rex15

Międzyplon ścierniskowy na EFA-jakie rośliny

Polecane posty

rex15    265

Musze zasiać coś na spełnienie zazielenienia EFA. Jakie mieszanki roslin polecacie? Duzo ludzi poleca facelie, ale z czym to zmieszac, zeby jedno nie zagłuszyło drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

ja jadę rzepak/groch/gorczyca- w miarę tanio a i dużo masy na przyoranie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

rzepak bedzie i tak rósł, bo po rzepaku najprawdopodobniej bede to wysiewał, ale tez nie chce siac roslin z rodziny ktore sieje w plonie głownym, a groch i rzepak sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Facelia z gryką fajnie się sprawdza. trochę drogo wychodzi ale moim zdaniem warto bo zostawia naprawdę fajne stanowisko i szybko rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce się wymądrzać , bo rzepaku nie uprawiam, ale czy jego samosiewy i tak wszystkiego nie zawalą? Lepiej więc wpisać coś co wyjdzie najtaniej i będzie z daleka widać, że rośnie, wystaje z tego rzepaku. Może jakieś zborze jare? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Facelii rzepak nie zagłuszy. Ja do takiego poplonu po rzepaku w ubiegłym roku dałem słonecznik, wyszło mi 4 kg na ha i było go widać w rzepaku, a na pewno drogo nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)

Nie można podać rośliny która jest na plonie głównym i w drugą stronę,  jak na  zazielenienie podasz owies , to na wiosnę owsa siać nie można

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można jako komponent mieszanki. Już było tu nawet na forum to poruszane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Ja się dowiadywałem w swoim oddziale ARiMR  , nie znaczy że ten ktoś miał racje bo wiadomo jak to  jest z urzędnikami, ale ja się tego trzymam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ze strony arimr.  

"Mieszanka uprawiana jako międzyplon nie może być następnie uprawiana jako plon główny w roku następującym po roku jej wysiania. Zakaz ten nie dotyczy poszczególnych gatunków, z których utworzona została mieszanka"

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2019/platnosci-bezposrednie-w-roku-2019-informacje/platnosc-za-zazielenienie/obszary-proekologiczne/elementy-efa/miedzyplony-i-pokrywa-zielona.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Stanowisko po rzepaku, wpisuje: rzepak+ owies i siejesz co chcesz na jesień. I tak samosiewy rzepaku zagłuszają wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Tylko jaki to ma sens ? chodzi mi o późny siew w  wyciągniętą z wody ziemie . Moim zdaniem szkoda stanowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Jeżeli siejesz groch kukurydzę i rzepak to tylko po rzepaku zrobisz to efa. Chyba że jakaś bardzo wczesna kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Najlepszym wyjsciej bylby miedzyplon ozimy, ale jeszcze sie zastanawiam, czy posieje kuku w przyszlym roku, bo tylko pod kuku pasuje taki poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Okej, zdecydowałem sie na poplon na polu po pszenicy, na ktorym bedzie rosła kukurydza. Bedzie to miedzyplon ścierniskowy, bo chciałbym to zaorać na zime, wiec termin do 15 pazdziernika nie bedzie mnie blokować specjalnie. Co polecacie zatem dorzucic do facelii? Ile tego wysiewać i czym(siewnik zbozowy czy rozsiewacz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8
Dnia 20.05.2020 o 10:36, rex15 napisał:

Najlepszym wyjsciej bylby miedzyplon ozimy, ale jeszcze sie zastanawiam, czy posieje kuku w przyszlym roku, bo tylko pod kuku pasuje taki poplon.

ja mam poplony zimowe w ramach rolnos-środowiskowych i z powiedzeniem sieje po tym i jęczmień jary i qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

facelia solo albo z gryką, nie jest to tani interes ale przynajmniej ze sporym pożytkiem dla gleby. Po 10kg na ha każdego, można rozsiewaczem ale trzeba pamiętać że facelia daleko nie poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Macie jakichs sprawdzonych sprzedajacych facelie i gryke z olx np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj