BomV

Kupno nowej sieczkarni na usługi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BomV    190

Witam 

Czy jest tutaj ktoś kto świadczy tylko i wyłącznie usługi sieczarnia? Przymierzam się do zakupu takiego sprzętu ponieważ za 2 lata planowana jest u mnie budowa biogazowni. Chciałbym się dowiedzieć ile musiałbym kosic rocznie aby dać radę ja spłacić,  ile kosztuje taka usługa. Sieczkarni nowa czy stara. 

 

Jeśli ktoś jest w temacie to zapraszam do dyskusji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

wszystko zalezy ile jest kukurydzy w okolicy do ciecia i jaka jest konkurencja


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Konkurencji praktycznie żadnej nastawiam się strikte na tą biogazownie, pobliscy robić mają po 2ha do 5 ha kuku i sieczkarnie 30 letnie, więc oni nie będą stanowić raczej żadnej konkurencji. Biogazowni będzie potrzebować koło 250ha kukurydzy więc będzie co robić do tego rolnicy którzy biorą usługi. Trzeba by pojechać dalej i się zorientować, wyżej pisałem o ronikach w promieniu do 20km. 

Myślę że w sezonie miałbym do koszenia 300 350ha tykio czy to jest realne wyciąć tye hektarów jedna sieczkarnia a jeśli tak to czy dam radę to utrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Wystarczy jeden tuman zawistny i na złość będą metale wisiały na kukurydzy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Z tymi biogazowniami to też bym uważał.W mojej okolicy gość przez kilka lat siał kukurydzę na planowaną biogazownię i potem pryzmy musiał sprzedawać rolnikom .Resztę zjadły dziki lub zgniła.A miał tego sporo, kilkadziesiąt ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Ja zamierzam kosic nie siać 😊😊 aczkolwiek jeśli by dobrze płacili to też bym coś siał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

To tanio, u mnie w okolicy 1200 za godzinę, sieczkarnia plus dwa transporty, za każdy kolejny transport dopłatą 200...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Dodatkowo te 700 zł to bez faktury :) wiadomo czemu . Chociaż jest u nas we wsi taki jeden co najpierw woła kogoś na usługę a potem jak ten nie chce mu wystawić faktury to straszy że to zgłosi i z automatu spuszczają mu 10-20 %  ale nabierają się tylko raz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, 5544332211 napisał:

cena koszenia u mnie w okolicy 700 zł /ha z 3 odwozami , zastanawiam się jak oni na tym wychodzą . 

Za tyle to nawet ha to nawet nie zastanawiałbym sie żeby samemu organizować pomoc po sąsiadach a potem odrabiać. U mnie wołają 1200 jak blisko jak dalej to nawet 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

W tym roku kukurydza sporą urosła więc biorą na godzinę bo im się bardziej opłaca, jak kukurydza była mniejsza to brali z hektara. 

Ostatnio kupowałem przystawkę Ru 450 z firmy która posiada 3 sieczkarnie jd i rocznie koszą ok 900 ha, więc myślę że jedna sieczkarnia możesz te 200-250 ha złapać o ile będziesz miał klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

u mnie sieczkarnia 550zł/ha , a z tego co z właściecielem  rozmawiałem to do tej pory wykosił 50ha , a kosi cały czas. Tylko u nas konkurencja spora, i jak jutro nie przyjedzie , to biorą innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

policz sobie ile dziennie wykosisz  ile biorą na usługach ile kosztuje nowa sieczkarnia koszt utrzymania paliwo oleje noże gniotownik ewentualne awarie  cene  nowej sieczkarni podziel przez 20 ( ilość lat po której maszyna ma się zwrócić ) i sam musisz dojść do tego czy się opłaca . Ja się nad tym zastanawiałem i u mnie  nie ma opłacalności .  nówka z milion  zeta  dziennie nie wykosze więcej niż 10ha  ja nie mówie o rekordach tylko realnie patrze na świat duże rozdrobnienie małe działki  trudny teren  , sezon trwa  3 tygodnie  jak nikt nie kosi to nikt a później to wsszyscy za przeproszeniem chcą się posrać  jeden przed drugim naraz wszyscy by chcieli kosić ale tak najlepiej ze 3 ha dziennie sic.....  . to wychodzi 210 ha  po 600 zł od ha   niech będzie 200 zł koszt na ha bez awari które są trudne do przewidzenia  wychodzi  80 k zeta  amortyzacja roczna   ze 60 k zeta jak nie lepiej > jeśli weźmiesz na kredyt to odsetki płacisz jeśli miałeś gotówke to mogłeś na lokate wpłacić i procenty by rosły  zostaje Ci 20 k zeta teoretycznie  jeśli nie będzie awarii nie licząc  swojej pracy . Ty będziesz kosił sporo więcej więc opłacalność będzie lepsza . Jeśli Ci ktoś  niemagnetyka  nie podłoży albo kamienia w woreczku nie przywiąże do qq .... moim zdaniem kupno nowej sieczkarni to śliski temat . Ja bym doradzał używke igłe  jaguara 900  ktoś Ci coś podłoży to połamią się noże i chociaż bęben będzie cały  bo w tradycyjnych sieczkarniach jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia bębna 


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyb    4

"bo w tradycyjnych sieczkarniach jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia bębna " tradycyjnych czyli? Wszystkie nowe mają podobnie zbudowany bęben teraz, a i claas od 20 ponad lat ma budowę podobną. Co do kamienia - taki w woreczku raczej mało co zrobi. Siekając trawę łapie się kamienie wielkości pięści i nic szczególnego się nie dzieje. Ewentualnie walce mogą kamieniem oberwać - ale tutaj to już całkiem każdy model oberwie tak samo.

Edytowano przez Ogyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

To wszysko jest bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Firmę usługową i rynek buduje się latami, i z reguły małymi krokami.  Klienta zdobyć bardzo trudno, a stracić łatwo z byle powodu. O biogazowni to zapomnij, bo jeśli nawet sami nie kupią swojej sieczkarni, to będą przebierać w ofertach i szukać naiwnych do zjeżdżenia sprzętu za parę groszy. A takich nie brakuje, szczególnie jeśli mają jego nadmiar, to przyjadą z drugiego końca Polski. Pozdr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj