Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
focusst    26

Dobra nie wiem jak w pozostałych regionach ale u nas robi się rozpiździaj.

Ceny lecą na łeb na szyję, już ponad 1,20 zł/kg za kg WBC, wszyscy poniżej 19,00 za O.

Czyli to już nie są korekty. Propozycje na dzisiaj - 18,60 O McKeen, 18,00 OSI, 19,00 od Wuja ale też słyszałem że obniży jeszcze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
Dnia 1.12.2021 o 11:29, Baks00 napisał:

 

Wyprzedadzą teraz duże i te mniejsze sztuki bo cena leci to za miesiąc dwa nie będą mieli co sprzedawać a ubojnie co kupić więc rozwiązanie nasuwa się samo. Tylko spokój może nas uratować :) 

Edytowano przez Karollorak93
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ruszyła lawina ... W czwartek piątek ubojnie prosiły się o towar hf 11 zł , dzisiaj wszystko zapchane , nikt byka nie chce , terminy zapisy od 9 do 10 netto ...zaje.....fajnie...

Czekam aż się wiarą z towaru wystrzela spróbuję coś sprzedać w styczniu ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 minutę temu, Berthold napisał:

W czwartek piątek ubojnie prosiły się o towar hf 11 zł ,

według mie hf nie ma wiekszej wartosci jak 9 zł . to co było to dziwne zjawisko i raczej nie wróci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
24 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

po prostu bawi mnie przemądrzałość handlarza

Bawi?

Musisz być nieszczęśliwym człowiekiem

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, jarecki napisał:

według mie hf nie ma wiekszej wartosci jak 9 zł . to co było to dziwne zjawisko i raczej nie wróci .

czemu nie ma 🤔

gdyby tyle jakościowego mięsa było potrzebne to by różnica między klasami była w złotówkach A nie po 40 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1317
7 minut temu, Berthold napisał:

Ruszyła lawina ... W czwartek piątek ubojnie prosiły się o towar hf 11 zł , dzisiaj wszystko zapchane , nikt byka nie chce , terminy zapisy od 9 do 10 netto ...zaje.....fajnie...

Czekam aż się wiarą z towaru wystrzela spróbuję coś sprzedać w styczniu ...

A wtedy po 8 😁 nie denerwuj się 🙂

Też nie sprzedaje by się kręgosłup zimą nie zastał od lenistwa

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2157
11 godzin temu, Cybulek17 napisał:

To cena dla byczków a nie na sprzedaż, swoją drogą  dzięki hodowli rzepak sprzedany wyżej 3 tysięcy zamiast 2 . Konkretny plus na ten rok 

A co hodowla zrobiła takiego dobrego ze rzepak sprzedany powyżej 3? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    215

Też czekam, i uważam, że połowa - końcówka stycznia nie będzie tańsza od listopada. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
22 minuty temu, HF86 napisał:

czemu nie ma 🤔

gdyby tyle jakościowego mięsa było potrzebne to by różnica między klasami była w złotówkach A nie po 40 gr 

ponieważ mięso z hf do restauracji nie nadaje się ani do burgerów ani na gularz czy inne , według mie ono powinno iść tylko na przerób w wędliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A widziałeś kiedyś na elementach klasę mięsa, albo płeć.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

To jest zwykła obniżka aby bydło wyciągnąć bydło i  rzeźnie i handlarze zarobili sobie na premie świąteczne :) bo na rynkach światowych zmian cen wołowiny widać

Edytowano przez RolAnonim
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26
3 minuty temu, jarecki napisał:
27 minut temu, HF86 napisał:

czemu nie ma 🤔

gdyby tyle jakościowego mięsa było potrzebne to by różnica między klasami była w złotówkach A nie po 40 gr 

ponieważ mięso z hf do restauracji nie nadaje się ani do burgerów ani na gularz czy inne , według mie ono powinno iść tylko na przerób w wędliny .

 

OSI POLAND FOODWORKS jest głównym dostawcą mięsa do sieci McDonald. Specjalizują się w odbiorze krów brakowanych.

Więc nie uważam by mięso z HF nie nadawało się na burgery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
5 minut temu, jarecki napisał:

ponieważ mięso z hf do restauracji nie nadaje się ani do burgerów ani na gularz czy inne , według mie ono powinno iść tylko na przerób w wędliny .

Ja nie wiem czy u nas zobaczy się mieso z czegoś innego niż hf, co lepsze to idzie za granice. W sklepach to same krowy i to pewnie leżaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1936
22 minuty temu, przemek28_28 napisał:

A co hodowla zrobiła takiego dobrego ze rzepak sprzedany powyżej 3? 

Czymś trzeba faktury zapłacić, zamiast rzepak w żniwa wozić można wygnać byki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    956

Miałem 6sztuk opylić ale cena zleciała ostro. Byk 3krowy 2jalowki. Trudno zostaną narazie może się cena odbije chociaż ciężko coś przewidzieć. Może być że w styczniu pójdą jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1910

Za towar trzeba zapłacić, tutaj wszyscy zarabiają 5 tys w wzwyż a w sklepie leży kg albo 2kg wołowiny za lada i mało kto kupi więc gdzie te pieniądze? Auto telefon lampki w podbitce a w lodówce co? Tam somsiadd nie zagląda

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

       

13 minut temu, RolAnonim napisał:

Ja nie wiem czy u nas zobaczy się mieso z czegoś innego niż hf, co lepsze to idzie za granice. W sklepach to same krowy i to pewnie leżaki

    i to mieso ze sklepu jest dobre ? nieraz nawet z rosołku to cięzko to mieso zjęśc .

17 minut temu, HF86 napisał:

A widziałeś kiedyś na elementach klasę mięsa, albo płeć.?

ojciec troche kiedyś ubijał na ryneczek . w latach ,, swietnosci '' w wiosce było ubijanych ponad 50 sztuk bydła miesięcznie było 5 gosci co handlowało miesem na targowiskach 

15 minut temu, focusst napisał:

 

OSI POLAND FOODWORKS jest głównym dostawcą mięsa do sieci McDonald. Specjalizują się w odbiorze krów brakowanych.

Więc nie uważam by mięso z HF nie nadawało się na burgery.

mc donalds dodaje do mięsa specjalny aromat który podbija smak coś na zasadzie kostki rosołowej .  burger a bardziej kotlet zupełnie inaczej smakuje w dobrych burgerowniach  i ma inna strukture niż flagowe burgery z maka .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

powiem tak, nie stać mnie na wołowine, a jeśli coś ma w składzie wołowine to wiadomo że są tam odpadki wołowe

Edytowano przez RolAnonim
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890
11 minut temu, jarecki napisał:

ponieważ mięso z hf do restauracji nie nadaje się ani do burgerów ani na gularz czy inne , według mie ono powinno iść tylko na przerób w wędliny .

Nadaje się nadaje...w niedzielę rozmawiałem z restsuratorem co potrzebuje 300 kg tygodniowo. Mielone du burgerów kupuje po 20 zł/kg. To z czego to jest ??? 

Ten temat jest podobny do tego o cenie pszenicy, wszędzie spisek i domniemany złodziej, który chce wykupić towar grając na spadki...

Rolnik najmniej zarabia bo najmniej inwestuje w łańcuchu cielak- gotowy posiłek 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
13 minut temu, RolAnonim napisał:

Ja nie wiem czy u nas zobaczy się mieso z czegoś innego niż hf, co lepsze to idzie za granice. W sklepach to same krowy i to pewnie leżaki

80 procent idzie za granicę to co u nas zostaje z tego mięsa chyba logiczne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
17 minut temu, Taurus83 napisał:

Nadaje się nadaje...w niedzielę rozmawiałem z restsuratorem co potrzebuje 300 kg tygodniowo. Mielone du burgerów kupuje po 20 zł/kg. To z czego to jest ??? 

Sołtys 48, szefowa kuchni przyjeła  by takie mięso do swojej  restauracji ?

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj