ogier1998

zetor 11441,12441 czy 11245,12245

Polecane posty

ogier1998    8
Witam zastanawiam sie nad ciagnikem na nasze gospodarstwo areal okolo 35 ha.Zastanawiam sie nad Zetorem11441,12441 czy 12245,11245 mocowo sa podobne tylko roznica 2garow najbardziej mam obawy jezeli bym wyral 11441 nie da rady sobie z plugiem obrotowym 4x40 lub 4x35 na gorkach.Prosze o pomoc co wybrac

Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Zależy jakie górki i jaka klasa.Miałem 12245 i z ibisem BZ 4x40 na glinie miał trochę ciężko.Na 3-4 klasa gleba średnio zwięzła radził sobie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogier1998    8

gorki no takie srednie 3-4 klasa ziemi


a plug lemken na klinach czyli 4x40 ale kliny mozna wyciagnac i bd4x35


Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te nowsze mają więcej biegów i półbiegów na youtube jest dużo forterr z 4 skibowym w obrocie u mnie we wsi ma taką forterre i ciągnie 4 skiby w obrocie na 2-3 klasie na iłach i na glinach      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogier1998    8
A dlaczego tak uwazasz usadnij to jakos najwiekszy kawalek ma 3 ha i to jakos mnie kieruje ku 4 garom w sensie troche bardziej zwrotniejszy niz 6 ale moge sie mylic

Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Ja tylko mówię co ja bym kupił na Twoim miejscu a decyzja i tak jest Twoja. We Forterze napewno jest dużo ciszej jak w 12245. A jak chcesz obrotówke to czy będziesz miał kawałki po 0,5 ha czy po 3ha to i 4 garowcem jak i 6 sobie poradzisz doskonale. 

12245 6 garów, pojemność silnika większa (logiczne że jest większa bo są 2 tłoki więcej bo zaraz będą się czepiać znawcy🙂), większa średnica tłoka, cięższy, moc uzyskana z całego serca a nie z turbiny i intercolera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

tylko miedzy tymi dwoma modelami to jest przepasc rocznikowa bo forterre to juz po roku 2000 a i cenowa pewnie 70 tys


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogier1998    8

oststnio widzialem za 72 forterre w nie najlepszym stanie i 12245 stan perfekcyjny.Ale tu nie chodzi o cene tylko o to zeby nie zalowac za pare lat ze moglem tego albo tego.


Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogier1998    8

jak bym chcial nowy to bym nawet tematu nie zakladal wazne zeby sie w 120 k zmiescic,o nowym nawet nie mysle


Ursus 912
Ursus C-4011
Moje sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5593

Jak masz ponad 100 tys do wydania to może rzeczywiście lepiej poszukaj forterry ( jeśli koniecznie chcesz tylko i wyłącznie zetora). ZTS to w obecnych czasach przerost ceny nad treścią. Bądź co bądź to już przestarzała konstrukcja a ceny już zaczynają mieć kosmiczne. Widziałem te modele po 70 - 80 tys i według mnie to jest dużo za dużo jak na taki traktor.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

To szukaj w Czechach, taniej kupisz, ja Zetora 8011 3 lata temu kupiłem za 10 tysięcy gdzie u Nas trzeba było dać za dosyć dobrego ( nie ładnego a dobrego) ponad 13 tysięcy. A kupiłem 8011 bo do lasu jest za***isty, las mam u Nas suchy to mi napęd nie potrzebny. Tak więc Ci mówię jedź do Czech. Fakt 8011 to już przepaść w porównaniu nawet do 12245 ale mi lepszy do niczego nie potrzebny, prosty i tani w naprawie. A Ty jak chcesz 100 tys wydać to szukaj Fortery ale 6 garowca jak to ma być główny koń pociągowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Gdzieś na af czytałem swego czasy, że do 6 forterry był problem z częściami, chodziło chyba o wałek sprzęgłowy. A jak chodzi o wybór pomiędzy 11441 a12245 to ja jednak bym wybrał frotke. Jest dużo sprytniejszy, zwrotniejszy, lepszy skręt, podnośnik z ehr, więcej półbiegów pod obciążeniem. Obecnie mam ursusa 1224 i w głowie od dawna jest pomysł zamiany wlaśnie na forterrę, ale narazie to nie na moje fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
6 minut temu, margoo78 napisał:

Gdzieś na af czytałem swego czasy, że do 6 forterry był problem z częściami, chodziło chyba o wałek sprzęgłowy. A jak chodzi o wybór pomiędzy 11441 a12245 to ja jednak bym wybrał frotke. Jest dużo sprytniejszy, zwrotniejszy, lepszy skręt, podnośnik z ehr, więcej półbiegów pod obciążeniem. Obecnie mam ursusa 1224 i w głowie od dawna jest pomysł zamiany wlaśnie na forterrę, ale narazie to nie na moje fundusze.

Powiem Ci tak 🙂 robiłem 1224 z 2002 roku, po jakimś czasie się przesiadłem na 12245 roku nie pamiętam, ale Zetorem dużo lepiej mi się robiło nawet ktoś mógłby powiedzieć że to jest to samo co nasz Ursus. A mimo to lepiej się Zetorem pracowało, kabina wygodniejsza, ciszej w nim albo mi się tylko tak zdawało 😁 te biegi płynnie wchodzą bez żadnego zgrzytu a w 1224 czasem ten zgrzyt się pojawiał. Ale to tylko moje zdanie, nikogo do niczego nie namawiam ani nie neguje czy taki czy siaki 🙂 każdy traktor jest dobry na którego Nas jest stać ( zakup, serwisy, remonty, paliwo, opony) 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Też robiłem zetorem 12245, biegi tam są synchronizowane, wyciszenie lepsze, bez porównania z 1224. Poprostu to jest młodszy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj