Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Z 10 stawiam 1 tonę łubinu na zakład że w życiu tyle nie będzie. Na moje oko max pińćset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1980waldi    0

Znalazłem w internecie informacje że obsiano 670 tys ha wysokobiałkowymi,a do podziału jest 67,5 mln euro,wychodzi jakieś 100 euro do ha.Tabelka  z szacunkowymi danymi jest na portalu agrofoto.pl


Siał ktoś kiedyś łubin po łubinie na tym samym polu?Niby nie zalecają ale chciałbym otrzymać odpowiedź od kogoś kto w praktyce tak zrobił i jakie były tego efekty.Pozdrawiam


 

Edytowano przez 1980waldi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie hektar odpodnie na dopłaty bo musiałem wycofac działke która dzierzawie z dopłat bo rujnowała mi ona w biznesplamie w MR. Więc już bedzie wiecej hehe. Jutro kosze Kalifa. Minie 11 dni od opryskania glifosatem. widać że badyle usychają. Może w końcu pójdzie przez kombajn. Musialem przerwać jego wegetacje bo nigdy by sie nie skonczyła. Zółty praktycznie bez dosuszania dojrzał a kalif by kwitł i kwitł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

68530d20bdec819fmed.jpg

To sprawka robaka?

Tak wygląda 50% po łubinie i w poplonie to samo, część usycha.

 

Ba łodydze to zgoziel siewek (choroba grzybowa) a na rozecie coś podjada, może ślimak? może coś innego, siewki będą całe Ci obsychać prawdopodobnie takimi placami a obok nich będzie rósł "dojrzale" i mu nic nie będzie. Zaprawa, zaprawa albo gwarant... ale to bez sensu na poplonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Regent wykoszony 18 sierpnia, bez desykacji. Plon 2- 2,5t, średnio około 2,2. Jak na pierwszy raz to jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldemarL    0

jakie sa odmiany gorzkie lubinow? tak zeby sarny ich zjadly gdyz na wiosne przeznacze pod niego ziemie posrodku lasu...

 

gorzkie odmiany łubinu wąskolistnego to Karo, Oskar i Mirella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzis wykoszony kalif. Na przyczepie około 5,5 tony z 3,60 ha czyli około 1,5 tony z ha. Było by grubo ponad 2 do 2,5 tony z ha ale strzelał nawet podczas koszenia i mnóstwo zostało na ziemi. Za mocne spiekoty były i straki przypaliło. W tamtym roku znajomemu sypnał około 3,5 tony z ha. Na nastepny rok tez go sieje tylko ze bede go sklajał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Lubin żółty odmiana Perkoz plon w tym roku 600 kg/ha. Nawożenie i ochrona na średnim poziomie. W zeszłym roku plon 1,8t\ha. Brak wody i niemilosierny upał podczas kwitnienia załatwił go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Moim zdaniem uprawa lubinu jest zbyt ryzykowna zeby isc w koszty i liczyc na plony 3t/ha, wielkosc doplat przewazy u mnie czy siac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

witam jaki maksymalny plon mogę osiągnąć z łubinu wąskolistnego?

 

Zależy z jakiej odmiany ale około 2,5 tony w sprzyjających warunkach powinienes uzyskac. Potarfi sypac nawet i ponad 3 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

jak posieje na poczatku września łubin na poplon to mi jeszcze w miare urośnie do zimy, jest sens ?? oczywiście jak popada :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaldemarL    0

kolego łubin rośnie około 2 miesięcy tak, żeby zakryć ziemie, ponadto duży łubin jest wrażliwy na przymrozki, więc odpowiedz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

łubin do -6 wytzrymuje. odmiany szybko rosnace jak zeus czy nawet kalif powinny dac jakis poplon aby tylko wilgoc była. Ciepło + wilgoć to moment wyjdzie z ziemi. u mnie na polu pełno Kalifa zostało to zruszyłem kultywatorem bez wałków, wczoraj poszedł mały desczyk momentami mocniejszy, zwilżył ziemie i widzę że już łubin spęczniał.  pod koniec września poczatek pazdziernika planuję siać w tym miejscu pszenice. Coś tam powinno wyrosnać chociaż na 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

 

Znalazłem w internecie informacje że obsiano 670 tys ha wysokobiałkowymi,a do podziału jest 67,5 mln euro,wychodzi jakieś 100 euro do ha.Tabelka  z szacunkowymi danymi jest na portalu agrofoto.pl

Siał ktoś kiedyś łubin po łubinie na tym samym polu?Niby nie zalecają ale chciałbym otrzymać odpowiedź od kogoś kto w praktyce tak zrobił i jakie były tego efekty.Pozdrawiam

 

ja siałem, ten rok marny i tylko gdzieś 1,2 t z ha 

rok po roku jest marnie bo chwasty się mnożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proszę o informację po zasianym i zebranym łubinie dużo się obsypało i w tej chwili rośnie mi ładny poplon, czy warto opóźniać siew pszenicy, bo będę miał zysk z tego poplonu ( bo łubin niby wiąże azot... od samego początku czy w późniejszych fazach? ) czy w tym momencie i tak nie będę miał zysku, a tylko będzie mi wyciągał wilgoć z pola? Jeśli zaś daje jakiś zysk ten poplon to czy miarodajny do specjalnego opóźniania siewu pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397

Jak się obsypało, to go nagarniaczem trzepiesz? Ja nagarniacz w górę i samo wchodzi.
Zostawiłem paseczek mistera pod gruszą bo szkoda było gruszki kombajnem strącić to on już czarny a nie obsypał się ani nie pootwierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Panowie mam pytanie mam pole 2.5 ha po zbożu i 1 ha po rzepaku obie działki chce połączyć i zasiać łubin, działki są obok siebie. Czy jest coś na samosiewy rzepaku w łubinie dostępnego.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

A ja z kolei mam pole po życie, słoma ścięta i już zaorane, w jaki sposób najlepiej przygotować pole pod łubin żółty na wiosnę? Gleba V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pozbądź się ewentualnie perzu jeśli jest jakimś glifosatem i później orak zimowa i to tyle, przynajmniej ja nic wiecej nie robię, z tym że u mnie łubin zawsze idzie po kukurydzy...bo rozumiem że pisząc o tym że już zaorane masz na myśli podorywkę bo na głęboką orke zdecydowanie za wcześnie

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

No tak zaorane na mniej wiecej 10-15cm, może trochę ciut za głęboko ale jak próbowałem orać bardzo płytko to tylko się redliło. :P. Za jakiś czas planuję to jeszcze rozbronować i zaorać na ostrą skibę i ewentualnie w między czasie prysnąć na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam wiosną chcę posiać 4 h łubinu w tym roku był tam groch , czy to bedzie dobre stanowisko ? czy raczej kiepskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj