Grzesiekferguson

MF 3640F ciągnie na sprzegle, ciężko wić bieg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Ciągnik Massey Ferguson 3640F 2012r mokre sprzęgła, rewers elektrohydrauliczny, sprzęgło elektryczne. Mam problem z wbiciem biegu (duży opór) na postoju, rewers w pozycji neutral wbijam bieg z oporem i ciągnik tak jakby ruszał. Lecz na rozgrzanym oleju nie ma problemu, wszystko wysprzegla i biegi chodzą płynnie.  Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny przypadek

Kalibracja nie pomogła

Olej i filtry nowe

Olej fush agrifarm utto mp 10w40 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Oj, chciałem napisac 10w30. Moze 10w40 jest za gesty jak jest zimny a jak sie rozgrzeje to robi sie rzadszy i wszystko wraca do normy? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki olej został polecony do tego ciągnika przez serwis i taki wlałem. Na poprzednim starym oleju sytuacja była taka sama choć niestety nie wiem jakiej był marki i właściwościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
12 godzin temu, kamil800 napisał:

Oj, chciałem napisac 10w30. Moze 10w40 jest za gesty jak jest zimny a jak sie rozgrzeje to robi sie rzadszy i wszystko wraca do normy? 

10 - oznaczenie dla zimnego oleju, a 40 to oznaczenie dla rozgrzanego.

10w30 byłby porostu bardziej płynny po rozgrzaniu


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, andrewk napisał:

10 - oznaczenie dla zimnego oleju, a 40 to oznaczenie dla rozgrzanego.

10w30 byłby porostu bardziej płynny po rozgrzani

Jeśli to olej zbyt gesty, lepki to jaki polecacie? 5w30? Są takie oleje przekładniowo-hydrauliczne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
18 minut temu, Grzesiekferguson napisał:

Jeśli to olej zbyt gesty, lepki to jaki polecacie? 5w30? Są takie oleje przekładniowo-hydrauliczne? 

Olej jest ok, może przekładki w koszu pogięte. Mowa o sprzęgle. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrewk napisał:

Olej jest ok, może przekładki w koszu pogięte. Mowa o sprzęgle. 

Na ciepłym przy pogiętych tarczach też chyba byłby problem chyba że źle dedukuje, choć w serwisie też tak uważają i rozkładają ręce wspominali tylko coś że być może to pompka która wydmuchuje olej z koszy sprzęgłowych aby je olej nie sklejał w czasie rozsprzeglenia. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Co to za serwis? 

 

Nie zgadzasz się z ich diagnozą i dlatego im Nie powierzyles naprawy? 

 

U mnie np. W 6190 biegi chodzą sztywno po przełaczeniu na żółwia. Myślę, Że coś w skrzyni musi być nie tak 

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, plati napisał:

Co to za serwis? 

 

Nie zgadzasz się z ich diagnozą i dlatego im Nie powierzyles naprawy? 

 

U mnie np. W 6190 biegi chodzą sztywno po przełaczeniu na żółwia. Myślę, Że coś w skrzyni musi być nie tak 

W serwisie wykluczyli zużyte bądź powykrzywiane tarczki, stwierdzili że wszystko jest ok ze sterowaniem typu elektrozawory, hydraulika itd. jedynie mechanik podsunął tezę że może pompka która znajduje się pod spodem która odpowiada za tak jakby odmuch koszy sprzęgłowych aby nie były utopione w oleju co może podczas wysprzeglenia powodować owe pociągnięcia. Zwrócił też uwagę że te modele mają taką przypadłość że biegi w nich wchodzą z oporem. A ja poprostu chce to z wami skonsultować, być może ktoś ma tak samo i faktycznie tak musi być, czy poprostu jest coś na rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

W 6190 da się też wyregulowac lewarek zmiany biegów. Może podobnie jest u Ciebie, chociaż jeśli to zależy od rozgrzania oleju to wątpię że to pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie znalazłem trochęche czasu aby dobrać się do tej pompki.
Rozgrzałem ciągnik aby olej był rzedszy spuściłem olej ze skrzyni zdemontowałem osłonę wału i wał i po wyjęciu pompki wyleciało jeszcze około 8-9litrow oleju z komory sprzegieł. I po odpaleniu ciągnika w celu sprawdzenia, skrzynia chodzi idealnie. Więc wszystko już wskazuje na zatopione kosze sprzęgłowe w oleju i nadmierne sklejenie przez niego tarcz. Dodałem zdjęcia pompki i prosiłbym o dokładne wytłumaczenie jej działania bo nie mogę pojąć jak ona daje radę przetransportować olej z komory sprzęgła do tylnego mostu. Poprostu którędy zasysa którędy tłoczy? Czy to dmucha powietrzem czy tłoczy olej? Pompkę już zamówiłem nową. Ale nurtuje mnie zasada jej działania. Proszę o odpowiedź

IMG_20201115_061253881_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj