Cinas1224

MF massey ferguson 6170 nie działa EHR ale podnośnik chodzi

Polecane posty

Cinas1224    0

Koledzy przy mf 6170 z ehr było już coś kombinowane bo ktoś dorobił przełącznik pod ehr. Jak odpale ciągnik to musze ok 2 niekiedy 3 razy przełączać tym przełącznikiem żeby zaczał podnosić i opuszczać, później już normalnie działa. Przy każdym odpaleniu trzeba tak robić. Tylko nie działa reszta ehr bo żadne pokrętło, ustawienie nie działa. Dodam że podnosi i opuszcza dosyć wolno. Wyskakują dwa błędy 2-2....problem z czujnikiem pozycji i 3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.) I teraz pytanie czy ktoś ten przełącznik dorabiał bo nie chciało mu się wymieniać czujników a czy wina leży gdzie indziej? Miał ktoś taki przypadek ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Po odpaleniu zawsze trzeba z pozycji neutralnej wcisnąć podnoszenie. Wtedy podnosnik się odblokuje. 

Na forum jest gdzieś instrukcja ustawiania czujnika wysokości ramion. Wstawiłem ja gdzieś niedawno więc możesz poszukać w treściach które opublikowałem.

 

Za szybkość unoszenia odpowiada chyba pierwsze pokrętło z trzech.  Nie pamiętam już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinas1224    0

No tak tylko u mnie ktoś dorabiał ten przełącznik i kable nie wiadomo skąd nawet idą. własnie u mnie żadne pokrętło nie działa. Zaraz poszukam tej instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinas1224    0

Wychodzi na to że kable do przełącznika podnoszenia przy ehr są podciągnięte gdzieś z tyłu, nie wiem czy z tylnych przycisków przy szybie a czy z błotników. Sterownik słychać że się załącza przy zapłonie na ehr kontrolki działają tylko już z tymi kablami jest kombinowane i teraz pytanie, czy ktoś tak zrobił bo mu sie nie chciało wymieniać tych dwóch czujników a czy bez tych czujników ehr coś by działał tylko że mógł paść sterownik (chociaż pstryka przy załączeniu) i podpiął bezpośrednio. Dodam że wiadome przy opuszczaniu i podnoszeniu jak sie nie wyłączy przycisku na neutral no to pompa wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ciężko Ci będzie do tego dojść. Zacznij od regulacji tego czujnika położenia. 

Dziwne że pompa wyje kiedy ramiona opadają. To się dzieje raczej pod ciężarem własnym. Opadaniem nie steruje pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik pozycji ramion , lub instalacje do niego . Odkręć korek wlewu oleju do skrzyni , i oblukaj , poświeć latarką, tam jest półksiężyc po którym chodzi czujnik wkręcany z boku . Półksiężyc mógł pęknąć i zniszczyć czujnik pozycji . Czujnik draftu nie jest potrzebny do pracy ehr góra dół, tak  że on nie blokuje . Stawiam że kale są podpięte z któregoś błotnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj