Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
Witam! Mam pytanko odnośnie opon do Fergusona 3065, aktualnie mam założone 480/70 r34 i 13.6 r24 czy jak założe 520/70r34 i 420/70r24 to napędy będą się zgrywały? Z góry dziękuję pozdrawiam
Opublikowano
4 godziny temu, AdamGumulak napisał:

Witam! Mam pytanko odnośnie opon do Fergusona 3065, aktualnie mam założone 480/70 r34 i 13.6 r24 czy jak założe 520/70r34 i 420/70r24 to napędy będą się zgrywały? Z góry dziękuję pozdrawiam

 Poszukaj u wujka gogle przelicznik rozmiarów opon,czy jakoś tak to się pisze. Policz okrąg każdej z tych opon i oblicz stosunek długości jednej do drugiej ,czy mniejsza jest np 50 procent ,,krótsza'' od drugiej

Opublikowano (edytowane)

Będą tylko szersze a profil taki sam więc napęd będzie ok, byleby tylko na felgach dobrze leżały.

520/70 r34 to inaczej 18.4 r34 a 420/70 r24 to 14.9 r24 i taki rozmiar był fabrycznie w MF 3060 lata 88-93

 

Edytowane przez arturwojtowicz
Opublikowano
33 minuty temu, arturwojtowicz napisał:

Będą tylko szersze a profil taki sam więc napęd będzie ok, byleby tylko na felgach dobrze leżały.

520/70 r34 to inaczej 18.4 r34 a 420/70 r24 to 14.9 r24 i taki rozmiar był fabrycznie w MF 3060 lata 88-93

 

520 to 20.8 a nie 18.4, a 420 to 16.9 a nie 14.9....

Opublikowano (edytowane)
Dnia 17.01.2020 o 14:04, AdamGumulak napisał:

Witam! Mam pytanko odnośnie opon do Fergusona 3065, aktualnie mam założone 480/70 r34 i 13.6 r24 czy jak założe 520/70r34 i 420/70r24 to napędy będą się zgrywały? Z góry dziękuję pozdrawiam

Witam.

Najprościej chyba będzie wszystko sprowadzić do rozmiaru w calach i porównać stosunek obwodu koła.

Więc:

480/70R34 to  zamiennik 16.9-34 rozmiar 13.6 już jest w calach.

520/70R34 to 18.4-34 natomiast 420/70R24 to to 14.9-24.

Obwód 16.9-34 to +/- 4794mm a obwód 13.6-24 to 3698

Stosunek obwodów wychodzi 1.29

Obwód 18.4-34 to 5009 a obwód 14.9-24 to 3837.

Stosunek wychodzi 1.30.

Moim zdaniem będzie ok. Trzeba tylko brać poprawkę na to, że każdy producent i tak robi opony trochę po swojemu, ale powinno być ok.

Ps do postu wyżej.

Nie wprowadzaj w błąd:

520/85r34 to 20.8-34

520/70r34 to 18.4-34

420/85r24 to 16.9-24

420/70r24 to 14.9-24

 

 

Edytowane przez promotopony_pl
Opublikowano

A jeśli chodzi o te rozmiary 540/65 34 i 440/65 24 będzie ok? Bez problemu?

promotopony_pl napisał:

Dnia 17.01.2020 o 14:04, AdamGumulak napisał:

Witam! Mam pytanko odnośnie opon do Fergusona 3065, aktualnie mam założone 480/70 r34 i 13.6 r24 czy jak założe 520/70r34 i 420/70r24 to napędy będą się zgrywały? Z góry dziękuję pozdrawiam

Witam.

Najprościej chyba będzie wszystko sprowadzić do rozmiaru w calach i porównać stosunek obwodu koła.

Więc:

480/70R34 to  zamiennik 16.9-34 rozmiar 13.6 już jest w calach.

520/70R34 to 18.4-34 natomiast 420/70R24 to to 14.9-24.

Obwód 16.9-34 to +/- 4794mm a obwód 13.6-24 to 3698

Stosunek obwodów wychodzi 1.29

Obwód 18.4-34 to 5009 a obwód 14.9-24 to 3837.

Stosunek wychodzi 1.30.

Moim zdaniem będzie ok. Trzeba tylko brać poprawkę na to, że każdy producent i tak robi opony trochę po swojemu, ale powinno być ok.

Ps do postu wyżej.

Nie wprowadzaj w błąd:

520/85r34 to 20.8-34

520/70r34 to 18.4-34

420/85r24 to 16.9-24

420/70r24 to 14.9-24

 

 

Opublikowano
4 minuty temu, AdamGumulak napisał:

A jeśli chodzi o te rozmiary 540/65 34 i 440/65 24 będzie ok? Bez problemu?

To zamiennik takich jakie masz teraz czyli 480/70 r34 i 13.6 r24. Cudujesz strasznie z tymi rozmiarami jak koń pod góre ;) Chcesz zmienić na szersze, węższe, niższe, wyższe ? Czy obecne już sie zdarły i po prostu szukasz innych używek i co Ci wpadnie w oko na cene to pytasz nas czy bedzie pasowac ?

Opublikowano

Jak włozysz szersze w takim rozmiarze jak na początku chciałeś czyli 520 na tył i 420 przód to nie będzie problemu z napędami bo wysokość opon pozostanie ta sama. Zobacz sobie tylko najpierw jaki masz teraz prześwit z tyłu między oponą a nadkolem czy możesz bezproblemowo wsadzić szerszą gume czy nie będzie nigdzie przycierać i tak samo z przodu przy maksymalnym skręcie, bo może będziesz musiał ciut promień skrętu ograniczyć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, czy ciągnik na oponach tył 650 przód 540 będzie się nadawał do orki plugiem 4 ślinowym na szerokości 42cm ( to jest największa, unia ibis L ) czy będzie nie dorzucać albo gnieść orana ziemię? A czy jest duża różnica uciągu między zestawem tył 600 a przód 520? 
      ogolnie oram bardzo sporadycznie ale czasem obornik trzeba zaorać albo jakąś łąkę i się zastanawiam ciągnik 150km 
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez rocco0987
      Witam, zastanawiam sie nad zmianą opon na węższe z pozostawieniem aktualnych felg. Felgi mam 18x38, chciałem na nie wrzucić opone 520/85R38. Podzwoniłem troche, przejrzałem troche internetu i zazwyczaj optymalna felga to 16" jednak 18" jest dopusczona opcjonalnie dla takich gum. Ma ktoś taką konfiguracje felga-opona? Jakieś porady, spostrzeżenia?
    • Przez keeway
      Witam czym się różni opona balonowa 15 cali a 15.3 bo w przyczepie mam stare Stomil i mają rozmiar 15 a na internecie są same 15.3 czy te 15.3 będą pasować na te Felgi 
    • Przez lobudek
      Cześć. Nadszedł czas wymiany opon w naszym 3512. Opony są od nowości tj.1997r czyli mają już 23lata. Przód 6.00-16 Stomil, tył 12.4-32 radialne także Stomil. Wiem, że obecnie produkowane opony nie wytrzymają pewnie połowy tego czasu co stare stomile, ale szukam czegoś w miarę taniego i dobrego. Niestety na tył na felgę r32 nie produkują szerszych opon jak 12.4 więc takich też szukam. Po analizie rynku rzuciły mi się opony Alliance Agri Star II 320/85-32. Są to opony radialne bezdętkowe i mają dobrą cenę ok. 1200zł sztuka. Miał ktoś do czynienia z nimi? Może jest coś lepszego w podobnej cenie? Kolejna sprawa czy mogę taką oponę założyć na moją felgę bez dętki skoro jest to opona bezdętkowa? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v