Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaschels    56

Ważne aby nie stosować apacha za często bo muchy łatwo się przyzwyczajają. Ja rok temu popełniłem ten błąd i 3 miesiące spokój a później znów walka. Na obornik kup larwicyd, ale efekt widać dopiero po 10-14 dniach, zauważalnie mniej much. Neporex jest dobry

rolstudent    96

Jeśli płyta oboenikowa jest dość daleko dobrze działa dursban leje się bo na obornik A on tłucze rozwijające sie tam larwy.
Wiem ze niektórzy rolnicy podczas mieszania gnojowicy też go dolewają mi zabraklo odwagi

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaschels    56

zawiera acetamipryd czyli substancje znaną z mospilanu. Kiedys stosowałem inny środek na muchy z tą substancją i dawał rade. Powinno pomóc,

ZUCH1234    72

Cielaki to polej spot on. U wet dostaniesz.

Hej czytałem kiedys ze stosowałeś em czy po tym wynalazku nie było ich mniej ?

Mój sposób na muchy to kilogram cukru do tego co tam  mam od robaka 4 litry wody i w opryskiwacz , pryskam ściany dokłanie  w jednym miejscu i oczywiscie płyte  spokój na 2 tyg

Edytowano przez ZUCH1234

Moorgi    278

Ja stosuje taką metode :

-1kg cukru

- 0,5l piwa

- apacz ( środek na stonke w proszku )

Ładnie wymieszać niech się rozpuści i pryskac sciany, u mnie od 2 lat tak stosuje i moze jest 20 much w oborze ;) Padaja jak muchy :D 

KARGO    81

U mnie super działa draker 10.2 3 tygodnie spokoju na alegro mozna go kupic 150zl litr u lokalnego sprzedawcy 38zl 100ml.

JarekMat    0

Polecam Muszak- wystarczy wpisać na Allegro- 29 zł za 140 ml z pędzlem. To bardzo skuteczny środek na muchy

rob2    1

witam a czy ma ktos sprawdzony srodek na gzy i muchy u konia zeby go popryskac czyms zeby go tak nie gryzly

Thomas2135    1223

SpotOn. Na muchy, gzy itp owady. Tectonic słabo działa raptem 2 tyg spokoju a potem znów atakują krowy.

soltys48    347

Ja stosuje taką metode :

-1kg cukru

- 0,5l piwa

- apacz ( środek na stonke w proszku )

Ładnie wymieszać niech się rozpuści i pryskac sciany, u mnie od 2 lat tak stosuje i moze jest 20 much w oborze ;) Padaja jak muchy :D

działało dwa tygodnie teraz jakby było ich jeszcze więcej

lukbold    412

daj im jeść... trutki ;) w sumie sam musze kupić piwa i więcej apacza dosypac :D

lukbold    412

no ja Cie rozumie ale przecież wkońcu musiały to zjeść ;) u mnie to krócej działało... widać mam ich wiecej. pryskałem obornik FLUBEX. W sumie pisze na nim żeby 40ml wlac w 100 litr wody a ja wlał to w 10 litr i nic nie chwyciło ;/ hmmm może tu chodzi o przesiąkniecie tego obornika tym środkiem i musi byc 100 litr

lukaschels    56

Flubex działa, bo go stosuję już ok miesiąca. Ktoś tu polecił. To larwicyd efekt widoczny ok 10 dni po zastosowaniu, much jest zdecydowanie mniej. Larwicyd działa na rozmnażanie much, jak sobie go zje to nie umiera ale robi nieaktywne jajeczka, dlatego efekt jest z opóźnieniem. Uważam że nawet jest mocniejszy niż neporex ale trochę wolniej działa. Ja rozpuszczam wg instrukcji i dokładnie odpryskuje obornik, szczególnie świeży i działa

(Druga sprawa ja pryskam od larw i od much regularnie co tygodnie czy muchy są czy ich nie ma i dlatego moze ocenę mam zachwiana bo moze poprzedni środek jeszcze działa )

Edytowano przez lukaschels

Moorgi    278

@soltys48 -  a myslisz że bedzie Ci działało cały rok? Ja co chwile tak robie ;)

bobienko    144

wczoraj pryskałem w oborze tym wynalazkiem z piwem i dziś cisza,zero much na ścianach i suficie,a obornik prychnąłem dursbanem,to w pól godziny wytłukło dziadostwo

lukbold    412

jak to pryskałes :> przecież to klej taki jest :P Musze zwykłego Żywca zapodać w te mieszanke bo mi sie do sklepu nie chce jechać... ciekawe czy muchy są wybredne

soltys48    347

@soltys48 -  a myslisz że bedzie Ci działało cały rok? Ja co chwile tak robie ;)

k**wa dłużej malowałem pędzlem ściany niż much nie było!!!

lukbold    412

szukaj innego owadobójczego... tzn z inną substancją aktywną i mieszaj. Ja dziś Żywca zatosował. Oczywiście znów musiałem troche reke z tego uwalić ale tak jakby miesznka z ciemnym piwem była bardziej klejąca :> muchy padały jedna za drugą tak jak ostatnio. Ciekawe jak długo będzie czysto

soltys48    347

jutro cóś zakupię bo normalnie nie da się wytzrzymać a i baby w domu żyć nie dają bo tyle much pcha się

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?