmen napisał:

Za październik w Mońkach 10 gr premi kukurydzianej od listopada podwyżki za tłuszcz i białko też ok 10 gr wyjdzie przy średnich parametrach (nie pamiętam dokładnie szczegółów) i razem z wypłata za listopad ma być premia 5 gr do każdego litra oddanego w tym roku 

Ile teraz w mońkach wychodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

W jakim sensie? Holendrzy tam hodowali czy tylko krowy z Holandii?

Holendrzy nie mają z tym nic wspólnego 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Ale jak to widziałem tu ceny mlekpolu i wstawali ze wychodzi pod 2 zł już teraz a tu ktoś pisze że tak słabo? To jak to jest jeden ma 1.9 a drugi 1.6 ? U nas w mlekovicie jak kroją to wszystkich równo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Miałem okazję przeczytać tą rozmowę z prezesem Sierpca. Twierdzi, że brak właśnie nowych inwestycji. Obory nie powstają tylko coraz więcej hodowli jest wygaszanych. Widocznie trend jest już bardzo duży jeśli zaczynają to przyjmować do wiadomości

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Sami zarżnęli hodowców a teraz zdziwienie. Nawet żydzi przed wojna tak nie robili jak oni. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
2 godziny temu, Dzikusss napisał:

Ale jak to widziałem tu ceny mlekpolu i wstawali ze wychodzi pod 2 zł już teraz a tu ktoś pisze że tak słabo? To jak to jest jeden ma 1.9 a drugi 1.6 ? U nas w mlekovicie jak kroją to wszystkich równo 

Mi w Mlekpolu wyszło za październik 1.83 zł brutto. Za listopad myślę po bialku i tłuszczu że wyjdzie 1.87zł brutto.  Ilość po 21 tyś l. 

Max cena za ilość i parametry w Mlekpolu na pewno ponad 1.9 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Ile teraz w mońkach wychodzi? 

Za wrzesień było 1,60netto 25 tys tl4,6 białko 3,6

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
2 godziny temu, Dzikusss napisał:

Ale jak to widziałem tu ceny mlekpolu i wstawali ze wychodzi pod 2 zł już teraz a tu ktoś pisze że tak słabo? To jak to jest jeden ma 1.9 a drugi 1.6 ? U nas w mlekovicie jak kroją to wszystkich równo 

Ale nie ma takiego rozrzutu cenowego w mlekowicie. Jak masz max parametry czyli 4,7 i 3,6 to wyjdzie lekko ponad 1,9 brutto dla vatovca ale ile osób ma takie parametry. Większość ma +/- 4,2 i 3,3 a to już 15 groszy mniej. 

 

17 minut temu, greg1985 napisał:

Mi w Mlekpolu wyszło za październik 1.83 zł brutto. Za listopad myślę po bialku i tłuszczu że wyjdzie 1.87zł brutto.  Ilość po 21 tyś l. 

Max cena za ilość i parametry w Mlekpolu na pewno ponad 1.9 zł 

Musisz mieć max parametry. Chyba za październik liczysz. Odejmij premię 6 groszy to już wyjdzie 1,81 brutto. Mi przy progu wyżej i tł 4,7 b 3,5 wyjdzie 1,83 brutto

 

2 godziny temu, komizmo napisał:

Miałem okazję przeczytać tą rozmowę z prezesem Sierpca. Twierdzi, że brak właśnie nowych inwestycji. Obory nie powstają tylko coraz więcej hodowli jest wygaszanych. Widocznie trend jest już bardzo duży jeśli zaczynają to przyjmować do wiadomości

Inwestycje są wszędzie potrzebne. I w spółdzielni i u rolników. Myśli że nadal jest tyle samobójców co będzie budować obory za kilka milionów bo przez 2 czy 3 miesiące cena zbliżyła się do 2 zł a resztę roku 1,5-1,6. Już mało kto chce robić za białego murzyna 

21 minut temu, Matmen napisał:

Za wrzesień było 1,60netto 25 tys tl4,6 białko 3,6

To nie aż tak dużo wychodzi ale jak ma być 5 groszy do każdego litra to zrekompensuje im wcześniejszą cenę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
43 minuty temu, Matmen napisał:

Za wrzesień było 1,60netto 25 tys tl4,6 białko 3,6

Czyli mońki dostawcom łap obiecują złote góry xD

6 godzin temu, komizmo napisał:

Litwa, Łotwa, Estonia masowa likwidacja stad. Nie podam teraz linka bo nie pamiętam gdzie to czytałem. Także za wiele już nie zwiozą

 

Pisałem o tym wcześniej, znajomy handlarz 2-3 dostawy łaciatych ma w tygodniu cena 5-7k

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
greg1985 napisał:

2 godziny temu, Dzikusss napisał:

Ale jak to widziałem tu ceny mlekpolu i wstawali ze wychodzi pod 2 zł już teraz a tu ktoś pisze że tak słabo? To jak to jest jeden ma 1.9 a drugi 1.6 ? U nas w mlekovicie jak kroją to wszystkich równo 

Mi w Mlekpolu wyszło za październik 1.83 zł brutto. Za listopad myślę po bialku i tłuszczu że wyjdzie 1.87zł brutto.  Ilość po 21 tyś l. 

Max cena za ilość i parametry w Mlekpolu na pewno ponad 1.9 zł 

podawaj vat czy ryczałt bo to różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
32 minuty temu, Rrolniik napisał:

Czyli mońki dostawcom łap obiecują złote góry xD

Pisałem o tym wcześniej, znajomy handlarz 2-3 dostawy łaciatych ma w tygodniu cena 5-7k

A co takiego obiecują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
33 minuty temu, Matmen napisał:

A co takiego obiecują?

nie przy max parametrach dostawcom 5-10k 1,5-1,6zł  10-15k 1,6-1,75zł to jakieś miesiąc, półtora temu obiecywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Ale nie ma takiego rozrzutu cenowego w mlekowicie. Jak masz max parametry czyli 4,7 i 3,6 to wyjdzie lekko ponad 1,9 brutto dla vatovca ale ile osób ma takie parametry. Większość ma +/- 4,2 i 3,3 a to już 15 groszy mniej. 

 

Max parametry jakie można mieć to 4.5 i 3.6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Ktoś pytał o cenę Łowicza więc za wrzesień wyszło 1.6 brutto VAT przy 20 tys. litrów, białko 3,27, tłuszcz 4,16, bez oceny.  @Piotrass Jogo na pewno płaci gorzej w dodatku ostatnio parametry mega niskie opowiadał znajomy... tłuszcz poniżej 4 białko poniżej 3 gdzie przez 20 lat takich niskich nie miał... A ceny Koła nie znam.

 

 

Edytowano przez grucha18
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53
11 godzin temu, Rrolniik napisał:

nie przy max parametrach dostawcom 5-10k 1,5-1,6zł  10-15k 1,6-1,75zł to jakieś miesiąc, półtora temu obiecywali.

Od października +10 gr i plus VAT to wyjdzie nawet więcej 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj