News
Piotrek1682

MF 520 wywala olej ze zbiornika hydrauliki

Polecane posty

Piotrek1682    0

Witam, mam problem z MF 520 a mianowicie po wymianie pompy hydrauliki (2-sekcyjna), 2 razy podczas pracy kombajnem wywaliło mi dużą ilość oleju ze zbiornika przez korek wlewu,miał ktoś podobny problem?

Dodam że hydraulika cały czas działa, możliwe że po prostu było tego oleju za dużo?(wiem że olej pod wpływem temperatury nieznacznie zwiększa swoją objętość, ale chyba nie do tego stopnia)

Czytałem trochę na forum i coś piszą o filtrze i zaworze zaciętym zaworze rozdzielacza, gdzie znajdę te 2 elementy, zawór to prawdopodobnie że przy rozdzielaczu, a gdzie jest ten filtr i ile powinno być oleju w tym zbiorniku?

sawin698    0

Filtr jest wewnątrz zbiornika oleju, od góry masz przykręconą pokrywę, nie pamiętam na ile śrub. Ja leję olej przy opuszczonym hederze w okolice maksimum na miarce w zbiorniku i zawsze się sprawdzało. Nie wiem gdzie jest zawór u mnie przyczyną takiej sytuacji był przycięty zaworek przy prawej lampie, idą do niego takie dwa sztywne przewody hydrauliczne. Nigdy nie zgłębiłem wiedzy tajemnej do czego on służy pomimo że koszę 525 już 14 lat.

Piotrek1682    0

sawin698 ja właśnie nie mam tam żadnego bagnetu o ile dobrze pamiętam, jutro będę to sprawdzę dokładnie, mógłbyś mi podać ile cm od korka jest poziom max? Dorobię sobie swój bagnet

Wiadomość z agroFakt.pl

sawin698    0

Wcześniej nie mogłem odpisać. Od wewnątrz korka do maksimum jest 15 cm. Bagnet jest nitowany do wnętrza korka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bakun99
      witam mam mf430, wczoraj straciłem sprzegło, bo pompka sprzegła sie zepsuła, rozebrałem ją i zniszeniu uległ pierścień uszczelniający/zbierający na którym jest numer P4366, ale nie moge znaleźć nigdzie tego pierścienia ani całego zestawu naprawczego. Może miał ktoś z was taki przypadek i ma jakies lepsze info o tej cześci i wie jak to nazwac i gdzie kupic ?
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam, jestem nowym posiadaczem MF 38 i może podpowiecie jak ustawić szczelinę na młocarni.

Mam skalę od 0 do 3 potem N i do 10.

Jak to ustawiać na żyto, pszenicę.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Może ktoś ma instrukcję obsługi do tego modelu.
    • Przez karobara
      Witam! 
      Posiadam massey ferguson 16. W tamtym roku miałem problem iż dolne sito jest otworowe i kłos wpadał tam i się klinował w nim zapychając wszystko. Najbardziej dzieję się to na pszenżycie i życie w pszenicy nie ma takiego problemu.
      Próbowałem ustawiać wiatr i kierownice i nadal to samo. 
      Czy to może być wina sita dolnego? Sito ma rozmiary oczka 8x20mm. 
      To mój pierwszy kombajn.
    • Przez ninjaMajewski
      Witam,

mam problem z kombajnem Massey Ferguson model 660.
      Po załączniu dźwigni w kabinie nie załącza się młocarnia. W ogóle nie rusza.
      Z zewnątrz widać tylko, że przesuwa przy młocarni reaguje na dźwignię z kabiny.

Co może być tego przyczyną? Albo od czego zacząć sprawdzanie?

Pozdrawiam,
      Krzysztof.
    • Przez FarmMF
      Witam potrzebuję pomocy mój kombajn massey ferguson 206 przy koszeniu jęczmienia owsa zapycha elewator kłosowy zmieniam sita do właśnie tych zbóż na większe szczeliny zmniejszam wiatr ale i tak elewator się zapycha co chwile co zrobić? Dodam że przy koszeniu np przenicy czy przenzyta elewator się nie zapycha i kosi się bardzo dobrze
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj