Polecane posty

Marcin441    345
5 godzin temu, czareczek85 napisał:

Cena za październik 1,92zł brutto przy średnim białku 3.38 a tłuszcz 4,5. Do tego klasa premium

Jeśli masz ilość powyżej 44 tyś i jesteś na vacie w Sierpcu za październik miałbyś 2,13 zł przy tych parametrach co podałeś. Z jakich okolic jesteś? Jak nie daleko to zadzwoń popytaj może by Cię przyjęli 😉😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, czareczek85 napisał:

Totalna bzdura nikt na chwilę obecną nie odszedł. A dodatkowo od nowego roku do naszej spółdzielni popłynie ogromna ilość mleka od nowych członków którzy zdecydowali się na współpracę z Piątnicą 

Też słyszałem o tym że ma przyjść sporo nowych dostawców. Co do ceny mleka to moim zdaniem najważniejsza jest stabilność, aktualnie są mleczarnie, które płacą trochę więcej od Piątnicy, ciekawe tylko jak długo to się utrzyma. Tłuszcz 4,14 białko 3,3 1,80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
4 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Ten Pan woli mieć stabilna cenę a nie zjazd od stycznia

Wszystkie zjazdy i wjazdy zależą od tego czy będzie więcej mleka czy mniej a nie od czyjegos widzimisię. Patrząc przez pryzmat obecnych i dalszych wzrostow kosztów produkcji zjazd na 1,5zł oznacza zapchanie ubojni krowami. My tu nie rzadamy 3 zl/litr (nie to żebym się gniewal jakbym dostal:p)

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Są też tacy hodowcy którzy do innej mleczarni oddają więcej litrów niż oddawali do Piątnicy przy czym mniej wydają na leczenie a wypłata taka sama, czy tylko to dobry kierunek mieć chore krowy? Może dlatego niektórzy próbują sił w innych mleczarniach a najczęściej jest to mlekowita i odchodzą z Piątnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
3 godziny temu, Marcin441 napisał:

Z okolic Torunia są rolnicy zapisani na listę do przyjęcia 

Znaczy się gdzie zapisani? Do Piątnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

Są też tacy hodowcy którzy do innej mleczarni oddają więcej litrów niż oddawali do Piątnicy przy czym mniej wydają na leczenie a wypłata taka sama, czy tylko to dobry kierunek mieć chore krowy? Może dlatego niektórzy próbują sił w innych mleczarniach a najczęściej jest to mlekowita i odchodzą z Piątnicy

Rozumiem że masz somatyke poniżej 200tyś 

Problem to się zacznie, jak połowę antybiotyków zostanie wycofana. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawlak2507 napisał:

Są też tacy hodowcy którzy do innej mleczarni oddają więcej litrów niż oddawali do Piątnicy przy czym mniej wydają na leczenie a wypłata taka sama, czy tylko to dobry kierunek mieć chore krowy? Może dlatego niektórzy próbują sił w innych mleczarniach a najczęściej jest to mlekowita i odchodzą z Piątnicy

Jeszcze nie słyszałem o takim co by z Piątnicy do mlekovity przeszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
2 godziny temu, komizmo napisał:

Znaczy się gdzie zapisani? Do Piątnicy?

No, 2-3 lata czekają ale nie powiedzieli im że nie tylko żeby czekać. Czyli coś na rzeczy jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Rozumiem że masz somatyke poniżej 200tyś 

Problem to się zacznie, jak połowę antybiotyków zostanie wycofana. 

Aktualnie mam poniżej 100 tyś ale wiadomo jak to w hodowli nie znasz dnia ani godziny jak somatyka wystrzeli czasem nie wiadomo od czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12955
Dnia 10.11.2021 o 20:00, Marcin133 napisał:

Polmlek słabo...1.66brutto

Ale podobno podwyżki będą 

Podobno w Lowiczu jeśli zwiększysz o20% z miesiąca na miesiąc to to 20% po 2 zeta

A ssanie jest bo odwiedziła mnie moja stara mleczarnia i chcą płacić drożej żeby tylko wrócić 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205

to nie chodzi o wycofanie antybiotyków a ograniczenie ich stosowania jak ktoś będzie dużo stosował kontrole z weterynati i innych służb zamęczą rolnika tacy będą wychwytywani z automatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
27 minut temu, Łolek napisał:

Ale podobno podwyżki będą 

Podobno w Lowiczu jeśli zwiększysz o20% z miesiąca na miesiąc to to 20% po 2 zeta

A ssanie jest bo odwiedziła mnie moja stara mleczarnia i chcą płacić drożej żeby tylko wrócić 

Pisali o tym wcześniej że cena 20 % wyższa za dostawy większe niż w analogicznym okresie rok temu. Nawet ponad 2 zł będzie. Jeśli za listopad będzie wychodziła podstawowa cena 1,8-1,85 zł to co powyżej wyjdzie około 2,12 zł. Brawo łowicz. Wychodzi na to że trzeba zmieniać prezesów i zarządy skoro łowicz już prawie upadł, dużo dostawców uciekło a i tak się podnieśli i aktualnie będą płacić 3 lub 4 cenę w kraju po sierpcu, giżycku i piątnicy. Jestem ciekaw co ci ,,liderzy'' polskiego mleczarstwa wymyślą. Może mlekpol i mlekowita znowu będą inwestować w ,,potrzebny'' rozwój a rolnik niech się cieszy że chcą odbierać od niego mleko 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, Łolek napisał:

Ale podobno podwyżki będą 

Podobno w Lowiczu jeśli zwiększysz o20% z miesiąca na miesiąc to to 20% po 2 zeta

A ssanie jest bo odwiedziła mnie moja stara mleczarnia i chcą płacić drożej żeby tylko wrócić 

Jogo ? 

Trza było powiedzieć żeby południe łódzkiego zawojowali 😛

Tak może jeszcze na te dwa lata bym skusił się przejść 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12955
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Jogo ? 

Trza było powiedzieć żeby południe łódzkiego zawojowali 😛

Tak może jeszcze na te dwa lata bym skusił się przejść 🤔

Starych dostawców próbują odzyskać  tak mi powiedział 

A jak chcesz to numer Ci dam dzwoń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Pisali o tym wcześniej że cena 20 % wyższa za dostawy większe niż w analogicznym okresie rok temu. Nawet ponad 2 zł będzie. Jeśli za listopad będzie wychodziła podstawowa cena 1,8-1,85 zł to co powyżej wyjdzie około 2,12 zł. Brawo łowicz. Wychodzi na to że trzeba zmieniać prezesów i zarządy skoro łowicz już prawie upadł, dużo dostawców uciekło a i tak się podnieśli i aktualnie będą płacić 3 lub 4 cenę w kraju po sierpcu, giżycku i piątnicy. Jestem ciekaw co ci ,,liderzy'' polskiego mleczarstwa wymyślą. Może mlekpol i mlekowita znowu będą inwestować w ,,potrzebny'' rozwój a rolnik niech się cieszy że chcą odbierać od niego mleko 

Molochy muszą zwiększać moce produkcyjne na ta rzekę mleka co nadchodzi z nowymi oborami 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Jogo ? 

Trza było powiedzieć żeby południe łódzkiego zawojowali 😛

Tak może jeszcze na te dwa lata bym skusił się przejść 🤔

Jak będzie,, ssanie na mleko,, to i w Łódzkim dobrze zapłacą.U nas w Świętokrzyskiem też płacili najsłabiej w Polsce ale w ciągu 3,4 lat doszło 3 podmioty skupujące i teraz już tu jeździ 7 mleczarni i zaczyna się walka o dostawcow

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Instruktor z sierpca do mnie dzwonil zeby krow nie likwidować bo idzie hossa na rynku mleka. Produkcja na calym swiecie spada a zapotrzebowanie rosnie i na wiosne mozemy na fakturze zobaczyc 2.5zl.

Ja mu ze juz zapozno bo krowy niepozacielane i jalowek nie mam.  

A on ze mi moze zalatwic z 40 krow o wydajnosci powyzej 10tys  z likwidowanych gospodarstw do konca roku i ma przyjevhac mnie namawiac zebym nie likwidiwal.....

Zwykle mieli w nosie tych co odchodzili.

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak bym powiedzial ze krowy kupuje to chyba na drugi dzien mialbym pozew rozwodowy:D

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj