Daro44

Kombajn na 400 ha

Polecane posty

Daro44    56

- New Holland CX seria 8

- Lexion seria 6xxx

- John deere w lub t 660

 

Szukam coś w okolicach 350 km 7,5 m kosa.  Uprawy to jęczmień jary, rzepak ozimy , pszenżyto mniej więcej po równo. Areał 400 ha.

Nie wiem czy sie uda coś na ten sezon dostać ( wchodzą w gre tylko te co na placu lub lekko użwane badz demówki)

 Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi maszynami ? Czy warto dopłacać za markę ?

 

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

z doświadczenia wiem że za markę nie warto dopłacać ale za wydjność już tak, popytaj może jakieś testy by zorganizowali który szybciej i czyściej wymłóci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 21.06.2020 o 19:51, 90210grzesiu napisał:

Weź ruskiego będzie połowę tańszy, później będziesz mógł się podzielić opinią czy warto było.

Nie chce eksperymentów.

New holland najlepszy stosunek ma między ceną a wydajnością i wyposażeniem bo można wyrwać cx8.90 demówke lekko poniżej bańki.

Pytanie jak wygląda z wykonaniem new hollandów bo się słyszy że zrobione z ,,gównolitu''.

Lexion i john porównywalne wydajnością to trzeba dołożyć 150-200 k.

Wiadomo że takiej maszyny nikt nie bierze za gotówe tylko na jakiś okres finansowania i trzeba tym jezdzić 6- 8 lat. wiec może się okazać że warto dać więcej za maszynę lepiej wykonaną i lepiej trzymającą wartość.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nie wiem jak u Cb z kawałkami pól ale jak dla mnie to te kombajny są za duże na tą powierzchnie było pomyśleć o mniejszym, ja swoim 6klawiszowym 300koni zdejmuje prawie co roku 400ha i to tylko zboża rzepak gdyby była jeszcze kukurydza to spokojnie 600ha by zdjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Kawałki jakie mam to : 90, 48, 70, 42, 47, 34, 21, 17, 16, 18, 10, 10 poniżej 10 ha jest też gdzieś ze 20 pól. Rózna rotacja bo w sumie 600 ha ale 200 to ziemniak, płodozmian trójpolówka 400 co roku pod kose. Wydajności typu 3t rzepak , jęczmień jary 5 t, pszenżyto 6t. Na żniwa to ja mam 10-14 dni maksymalnie bo 15 sierpnia trzeba siać rzepak a 25 sierpnia startują wykopki, więc pytanie czy coś słabszego od tych modeli które wymieniłem ( np. 300 km 7 m kosa) ogarnie mi szybko żniwa.  Obecnie kombajn wypożyczam lub biore usługi

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zależy kto by kosił na kawałkach 10-15 ha rzepak to tak dziennie 25ha dało rade wywalić na większych i lepszym odbiorem może i do 30 by dobił, zboża podobnie w zależności kiedy się młóci i czy przypalpne czy nie


ziemniaka skrobiówke czy na frytka sadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Dnia 21.06.2020 o 16:24, Daro44 napisał:

- New Holland CX seria 8

..

 

 

@Daro44 Panie Szanowny Kolego opróżnij skrzynkę bo nie można wysyłać prywatnych wiadomości. ;) 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj