Gość

gospodarstwo po ojcu

Polecane posty

Gość   
Gość
Witam czy jeżeli ojciec przepisze np na mnie gospodarstwo to musze mieć jakąś szkole rolnicza aby to objąć? czy jeżeli bym chciał coś zasiać to czy musze gdzieś zgłaszać co i ile sieje? czy w przypadku hodowli kur podobnie musze coś zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Upraw nie zglasza się nigdzie... Zwierzęta tak...... Szkola lepiej jak by jakąś była..... Ale wymagana raczej nie jest... Chyba że planujesz brać dofinanso na młodego rolnika. Wtedy wykształcenie  rolnicze lub kurs rolniczy jest wymagany.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chce żadnych dofinansowań tylko sobie obciąć ten hektar czy dwa. a gdybym chciał dokupić pół hektara to musze mieć jakiś kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Jeżeli tylko przejąć to tak naprawdę nie potrzeba żadnego wykształcenia do dokupienia również nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli jak bym przeją to później mogę dokupić ile chce? a zanim przejmę to mogę dokupić 0.5ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

by dokupić musisz miec zameldowanie w gminie (przez ostatnie 5 lat), w której masz ziemię. Ojciec przepisze Ci ziemię bez kakichkolwiek dodatkowych wymagań (trzeba tylko z notariuszem sprawę załatwić). Bydło, świnie trzeba rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak się zamelduję to nie będzie można dokupić? A ktoś na kogo jest ziemia a nie jest tam zameldowany to może dokupić taki kawałek? A po wszystkim przepisać ziemię z tym kawalkiem


A kury na własne potrzeby to chyba nie trzeba rejestrować :)


?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wojtal24 napisał:

pytania na poziomie 14latka

Oj jaki ty mądry jesteś. Pytam na forum specjalistycznym hodowli nigdy żadnej nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ojciec może na ciebie przepisać ty nie musisz mieś żadnych szkół i papierów. CO do zakupu ziemi jak już będziesz miał zapisane to staniesz się rolnikiem z punktu widzenia możliwości zakupu ziemi i wymogów wykształcenia. Czy do zakupu potrzeba meldunku w gminie i jak na to patrzą to najlepiej zapytać w gminie. Oczywiście w sytuacji gdy staniesz się już posiadaczem tego co ci ojciec zapisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli w przypadku przepisania na mnie ziemi będę oficjalnie rolnikiem i nie będę musiał mieć żadnych szkół i będę mógł normalnie nabywać ziemię dobrze rozumiem?


a i czy od tego są jakieś podatki od darowizny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Rolnikiem indywidualnym z punktu prawa staje się dopiero po 5 latach prowadzenia gosp., A to konieczne aby bez zgód i przeszkód kupować ziemie, to co wypisujecie to nt. kupna ziemi to głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A bez posiadania ziemi ani meldunku w gminie nie mogę nic kupić tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Mail z tego  tygodnia od notariuszki  , gosp prowadzę 27 lat i kupuje działkę rolną

Do sprzedaży potrzebne są:
- wypis z rejestru gruntów,
- zaświadczenie, że działka nie jest objęta planem lasu (starostwo),
- zaświadczenie z planu zagospodarowania przestrzennego (gmina);
ze strony kupującej:
- nakazy płatnicze w podatku rolnym z wszystkich gmin z 2020r.,
- zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt stały,
- świadectwo ukończenia dowolnej szkoły.
Z poważaniem,

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale ojciec na mnie ziemię mógłby przepisać i wtedy mógłbym sobie siać na tych gruntach co chce?


a i jeszcze jedna sprawa. załóżmy że cześć pola jest w dzierżawie u kogoś a mi by się zachciało znowu uprawiać to pole to czy łatwo można wypowiedzieć umowę dzierzawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, akooo napisał:

czyli jak bym przeją to później mogę dokupić ile chce? a zanim przejmę to mogę dokupić 0.5ha ?

Możesz do 1ha jeśli nie jesteś rolnikiem ..https://www.agrofoto.pl/finanse/jakie-wymagania-ma-spelnic-osoba-niebedaca-rolnikiem-aby-nabyc-grunty-rolne,93753.html.

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
8 minut temu, Kowalsky30 napisał:

Jak przepisze to tak, a jak nie to musisz go prosić o zgodę tak jak @TheraRolnik swojegoxD

Co tam piejesz ? U nas każdy robi swoje i nikt nikogo nie pyta o zgodę tylko jak już to informuje ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak jest z tym wypowiedzeniem dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj