STYTON360m

Zakup agregatu uprawowo-przedsiewny 3-3.2m-Jaki wybrać ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
STYTON360m    0

Witam szukam agregatu uprawowo przedsiewny i nie mogę się zdecydować . Chciał bym usłyszeć opinie użytkowników danych maszyn szerokość która mnie interesuje to 3 m lub 3.2 m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3.2 to nie widziałem. Bierz 3 metrowy bo fajnie pod ścieżki pasuje  bo opryskiwacze przeważnie mają szerokość roboczą podzielną przez 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Agregat powyżej 3m będzie składany,przy uprawie przedsiewnej nie ma znaczenia szerokość robocza. Wskazana by była informacja z jakim ciągnikiem ma być  agregowany, jakie ziemie , w jakich uprawach , jakie przedplony i oczywiście zakres cenowy.

i

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to sorki bo na szybko przeczytałem uprawosiewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

3,2 robił expom kiedyś sztywny. Sąsiad robił takim 80tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Będzie latać z case 80 konnym i chodzi mi bardziej o uprawę przed roślina która się sadzi typu tytoń czy też rownież uprawa pod kukurydzę cena to 10 tys dużo jest maszyn lecz chce kupić coś sprawdzonego a nie że później będzie się giąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

ja mam agrofactory 3,2 składany na moje gleby w sam raz ciągnie go MTZ 82. Poprzedni właściciel nie był z niego zadowolony bo miał lekkie ziemie toną mu i pchał ziemię. U mnie się sprawdza bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Podobny jest Herkules Dziekan, Na polu nie mam kamieni więc nic się nie gnie , a takie są opinie. Ogólnie rama solidna. Znajomy też taki zakupił (nowszy-zielony) właśnie do uprawy pod buraki i kukurydzę. W mojej ocenie brakuje mu listwy wyrównującej z przodu , a radziłby sobie lepiej z ziemią wyciskaną między kołami ciągnika przy świeżo oranej glebie..Do uprawy super,ale gorzej z zagęszczeniem gleby. Przy odleżanej ziemi jest OK.Gdyby zamiast drugiego wału strunowego był wał crosskil to byłoby super, ale takie rozwiązanie kosztuje..Z drugiej strony nie ma problemu przy mokrej glebie, nie zakleja się.

 

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Unia kombi 3m, sam takim robię pod tyton przedni wałek i tylni rozkruszy bryły przed sądzeniem. Kiedyś kosztował 12tys tylko nie pamiętam brutto czy netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Widziałem ten agregat Herkules fajny jest także zastanawiałem się nad agregatem z agroliftu 3 metry . A może ktoś wie jakie są ceny aktualnie za te agregaty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Agrolift  AUP jest podobny , jego zaletą może być to .że jest trochę cięższy i zęby rozstawione są w 4 rzędach podobnie jak Apollo  ( Herkules w 3  ).Ma to znaczenie gdy agregat wyłapuje resztki pożniwne. W mojej ocenie ideałem byłby agregat Agrolift AUK ,ma to o czym pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

A nie rozważałeś zakup prawdziwego agregatu do uprawy? Jakiego farmeta/privat 2 czy 2,5m to dopiero robi robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Bardziej szukam głównie pod uprawę pod tytoń bo mam ziemię od 3 klasy glina do 5 piasek i żeby się nadawał i tutaj i tutaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj