Zaloguj się, aby obserwować  
wandryskowski

siewnik poplonów APV PS - czujniki

Polecane posty

Mam siewnik poplonów APV PS-200 z komputerem 5.2. Oprócz tego mam inny starszy komputer w wersji 2.2. I tu mam prośbę. Chciałbym samodzielnie sporządzić czujnik prędkości,  położenia maszyny ewentualnie przewód do wtyczki 7 pin (DIN). Proszę więc ewentualnych posiadaczy tych maszyn z tymi czujnikami o pomoc w uzyskaniu schematu połączeń czujnik - wtyczka 12 pin (Molex). Przyda mi się nawet schemat koła polowego prędkości do starszego siewnika PS-250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat stale aktualny. Posiadam schematy połączeń do czujników jazdy i położenia dla komputerów 5.2. Na życzenie mogę udostępnić w celu sporządzenia samodzielnie. Koszt części ok. 100 zł.  Ale stale brakuje mi schematów połączeń dla komputera PS-250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samodzielne uzupełnienie siewnika poplonów APV wyposażonego w sterownik 5.2 jest możliwe w następujący sposób:

1. Czujnik niskiego poziomu nasion

Oryginalnie producent wykorzystuje czujnik pojemnościowy o średnicy M30 konfiguracja wyjścia NPN / NO i NC

Koszt takiego czujnika w necie od 70 zł. Kolorystyka przewodów jest znormalizowana i podłączasz go zgodnie z instrukcją swojego siewnika.

2. Czujnik prędkości i położenia

Z netu musisz kupić wtyczkę Molex MX150L - 12 pin. Do podłączenia potrzebujemy tylko 3 piny z 12 dostępnych. Koszt ok . 40 zł.

Czujnik prędkości to czujnik indukcyjny o średnicy M12 o konfiguracji wyjścia NPN  NO. Koszt ok. 20 zł.

Czujnik położenia - czujnik kontaktronowy - do współpracy potrzebny jest magnes. Czujnik ma 2 przewody i magnes powoduje zwarcie obwodu.

 

Mając te części składasz je w następujący sposób: Oznaczenia numerów pinów masz na kupionej wtyczce lub dokumentacji od niej. Pin 4 to "+" zasilanie czujnika, pin 5 "-" masa, pin 3 sygnał prędkości. Połączenia: pin 4 - brązowy przewód czujnika prędkości, pin 5 - niebieski przewód czujnika prędkości, pin 3 - czarny przewód czujnika prędkości z szeregowo włączonym czujnikiem położenia. Zatrzymanie pracy wałka wysiewającego następuje po rozwarciu obwodu przez czujnik położenia. Komputer przestaje odbierać impulsy prędkości i czeka.

Powodzenia !!!

Edytowano przez wandryskowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Odświeżę temat. mam gniazdo din7 pinowe i przejsciowke do sterownika tez mam ogarnietą dlansygnalu predkosci (tylko jeden pin wykorzystany bo czujnik jest na stale podłaczony do ciagnika w instalacje i z din jest podany juz tylko sygnal), na szybko opanowane w polu, ale w gniezdzie din mam wyprowadzony tez sygnal z ehr odnosnie polozenia ramion, moglbys podpowiedziec na ktory pin w 5.2 trzeba podłączyc ten sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Forumowicze, posiadam swoją zacną c330m i mam problem ze światłami z tyłu, przód świeci ok. 
      Czy stare lampy czy nówki z tyłu świeci tylko kierunkowskaz, zero postoju i stopu. Prąd do lamp dochodzi bo jednak świecą kierunkowskazy. Dodam, że nigdy nie grzebałem w elektryce. Chciałbym to sam zrobić, lecz za bardzo nie wiem od czego zacząć, 
      Ktoś miał podobny problem ?
      Proszę o jakieś konstruktywne komentarze, schematy podłączenia tyłu w ciapku. 
       
    • Przez Tomo555
      Witam. Mam problem z class scorpion 9040. Odpali, będzie normalnie jezdzic wszystko funkcjonować, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika zapala się kontrolka od hamulca pneumatycznego/ręcznego i nie gaśnie. hydraulika zwalnia i maszyny nie chce jechać. Co może być problemem? Pozdrawiam
    • Przez mlodyrolnik07
      Witam mam pytanie jak nazywa sie ta wtyczka, zakupilem ladowarke bez radia a w miejscu radia jest ta oto wtyczka i nie moge znalezc radia z taka wtyczka.(ładowarka Jcb 520-50)



    • Przez Adeq95
      Witam, czy ktoś z forum użytkuje interfejsy diagnostyczne takie jak np. JALTEST, TEXA, a może coś innego z uniwersalnych testerów. Chodzi mi o opinie ludzi którzy na tym pracowali a nie tych które "coś gdzieś słyszały". W głównej mierze chodzi mi czy nadają się do konkretnej diagnostyki i czy poradzą sobię z kalibracją skrzyni, hydrauliki, programowaniem czujników itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupno interfejsów oryginalnych do poszczególnych marek ale chciałbym uzyskać informację czy te uniwersalne za "grubą kasę" się do czegoś nadają, bo wydawać 15 tys na coś czym można tylko odczytać i ewentualnie skasować błędy nie ma sensu. 
      Wiem że kilka tematów odnośnie interfejsów już było ale nikt nigdzie nie napisał jak działają w praktyce więc zakładam nowy temat. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj