Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Celownik07    687
28 minut temu, Matey napisał:

U mnie podobnie sąsiad porobił. Jak stanie okoniem i nie chce się dogadać to co robicie?

Ja mu chyba problemow nie bede robil bo cale szczęście malo - max 1ar, pojde za tydzien i zobacze czy odbil czy kaplica. A jemu powiem jak spotkam zeby uwazal nastepnym razem. Nie chce robic sobie wrogow  bo roznie bywa i w przyszlosci moze mi sie to zdarzyc u niego. Jakbym wiedzial jaka doglebowke uzyl i w jakim stezeniu moznaby bylo gdybac czy sobie lubin poradzi. 

40 minut temu, soltys48 napisał:

Zgłaszać na OC 

Unikać priorinu

To jest to oc gospodarstwa/budynkow obowiazkowe czy z innego jakiegos- upraw? Bo takie to nie kazdy ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    687

Az musze poczytac bo czlowiek oplaca a nie wie co ma xd. Dzieki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    807
Dnia 10.05.2024 o 11:33, fcbarcelonacule napisał:

ile czasu może leżeć ziarno łubinu w glebie czekając na deszcz i wilgoć?

Aż go ptaki nie wydziobią. U mnie kiedyś leżakował ze trzy tygodnie bo zasiałem w kwietniu w popiół, susza była dramatyczna i dopiero jak w maju deszcze przyszły to ładnie powschodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    905
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Zgłaszać na OC 

Unikać priorinu

A jak chłop nie ma ochoty dać numeru polisy i towarzystwa? Policja tylko zostaje?

Informacyjnie pytam, nawet jakby 10 ar lubinu spaliło przy wydajności 3t/ha i aktualnej cenie rynkowej to się szkoda robi na 400zl max


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
5 godzin temu, Matey napisał:

A jak chłop nie ma ochoty dać numeru polisy i towarzystwa? Policja tylko zostaje?

Informacyjnie pytam, nawet jakby 10 ar lubinu spaliło przy wydajności 3t/ha i aktualnej cenie rynkowej to się szkoda robi na 400zl max

To zgłaszasz ze swojego OC . Oni sobie poradzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
10 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

Ale mi chodzi bardziej ile możę czasu leżeć w suchej GLEBIE żeby nie stracić siły kielkowania, sucho i czekam na deszcz. Może coś się  przestawi poogda

Jeśli o to chodzi ,  to tak jak kolega wyżej napisał , chociaż miałem kiedyś tak że siałem w lekko wilgotną glebę i kiełki wyszły ale padły bo zbyt długo czekały na wodę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    807

Tak wygląda u mnie łubin siany 22 kwietnia. Od tamtej pory zero deszczu. Na glinie oraz na takim totalnie sosnowym piachu tuż przy lesie w ogóle nie powschodził a na normalnej glebie wyszło nieźle. Na ostatnim zdjęciu to jest chwastnica? Dużo tego mam. A dwuliścienne jak na razie w ogóle się nie pokazują.

 

IMG_20240513_152917.jpg

IMG_20240513_152547.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    7

Zdjęcie z przed tygodniaŁubin żółty siany 29.03 ok 110sz/M2 .Odchwaszczanie snajper1.25l + boxer 2l. Dodatkowo oprysk na jednoliścienne i na oprzedzika. Jedyne czego mu teraz brakuje to wody 

IMG_20240510_081821.jpg

IMG_20240510_081813.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2490

Ja jeszcze będę siał kawałek łubinu pod lasem, muszę zniszczyć jęczmień ozimy i w to miejsce łubin na zieloną masę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183
Napisano (edytowany)

Orientujesz się kiedy ten na zieloną masę można przyorać ? Są jakieś terminy do kiedy musi być na polu ?

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2490
Napisano (edytowany)

W zeszłym roku się pytałem to pani mi powiedziała - przyorać wtedy kiedy uznam że przyniesie najwięcej korzyści dla gleby czyli wynika z tego że konkretnej narzuconej daty nie ma. Ja mam ciutek za dużo zbóż do zróżnicowanej struktury upraw i uznałem że pod lasem na najsłabszej ziemi gdzie i tak teraz mega pali jęczmień ozimy, kasuję i sieję łubin 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1
4 godziny temu, jaco512 napisał:

Co było stosowane po siewie?

Trinity plus metrybuzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Duszek1 napisał:

Panowie, czym tu poprawić chwasty?

IMG_20240511_133250336.jpg

Jakoś ja nie widzę potrzeby poprawiania , chwastów niewiele tak samo jak i łubinu a na dodatek wydaje się że są tu dwie odmiany i jak dobrze widzę to jest wyka ptasia  , słabo to widzę , raczej będzie talerzówka w żniwa 

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Nie to zdjęcie dodałem co trzeba, tu jest więcej kwiatków.

A odmian to na tym polu jest 3 nawet.

IMG_20240511_133256847.jpg

37 minut temu, Marecki2922 napisał:

Jakoś ja nie widzę potrzeby poprawiania , chwastów niewiele tak samo jak i łubinu a na dodatek wydaje się że są tu dwie odmiany i jak dobrze widzę to jest wyka ptasia  , słabo to widzę , raczej będzie talerzówka w żniwa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2490
Napisano (edytowany)

Jakiś słabawy ten łubin, u mnie całą glebę zakrywa i w dodatku bez orania i cudowania. Ale jak nie popada to i tak g_wno z tego będzie 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    85

 Zdjęcie z przedwczoraj. Mega zielony, niby nie pada od miesiąca, a on dopie ro zaczyna odrzucać liścienie. W sercach zaczynają się pojawiać zgrubienia od zalążków kwiatów. Jechać na grzyba, czy czekać na po deszczu, czy jak kwiaty wyjdą to już będzie za późno? W tamtym roku przez pół mniejszy już jechałem prochloraz plus difenikonazol.

 

Image (2).png

Image (1).png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Czysty i gęsty. Na ten moment wygląda rewelacyjnie 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    85
4 godziny temu, zbyszek8201 napisał:

Kiedy go siałeś ? Wygląda super.

3 dekada marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
8 godzin temu, Korbol napisał:

 Zdjęcie z przedwczoraj. Mega zielony, niby nie pada od miesiąca, a on dopie ro zaczyna odrzucać liścienie. W sercach zaczynają się pojawiać zgrubienia od zalążków kwiatów. Jechać na grzyba, czy czekać na po deszczu, czy jak kwiaty wyjdą to już będzie za późno? W tamtym roku przez pół mniejszy już jechałem prochloraz plus difenikonazol.

 

 

Image (2).png

Image (1).png

Ładny 👍 , która tu klasa 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kamilrolnik18
      witam. miał ktoś doczynienia z odmiana paribus od mhr. ? jak się sprawdza na gorszych/lepszych stanowiskach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj