rolnik22

Problem z chłodnią mleka. Pomocy!

Polecane posty

rolnik22    5

Witam,

Mam problem z chłodnią mleka Westfalia.

Po zalaniu ciepłym mlekiem chłodnia ciągle się włącza i wyłącza jak na poniższym filmiku.

Ciekawostką jest to że jak nie mam mleka to chodzi normalnie.

Co może być tego przyczyną?

 

 

Problem chłodnia mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może do czujnika dostaje się woda i robi zwarcie. Jak nikt ci nie pomoże to szukaj serwisu który przyjedzie. Wiadomo to kosztuje ale mleko może się zmarnować. 

A nie ma ręcznego ustawiania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Próbowałem na ręcznym ustawieniu, niestety jest to samo. Chłodnia ciągle "wariuje" Dzieje się tak zawsze jak nalewam ciepłego mleka od krów. 

miałem do niej "fachowca" nabił gazu pozaglądał i ciągle jest to samo, problem pozostał. 

Może ktoś ma pomysł co może być przyczyną? 

Dodam, że chłodnia ma dodatkowo grzanie wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Włącza i wyłącza, ale mleko schłodzi ostatecznie? Może zbyt duża ilość czynnika? Może problem tkwi w presostatcie? Jeżeli występuje w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    182

Zbyt mała ilość czynnika, sprawdź szczelność układu. Jak jest zbyt mało to się włącza i wyłącza co chwilę. Miałem to u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    454

U mnie jak było mało czynnika, to zbiornik chodził ponad 4 godziny zanim wystudził mleko. Ja bym raczej obstawiał że to jakaś usterka typowo elektryczna, jakis czujnik itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    182

Jak jest mało to chłodzi długo. U mnie było prawie zero bo chłodnica strzeliła i wtedy tak się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Skoro problem jest wtedy gdy jest mleko to może by trzeba się przyjrzeć dla mieszadła 

Spróbuj tak gdy jest mleko wyjmij mieszadło z mleka i zobacz czy wtedy będzie się wyłączać jeżeli nie to będzie oznaczać że to mieszadło 

Przed chwilą skończyłem naprawiać mój schładzalnik , objawy były takie że ciągle stycznik włączał się i wyłączał , a przyczyną był zacierający się wirnik wentylatora 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Panowie wydaje mi się, że jeżeli był ktoś od klimatyzacji i nabijał gazu to powinien dodać barwnika lub ewentualnie na bieżąco sprawdzić szczelność układu. Więc po wizycie chociaż jakiś czas powinno być czynnika w normie i praca powinna być normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604

A u mnie się wyłączał jak było za dużo czynnika chłodzącego i jeszcze raz przyjechał i upuścił czynnik i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5
4 godziny temu, robert1226 napisał:

A u mnie się wyłączał jak było za dużo czynnika chłodzącego i jeszcze raz przyjechał i upuścił czynnik i jest ok.

Mam ochotę sam upuścić trochę gazu, ale się trochę boję aby nie zrobić na jeszcze gorzej. Bo się na tym nie znam.

Twoja chłodnia robiła tak samo jak moja na filmiku? 

 

4 godziny temu, tomo12 napisał:

Panowie wydaje mi się, że jeżeli był ktoś od klimatyzacji i nabijał gazu to powinien dodać barwnika lub ewentualnie na bieżąco sprawdzić szczelność układu. Więc po wizycie chociaż jakiś czas powinno być czynnika w normie i praca powinna być normalna.

Przez pewnie czas pracowała normalnie. Potem zaczęła chodzić jak na filmiku. Chłodnia  jak się tak powyłącza i włącza zaczyna schładzać normalnie. 

Problem jest na początku schładzania.

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5
13 godzin temu, tomo12 napisał:

Włącza i wyłącza, ale mleko schłodzi ostatecznie? Może zbyt duża ilość czynnika? Może problem tkwi w presostatcie? Jeżeli występuje w układzie.

Mleko jest schłodzone ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Po każdym z udojów taka sama sytuacja, czy jedynie przy pierwszym udoju po odbiorze mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Po każdym z udojów  jest taka sytuacja.

Może mieć to jakiś związek z podgrzewaniem wody z odzysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604

Nie było inaczej wszystko chodziło jakiś czas a potem wyłączała się sprężarka a wentylator i mieszadło chodziło dalej po chwili sprężarka znów zaczęła chodzić o tak w koło .

U ciebie to raczej problem ze sterownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Obstawiałbym w dalszym ciągu sprawę z niewłaściwym ciśnieniem w układzie - niewłaściwa ilość czynnika, zepsuty presostat, niedrożny układ, ewentualnie wina po stronie sterownika. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Dziękuję wszystkim za komentarze. 

Naprawa wykonana została przez fachowca, przyczyną był presostat -  czujnik różnicy ciśnienia.

Po wyregulowaniu chłodnia chodzi poprawnie.

 

7 godzin temu, tomo12 napisał:

Obstawiałbym w dalszym ciągu sprawę z niewłaściwym ciśnieniem w układzie - niewłaściwa ilość czynnika, zepsuty presostat, niedrożny układ, ewentualnie wina po stronie sterownika. 

Trafiłeś w 10 :) to był presostat

 

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Mimo wszystko za wiele nie pomogłem. Fajnie, że już działa ☺️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Też mam problem ze zbiornikiem z 1998r bardzo długo studzi mleko . myślałem że brakuje gazu dzwoniłem do pewnego pana to powiedział że nie ma już takiego gazu 10 lat..odczytywał z tabliczki znamionowej..więc co tu zrobić.mial ktoś podobny przypadek.basen jest w stanie perfekcyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Damianzetor mówisz że tak można? Robiłeś tak? To zmienię naprawiacze i go mahonie w ten sposób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Jaki masz gaz? Od tak sobie nie można zmieniać czynnika chłodniczego w obiegu. Możliwe że uda się dopasować coś o bardzo zbliżonych parametrach do poprzedniego - wtedy sama wymiana powinna załatwić sprawę. Bardzo długo to jaki czas i przy jakim stopniu zapełnienia? Stopniowo spadała wydajność chłodnicza, czy stało się nagle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Jeżeli to świeży zakup to raczej przyczyna długiego schładzania będzie inna. Obym się mylił. Masz wziernik taki do obserwacji przepływu? Rurki wychodzące z zaworu dławiącego są oszronione? Jaka temperature mniej więcej ma skraplacz na wyjściu? Tak na prawdę bez manometrów ciężko jest cokolwiek stwierdzić, więc wizyta serwisu jakiegoś Cię nie ominie. Z jakich okolic jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj