sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

ZELKOW    1304

Czasami są takie działki że jak nie za 5 to za 10lat będzie te 0,6ha więcej warte niż teraz 7ha, a można i sporo zarobić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3563

Gdzieś przy głównych drogach w pobliżu miast ,ja nie mieszkam w takiej lokalizacji, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek0100    0

Lubelskie 12ha -5.5 tys/ha Klasa IV

Działka zadrzewiona, zakrzaczona.

Koszt Frezowajia i wycinki 5tys/ha

Inne koszty + 6000zł

Działka gotowa do użytkowani wyniosła 11tys/ha

Inna działka IV klasa zachowana w bdb kulturze ładny prostokąt 14.5tys/ha pow.4ha

Powyższe grunty kupiłem osobiście.

Kolejna działka : ładny kawałek IV klasa łącznie 3ha. Cena 32tys/ha - tyle zapłacił sąsiad( jak dla mnie zdecydowanie za dużo)

Do czego zmierzam. Ceny gruntów są mocno zawyżane. Spróbuj później odzyskać pieniądze, które zainwestowałeś w zakup gruntów. Koszty uprawy różnych roślin są ogromne. Eksploatacja sprzętu również nie jest małym kosztem i.t.d

Kupujcie z głową 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

Gdzie znalazłeś frajera że oddał ziemię w cenie jednorocznego zbioru pszenżyta? Chyba że cena z 95r

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek0100    0
21 minut temu, Agrest napisał:

Gdzie znalazłeś frajera że oddał ziemię w cenie jednorocznego zbioru pszenżyta? Chyba że cena z 95r

Jednorocznego zbioru pszenżyta:)

Proszę Cię... przecież nie będę Ci punktował wszystkich kosztów, plonu pszenzyta  na w.w klasie i.t.p

Liczysz tylko samą sprzedaż nasion bez poniesionych nakładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

Przecież napisałem w cenie zbioru nie zysku z uprawy.

Chcesz to punktuj.

Nie odpowiedziałeś na pytanie z którego roku cena.

Sprzedzjący był świadomy? Wybacz ale cena tak śmieszna że aż nie prawdopodobna.

Aż dziwne że agencja nie skorzystała z prawa pierwokupu a urząd skarbowy nie skorygował podatku do ceny rynkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
benek0100 napisał:

21 minut temu, Agrest napisał:

Gdzie znalazłeś frajera że oddał ziemię w cenie jednorocznego zbioru pszenżyta? Chyba że cena z 95r

Jednorocznego zbioru pszenżyta:)

Proszę Cię... przecież nie będę Ci punktował wszystkich kosztów, plonu pszenzyta  na w.w klasie i.t.p

Liczysz tylko samą sprzedaż nasion bez poniesionych nakładów

Jaki rejon lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek0100    0
19 minut temu, Agrest napisał:

Przecież napisałem w cenie zbioru nie zysku z uprawy.

Chcesz to punktuj.

Nie odpowiedziałeś na pytanie z którego roku cena.

Sprzedzjący był świadomy? Wybacz ale cena tak śmieszna że aż nie prawdopodobna.

Aż dziwne że agencja nie skorzystała z prawa pierwokupu a urząd skarbowy nie skorygował podatku do ceny rynkowej.

Z 2021.
Tak sprzedający był w pełni świadomy.

Nie rozumiem dlaczego się dziwisz. Fakt trzeba było dołożyć pewnych starań, żeby kupić grunty w tych cenach co napisałem ale jest to jak najbardziej realne.

Rejon Wlodawa-Chełm

Grunty po 20-15tys/ha są bez problemu tutaj dostępne. Mówimy o IV/V klasie. 

10 minut temu, hardkor113 napisał:

Jaki rejon lubelskiego?

11 minut temu, hardkor113 napisał:

Jaki rejon lubelskiego?

Gminy: Dorohusk, Ruda Huta, Sawin, Wlodawa i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

20tys to wiem że realna cena bo czasem taką z Lubelskiego koledzy wymieniają.

Pogratulować kupna.

Ale znaleźć 12ha po 5tys to mistrzostwo świata. Nawet jeśliby tarniną porośnięte było

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0

Witam wszystkich, 

prosilbym o porade,

Gmina chce odkupic ode mnie 30 ar dzialki ornej, gdzie jest uzytkowana jako droga dojazdowa do innych pól, zaproponowała dzialke na wymiane, 

Czy mogę jakoś negocjować cene z gminą?,  rzekomo ustalił rzeczoznawca tylko nie bardzo sie orientuje na jakiej podstawie, czy tym zainteresowal by się KOWR lub np UOKIK w zwiazku z nadmiernie zawyzoną ceną i pomógłby mi w negocjacjach?

 

Edytowano przez wapniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0
4 godziny temu, jacek1296 napisał:

A musisz się zgodzić? Chyba nie. To gmina chce zamiany, nie Ty.

No nie musze ale wtedy ani dzialki ani drogi, ciagniki jezdzily przez moje pole od kiedy pamietam, nie zamkne nagle im drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0

Tak, jestem wlascicielem, 

to jest praktycznie jedyna droga w pola, znaczy są inne ale trzeba by nalozyć

To co z gminą ustalilem to jest idealne rozwiazanie oni sobie wezmą te czesc dzialki co jest przeznaczona na droge a mi przepiszą inną działke, tylko ze ta cena jak z nimi negocjować?

Edytowano przez wapniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

I dlatego to ty masz asa w rękawie.

Działka zalewowa jaką może mieć wartość. Przyjdą mokre lata i będziesz patrzył jak żaby skrzek składają.

Działka za działkę, albo ar za ar i koszty odpisu gminy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1279

skoro wszystkim tak zależy ,to niech gmina Ci odda za darmo tamtą działkę ,a Ty oddaj swoją za darmo. Działka zalewowa i z innymi problemami to też nie jest jakiś rarytas,

3 minuty temu, Agrest napisał:

I dlatego to ty masz asa w rękawie.

Działka zalewowa jaką może mieć wartość. Przyjdą mokre lata i będziesz patrzył jak żaby skrzek składają.

Działka za działkę, albo ar za ar i koszty odpisu gminy.

 

ooo ,dokładnie to samo napisałem 👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699
7 godzin temu, wapniak napisał:

Tak, jestem wlascicielem, 

Nie rozumiem, ty chyba nie masz pojecia o czym piszesz, co mam szlaban postawić? Mam sie klocic o 30 arow piachu z wszystkimi sąsiadami, już byli tacy mądrzy to jak jeden zagrodzil to plot  stał może z tydzien, 

to jest praktycznie jedyna droga w pola, znaczy są inne ale trzeba by nalozyć pewnie z pół km drogi

To co z gminą ustalilem to jest idealne rozwiazanie oni sobie wezmą te czesc dzialki co jest przeznaczona na droge a mi przepiszą inną działke, tylko ze ta cena jak z nimi negocjować?

Chcesz być "fair" wobec sąsiadów i to się chwali. Wymiana gruntów z gminą tak jak piszą inni: działka za działkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0
Dnia 11.11.2021 o 07:35, rocknrollnik1 napisał:

skoro wszystkim tak zależy ,to niech gmina Ci odda za darmo tamtą działkę ,a Ty oddaj swoją za darmo. Działka zalewowa i z innymi problemami to też nie jest jakiś rarytas

wątpie, niech im już bedzie

Edytowano przez wapniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mumio    0

u mnie sąsiad w kuj-pom sprzedał klasę III a i trochę III b za 110 000 zł za 1 ha, w tym roku miał sprzedać pozostałe 2 hektary ale epidemia i były problem z jakimiś kredytami czy kasą u nabywcy

nie wiem czy to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1279

no za taką cenę to tylko brać hehe.

jeszcze saletrę po 4-5 tyś i interes życia.

W moich stronach nikt nie da więcej jak 30 tys/ha.

za takie pieniądze można jakąś fajną firmę założyć,a nie  glebę przewalać za 2 tys rocznie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3563

Jeden zarobi 2, drugi 3, trzeci 4, a piaty może 5 tyś, w tym roku nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj