wujo_usiu

Jaki poplon po życie na kiszonke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wujo_usiu    5

Witam. Co zasiać jako poplon po skoszeniu żyta na kiszonke ? Dodam że kuku odpada bo ziemia bardzo słaba i nic oprócz żyta tam nie rosło nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

seradela ,  do tegomożna coś dodać np.możę owsa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ale  jak żyto   urosło  a nie  tylko  rosło   to kukurydza  da  radę    oczywiście  jak  będzie  woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ja siałem żyto jare , co chcesz wiedzieć 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

@Marecki2922

W jakim celu to siales? Na kiszonke? Bojko ?

Ogolnie wszystko co mozesz napisac, termin siewu, nawozenie, plon balotow i jakich.

Glownie chodzi mi o to czy ktos sial zyto jare na kiszonke po zycie ozimym na kiszonke. Jak takie cos wypadnie.

Teoretycznie, ale zaznaczam tylko teoretycznie i to w dobrym roku to mozna by bylo skosic zyto ozimie na poczatku maja, skosic zyto jare (w polowie lipca??? ) i jeszcze jakby byla woda to pokusic sie jeszcze o jeden poplon. Dla odmiany moze zyto :)

Zyto po zycie przez cale zycie :)

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Siałem na ziarno wczesną wiosną czyli początek marca a jeśli chodzi o kiszonkę to pewnie by się nadało bo rośnie bardzo szybko chociaż myślę że ja pokusił bym się na kukurydzę albo grykę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6

Proszę Was o pomoc. Nie skróciłem żyta hybrydowego z wielu przyczyn i kawałek już się położył, Co można jeszcze w tej fazie zrobić, wiem że już jest bardzo późno. Myślałem o modusie w dawce 0,2 lub medax max. Czy to nie jest za późno bo słyszałem, że można zrobić tylko gorzej bo liść flagowy może zacisnąć kłos i po wszystkim będzie. Może ktoś coś mi doradzić. Dostało 130 kg czystego N, odmiana KWS Serafino.

pobrane.jpg

96507490_1158455857831663_1312062798976516096_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Ja na takie poplony sieje jęczmień, owies, żyto, wyka, peluszka. W tym roku dodałem jeszcze słonecznik. Co prawda trzecia klasa ziemi, ale na twojej ziemi też powinno dać plon. Niestety wszystko zależy od opadów... Popadało u ciebie ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujo_usiu    5

Popadało trochę , ale wiesz piach to jednak piach , chciałem trochę też poprawić strukture gleby jakimś poplonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Może pomyśl o rzodkwi oleistej?

Cytat

Rzodkiew oleista ma wysokie właściwości poprawiające jakość gleby – chroni ją przed erozją, poprawia strukturę, rozluźnia i poprawia stosunki wodno-powietrzne, ponadto ogranicza wymywanie azotu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujo_usiu    5

Myślałem o niej właśnie , ale nie jestem pewien czy mi urośnie , bo tam strasznie słaba gleba jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.05.2020 o 07:35, soltys48 napisał:

Proso ,gryka

A ile kg/ha gryki posiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

      I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!
       
    • Przez Tomek1234456
      Ktoś miał folie firmy silgros agro, proszę o opinie 
       
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj