pawełsz

MF 6140-Opór przy zmianie biegów i chałas

Polecane posty

pawełsz    0

Witam.

Potrzebuję pomocy w związku ze skrzynią biegów u ciągnika Massey Ferguson 6140. Podczas pracy na wolnych obrotach ze skrzyni biegów słychać odgłosy jakby "rzegotania". Po dodaniu gazu odgłosy cichną. Poza tym zmiana biegów odbywa się ciężko a po zwalnianiu sprzęgła odczuwalne jest delikatne szarpnięcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jeśli chodzi o delikatne szarpniecie to wydaje mi się, że ciągniki serii 61 tak mają. U mnie w 6190 jest to samo. Może to być wina hydroakumulatora, chociaż nie wiem. Słyszałem obiegowe opinie że ten typ tak ma. 

Jeśli chodzi o skrzynię to pewnie bez otwarcia chociażby dekla to wróżenie z fusów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Tak,wiem najlepiej by było otworzyć do skrzyni,a czy ktoś rozbierał sprzęgło w tym modelu,czy da się jakoś przerególować. Zauważyłem że ciężko biegi wchodzą tak jagby sprzęgło ciągneło. Gdy jest zgaszony to biegi przechodzą lekko. Dodam jeszcze że jest on z ładowaczem i był zakupiony rok temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Skrzynia dynashift i sprzęgło mokre,wielo tarczowe.rewers elektrohydrauliczny, w góziku. Podajie sygnał do jazdy w przód i tył. Ogólnie śmiga dobrze, tylko to brzenczenie trochę wkórza na wolnych obrotach, po wciśnięciu sprzęgła zanika, a pojawia się np. jak obciąży y hydraulikę, lub ruszam po niże 900 obrotów silnika. Tak jakby gdzieś jakiś wałek miał luz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Ponawiam pytanie o to sprzegło w tych massey Ferguson, jak to wyregulować,czy ciągnięcia sprz~gła moż być spowodowane złużyciem tarczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
33 minuty temu, pawełsz napisał:

Ponawiam pytanie o to sprzegło w tych massey Ferguson, jak to wyregulować,czy ciągnięcia sprz~gła moż być spowodowane złużyciem tarczek

co do regulacji to możesz jedynie kalibrację rewersu zrobić. a przypadkiem na słychać pompy? że ciągle pracuje? jak tur jest w obieg podłączony? jak kręci się kierownicą? lekko? powinna leciutko chodzić. jak chodzi tur? szybko i płynnie? 

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Tak, tur jest podłączony w obieg, wspomaganie chodzi dobrze lekko. Szybko. Jak i również tur. A na czym polega ta kalibracja rewersu, czy jest to jakieś ustawienieajak to się wykonuje.Wszystko działa poprawnie tylko ten odgłos, tak jakby jakiś wałek miał luz i hurgotał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

A jak naciśniesz sprzęgło i przestanie, to po puszczeniu sprzęgła już tego nie słychać? o synchronizacji rewersu są już tematy poszukaj, jak nie dla 61xx to popatrz dla modeli 62xx. trzeba olej zlać i otworzyć skrzynię i się okaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Hej. Panowie a ja by upuścił oleju i odkręcił odkręcił dekiel z tyłu co jest wlew oleju do skrzyni, może by coś było widać.jak sądzicie. Tylko ile spóścić aby wszystko działało? A czy będzie widzć pompę hydraulika albo wałki moż tam jest gdzieś luz... A czy ktoś z użytkowników mf nie miał takiej sytuacji. Piszcie jestem ciekaw waszych sugestii. Zgóry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Po wciśnięciu sprzęgła to cichnie tak jagby sprzęgło rozłaczało a później na wolnych obrotach to wraca. Niechęć zaglądać do skrzyni, bo cze a dekiel zdiąć ten boczny a tam jest potencjometr o rewersu żeby się ni po przestawiał bo działa dobrze. Najdziwniejsze że wszystko działa prawidłowo.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Co do tych odgłosów to tak jak kolega wyżej. Co do wysprzeglania to najpierw spróbuj odpowietrzyć pod kabina z prawej strony jest odpowietrznik. Jak nie pomoże to jest regulacja pod pedałem sprzęgła. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam. Tłumnik drgań był wymieniony tylko na ten że sprężynami,bo go rozpoławiałem. Robiłem w nim rewers bo się nie załączał czasem.(wymiana widełek) nadmienię że był zakupiony z tą usterką, skrzynia z punktu obejrzenia też w porządku tylko to chórgotanie. A może coś przy pompie hydraulicznej.. Tak ja wyżej pisałem wszystko chodzi prawidłowo.troche biegi wchodzą ciężej ale da  się jeździć. 

A co do regulacji sprzęgła, to przez wykrecenie lub wkręcenie  trzpienia od pedału do pompki można podregulować sprzęgło dobrze myślę...jak wcisnę sprzęgło do oporu to tak jakby ciągniczek delikatnie jechał,moża przez to ciężej biegi przechodzą. Nadmieniam że a postoju przy zgaszony silniku można przełączać je palcem.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 2.02.2020 o 08:31, pawełsz napisał:

Witam. Tłumnik drgań był wymieniony tylko na ten że sprężynami,bo go rozpoławiałem. Robiłem w nim rewers bo się nie załączał czasem.(wymiana widełek) nadmienię że był zakupiony z tą usterką, skrzynia z punktu obejrzenia też w porządku tylko to chórgotanie. A może coś przy pompie hydraulicznej.. Tak ja wyżej pisałem wszystko chodzi prawidłowo.troche biegi wchodzą ciężej ale da  się jeździć. 

A co do regulacji sprzęgła, to przez wykrecenie lub wkręcenie  trzpienia od pedału do pompki można podregulować sprzęgło dobrze myślę...jak wcisnę sprzęgło do oporu to tak jakby ciągniczek delikatnie jechał,moża przez to ciężej biegi przechodzą. Nadmieniam że a postoju przy zgaszony silniku można przełączać je palcem.. 

Gdy rozkręcisz trzpień to będziesz miał większy ruch. Powiedz jak u ciebie chodzi pedał sprzęgła gdy naciskasz go ręką? Od razu jest opór czy lekko idzie wcisnąć, a dopiero później ciężej? 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Jak będę miał chwilę to dokładnie sprawdzę...man jeszcze MF 3070,ale tam jest inne sprzęgło, dla porównania to tam biegi chodzą bajecznie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Sprawdzałem. Wciskam sprzęgło ręką do połowy idzie lekko, a później ciężej  ale jestem wstanie wcisąć ręką. Jak wyżej pisałem.,jak wcisnę sprzęgło to chórgotanie nie słychać, jak puszcze to słychać na wolnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
1 godzinę temu, pawełsz napisał:

Sprawdzałem. Wciskam sprzęgło ręką do połowy idzie lekko, a później ciężej  ale jestem wstanie wcisąć ręką. Jak wyżej pisałem.,jak wcisnę sprzęgło to chórgotanie nie słychać, jak puszcze to słychać na wolnych obrotach

Spróbuj odpowietrzyć, ewentualnie wymień pompkę sprzęgła. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

A mam takie pytanko, czy można gdzieś zakupić istrukcję napraw massey Ferguson serii 61... W języku polskim. Tak ja do naszych  polskich ciągników? 

Spróje odpowietrzyć i podkręcić ten trzpieńw pompce... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23

pawełsz napisał: A mam takie pytanko, czy można gdzieś zakupić istrukcję napraw massey Ferguson serii 61... W języku polskim. Tak ja do naszych  polskich ciągników?  Spróje odpowietrzyć i podkręcić ten trzpieńw pompce...  Raczej nie ma takiej instrukcji napraw ale jest katalog części i książka serwisowa (taka ogólna o użytkowaniu ciągnika )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

W książce o ogólnej obsłudze nic takiego nie znajdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)
Dnia 4.02.2020 o 22:53, AS931 napisał:

pawełsz napisał: A mam takie pytanko, czy można gdzieś zakupić istrukcję napraw massey Ferguson serii 61... W języku polskim. Tak ja do naszych  polskich ciągników?  Spróje odpowietrzyć i podkręcić ten trzpieńw pompce...  Raczej nie ma takiej instrukcji napraw ale jest katalog części i książka serwisowa (taka ogólna o użytkowaniu ciągnika )

Jest serwisowa tylko że po angielsku

TraktorPedia

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Ok. Dzięki, a czy we Francji by takiej instrukcji nie połapał.Jak język angielski to to trzeba by tłumaczenie. Oglądałem trochę filmików o jakimś serwisant nie zależny,niezły z niego magik otych zachodnich ciągników. Myślałem też o jakimś serwisie albo warsztacie, żeby zdiagnozowali moją usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Znam mechanika w łódzkim, który może pomóc. Wszystko zależy skąd jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj