ursusikc330m

Bizon Z056-Wymiana hedera starego typu na nowy typ

Polecane posty

Witam.Mam pytanie czy wymieniał ktoś heder w starym typie kombajnu na nowy,czy dużo trzeba przerabiać i czy ma to w ogóle jakiś sens.Zastanawiam się nad tym dlatego że mój heder starego typu wymaga już generalnego remontu i nie wiem czy warto ładować w to kasę bo widziałem na OLX dużo ogłoszeń z hederami nowego typu w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Teraz to myślę ze ktoś poradzi miałem bizona ale to było z 7 lat temu i teraz już mnie zabij nawet nie wiem czym się rożni stary typ od nowego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Wystarczy zmienić koło pasowe na napędzie hedera, reszta powinna pasować. Nawet gdzieś u mnie takie koło się wala, bo swego czasu kupiłem heder nowego typu z tym właśnie kołem na 1 pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Koło na gardzieli zostaje jak dobrze pamiętam. Trzeba wymienić przy hederze. A przynajmniej tak mi się wydaje. Do tego podajnik nie pasuje idealnie na heder więc trzeba wykonać kilka drobnych przerobek i spawow. 

 

Ale generalnie polecam. 6 motowidel robi robotę w porównaniu do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już pewnie lepiej się opłaci kupić z całym gardzielem niż kombinować i spawać,i chyba te nowsze gardziele są trochę dłuższe od tych starych,tylko teraz zachodzi pytanie czy znowu mocowanie gardzieli starego typu bedzie pasować do nowego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Sam już nie wiem co z tym zrobić pytałem w pobliskich sklepach o blachy i resztę pierdół do tego hedera to wyszło około 3 tyś nie licząc już własnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
ursusikc330m napisał:

Kolego margoo78 mówisz o tym kole co jest osadzone na wale czy o tym na gardzieli?

Mówię o kole na wałku w hederze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Panowie mam możliwość kupna hederu nowego typu z gardzielem, chce to dopasować do starej z050 i może mi ktoś powiedzieć czy obedzie się bez większych przeróbek? Siłowniki Hedera mogą zostać te stare bez sprężyn, czy muszą być nowe.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dobra to finalizuję zakup hedera nowego tpyu z gardzielem od razu ;) Bo mój niestety banan i cały pognity, a ten nowego typu z gardzielem i wózkiem za 3tysiące to chyba nie ma co się pierdzielić :) Tylko napęd będę musiał przerobić jakoś, bo tamten heder ma na sprzęgiełko, ale to już tokarz sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj