Polecane posty

logan3512    140
6 godzin temu, slawek74 napisał:

chyba na odpierdziel....

A ty mówiłeś że z synem ogarniesz 2 razy tyle co macie i co przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ludzie to wy lenie jesteście jak do 30 sztuk 2 czy 3 ludzi! Ja mam 60 dojnych i 60 jałówek i 50 byków i we dwóch  pracownikiem ogarniamy plus jeszcze ponad 100 ornego i w sezonie pomocnik na ciągnik! Fakt pracuje po 16-18 godzin i dla tego likwiduje!😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
17 minut temu, Zdzinio napisał:

Ludzie to wy lenie jesteście jak do 30 sztuk 2 czy 3 ludzi! Ja mam 60 dojnych i 60 jałówek i 50 byków i we dwóch  pracownikiem ogarniamy plus jeszcze ponad 100 ornego i w sezonie pomocnik na ciągnik! Fakt pracuje po 16-18 godzin i dla tego likwiduje!😁

To dłużej robisz jak dawniej niewolnicy, oni tylko 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, komizmo napisał:

To jest to o czym napisałem kilka dni temu. Coraz mniejsza rentowność, dokładanie sztuk, ziemi, potem za małe maszyny to nowe i kredyt, i znowu pogarszająca się rentowność... Gonitwa do nikąd kosztem życia

 ale to dopiero ten sezon drogich dodatków , bo paliwa to w miare stabilne  były  nawozy też cena na ten sezon była w miare tanie nawet poniżęj sredniej mleko  stabilnie możę nie rekordowo ale stabilnie cena bydła też wzrosła . a wiec jesli do tej pory był wyrazny spadek rentownosci to następny bedzie jeszcze gorzej , bo na podwyżki mleka się nie zanosi za to pewnie prąd , leki , usługi wet dodatki paszowe cena wzrosła  lub wzrosnie nawozy azotowe też jak narazie podwyżki . Co do samego postu do wmysl zasady ,, kto się nie rozwija ten się zwija ''  niech każdy robi to co uważa zasłuszne tylko bez ciągłego narzekania bo sam jestem producentem mleka jeszcze i znam ten biznes 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, komizmo napisał:

To jest to o czym napisałem kilka dni temu. Coraz mniejsza rentowność, dokładanie sztuk, ziemi, potem za małe maszyny to nowe i kredyt, i znowu pogarszająca się rentowność... Gonitwa donikąd kosztem życia

Już dawno o tym wspominałem B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Zdzinio już rezygnujesz jakiś czas😜

Tak mi się wydawało że tak łatwo jest skasować krowy ale w rzeczywistości to jest cholernie trudne bynajmniej przy takiej ilości! Ponad 20 lat zapierdzielu i weź z dnia na dzień zapomnij, u nas jeden jak skasował to przez miesiąc nie mógł sobie miejsca znaleźć A teraz mnie namawia! Ale już niedługo bo nie daje rady psychicznie i fizycznie, myśle że do Świąt, najdalej do marca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Nie wiem czy juz w miesiąc można dojść do równowagi psychicznej. Myślisz że uda się sprzedać taka ilość zwierzyny? Wydaje mi się że będzie się to ciągnąć bardzo długo

Sprzedać komuś krowy będzie chyba coraz ciężej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na rzeź , żywicielki 🙁 

Stare tak , ale coś młodszego lepiej żeby ludzie do dalszej hodowli kupili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Coraz ciężej będzie, jak coraz wiecej likwidacji to kupcy będą szukać bardzo dobrych stad, albo wręcz przeciwnie. Nie będą wcale kupować tylko bazować na swoim materiale. Może jałówki tak ale z krowami będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    83

w mojej wsi też gość chyba psychicznie nie wytrzymał i przed sianokosami się powiesił, a prowadził jedno z większych stad w gminie i wszystko poszło na rzeź....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i miał , tylko pytanie czy chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja kupiłem kilka krów kiedyś i nie warto powiem żę lepiej jałowki , ale sprzedają się i krowy niezle jeszcze . raz sciągłem brodaczaka czy jakoś tak a i takie krowy to tylko obdoić i sprzedać , najlepszy towar to idzie po znajomosci z likwidowanych obór i same likwidacje też mają nieraz powody z chorobami w stadzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Drogie mięso A mam duże krowy tak więc jak ma mnie ktoś później bluzgać to wolę na rzeź sprzedać ewentualnie że 20 pierwiastek dalej się opchnie A młodzież będę dalej trzymał bo mam na luzie tak więc roboty nie za dużo żeby nie zgłupieć! Prawda to że ładna krowa już 7 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    711

U nas w okolicy likwidował stado to wszystko od ręki się rozeszło. Myślę że jak ma się ładne sztuki z dobrą wydajnością to nie będzie problemu ze sprzedażą. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    946

No Zdzinio stado masz ładne...mnie też już denerwują krowy rozliczy się mgr i pewnie tez pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Ale to pewnie jedyna sensowna droga likwidacji, wypowiedzenie położyć, przestać kryć, opasać i na rzeź. Po co się szarpać z  jakimiś dziwakami i turystami i później jeszcze może słuchać gorzkich żali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dokładnie mi 2 tyg temu wycieliła się ostatnia cielna krowa , mam jeszcze jałówke niby cielną na 1 wrzesnia . Ale w tym roku nie kryłem już krów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    249
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Drogie mięso A mam duże krowy tak więc jak ma mnie ktoś później bluzgać to wolę na rzeź sprzedać ewentualnie że 20 pierwiastek dalej się opchnie A młodzież będę dalej trzymał bo mam na luzie tak więc roboty nie za dużo żeby nie zgłupieć! Prawda to że ładna krowa już 7 netto?

U nas 5.50... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj