Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

karol091193    876

Dobry wynik to by był na podlaskiego hf wyścigowego 🤣 tutaj typowy mięśniak LMxSM


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
12 minut temu, HF86 napisał:

jakich pieniędzy do płyty? to pieniądze dla dużych firm i na VAT. ja dwa lata temu sam zbudowałem systemem gospodarskim. 50 tyś kosztowalo A według wyliczeń unii 210tys 🤣

Dochodzi jeszcze kwestia zakazu bydła na uwięzi bo prędzej czy później ten przepis wejdzie jak w Danii no i metraż na sztukę ,że jak w starej oborze wcisnąłem 30 szt to po ustawie o  metrażu  będziesz mógł trzymać 10szt to gówno warte to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
36 minut temu, HF86 napisał:

dobry wynik. na moje licząc to będzie 12.3 chyba. 

Mnie wychodzi około 11,3 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mnie brutto. ja ryczałtowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Niestety Tykocin nie płaci nie wiadomo ile. 18.20 za O klasę, gdzie inni płacą już w okolicach 19 netto za O. Byk odebrany wczoraj, a kasa będzie w piątek/poniedziałek na koncie. Tutaj akurat dla nich duży plus, bo nie trzeba się upominać co tydzień przez 3 kolejne miesiące aby chociaż jakaś cześć tej kwoty została przelana jak to niektórzy mają w swoim nawyku. Zobaczymy co będzie jak w Szczuszczynie zakład otworzą Zakrzewscy 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak oni prywatnie, ale przez posrednika zazwyczaj nie najgorzej wychodzi. zwłaszcza że nie raz slabsze lub stare sztuki tam idą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1678

Dobra Panowie opchnelismy swoje po 12 zł w maju za podobne były po 9. Te z maja lepsze były i ładniejsze. Liczę i liczę i dodaje i odejmuje dalej mi gówno tylko zostaje... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
6 godzin temu, gomez181 napisał:

HF już są po 11 netto? Czy czekać do nowego roku?

11 na żywo to po ile za O?

2 godziny temu, HF86 napisał:

już to grali chyba w 2015roku jak dolaczylem trochę tu. pytania ile cielakow w kurniku, czy buda po psie na cielaki nada się, jak poradzić sobie jako milioner po sprzedaży pierwszej partii bydła i wiele innych ciekawych pytań 😂

Panie, moje cały czas stoją w kurniku😜

2 godziny temu, karol091193 napisał:

i🤣

 

Tykocin wbc 476kg 19zl netto klasa U. Qwa. Żeby miał jeszcze z 12 kg mięsa więcej to by była piękna suma 5 cyfrowa 😂 

nie za bogato za U, nie potrącają za wagę półtuszy?

2 godziny temu, debrzyna napisał:

Odsadki jeszcze na pastwisku ,jeszcze zeszłoroczne z listopada nie sprzedane i nie wiadomo czy będą ,co do wolca to dalej na pastwisku 

Ile tego Masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dużo sołtys tego bydła jeszcze trzymasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797

Napisze przewrotnie , mniej niż ubiegłej wiosny i zimy ale dalej sporo-tak mi sie wydaje. Jestem z ludzi którzy zbyt szybko nie poddają sie ale też nie ulegają presji otoczenia i na hura zwiększają bo płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2109
15 minut temu, malaczarna napisał:

Dobra Panowie opchnelismy swoje po 12 zł w maju za podobne były po 9. Te z maja lepsze były i ładniejsze. Liczę i liczę i dodaje i odejmuje dalej mi gówno tylko zostaje... 

Zawsze coś….

,,widzisz synku to jest kupa, kupa to jest życie”🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Coś ostatnio czytałem że tona obornika ma wartość nawozu za 70 zł przy obecnych cenach wie co tu narzekać. U mnie dniówka słaba z obornika wychodzi ale przy dobrym liczeniu bez odejmowania kosztu słomy😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1678

Czyli ja znowu stratna licząc ile by mi nasrykały do wiosny. Słomy nie załuję tego akurat aż za dużo. W życiu tak drogo nie sprzedaliśmy, 2 tysiące na sztuce więcej niż w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
Przed chwilą, malaczarna napisał:

2 tysiące na sztuce więcej niż w maju.

a ile wiecej np saletry czy ON za jednego wiecej mozna kupić patrząc na maj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1678

Sytuacja na granicy przymusiła nas do sprzedaży. Zaraz coś wymyślą. Jak policzyć koszt wyprodukowania obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    414

Sprzedany Hf, typowo wyścigowy,( w biegu przez płotki był by dobry bo cholernie wysoki,) 766kg  po 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Mnie wychodzi około 11,3 netto.

Kolega pisał że ważył 840kg. Przy potrąceniu 7% i cenie jaką ,,proponujesz" wychodzi 8828 netto a kolega wziął za byka 9044 netto. Według mnie powinien na żywo dostać 11,60 żeby nie być stratnym???

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ze 3,może 4zł na dziś  ze sztuki dziennie i szał i euforia u skoczków 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj