yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

jahooo    9276

Jedna siana 10 października, druga 26

IMG_20201114_092127.jpg

IMG_20201114_090912.jpg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
yacenty napisał:

Zobaczymy na następny weekend.

oprysk powinien zachamowac wzrost a dopiero później rośliny powinny żółknąć, a czy widzisz nowe siewki które wschodza?


jahooo napisał:

Jedna siana 10 października, druga 26

2 tygodnie a różnica ogromna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Z łokasiem spokojnie, choć u klienta sporo szkód narobił, rośliny ponadgryzane na węźle, płacowo rośliny powypadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

osobiście problemu jeszcze z nim nie miałem ale wiosna sasiad za miedza przesiewał połowę działki pszenicy a teraz na jesien znowu pszenica i juz 2 razy pryskał profilaktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Można jeszcze prysnąć na chwasty? Na cały tydzień nie zapowiadają przymrozków. Od siewu nie bylem na jednej działce i jest masakra z przytulia, jak będzie lekka zima to na wiosnę tego nie zwalczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

wczoraj pryskałem ostatnią działkę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Akurat to co zostało, czyli bacara trio. W tym roku zrobiłem pół na pół. Bacara Trio i Pontos + DFF.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
6 minut temu, FarmerDyzio napisał:

pontos w jakiej fazie zboz dawałeś ? i jakie ilości pontosu i dff?

1-2 liść, 0.5l pontosa i 0.15l Legato 500


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Owies głuchy wymarznie? przez te długie i ciepłe jesienie i brak zimy zaczyna teraz rosnąć a niby to jest wiosenny chwast. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
2 minuty temu, dzikiWschód napisał:

na tą chwilę jesteście zadowoleni z bacara trio?

wypowiem się miesiąc po zastosowaniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

U mnie 7 dni po zabiegu zielsko zaczyna się przebarwiać na żółto. Poszlo ctu2l +dff 0,25 +hełm tribi 10g temp w czasie oprysku około 10 - 12 st dzień pochmurny i mglisty. Czyli mój oprysk mam nadzieję działa.

Dziś kończyłem opryski w błocie bez wtopy nie było szans, ale dałem radę. Myślę że też podziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Miesiąc po oprysku expert met 350g+adiunkt 0,2l+20g tribe 75 miotła i przytulia spalona jedynie chaber dopiero żółknie Pryskane przy tem.15 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
12 minut temu, Agrest napisał:

Przy małych krótkich przymrozkach nie wymarznie 

Zobaczymy, teraz już nie będe pryskał, może wiosną jakiś oprysk da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiałem dziś 0,8 ha pszenicy na bardzo mokrym kawałku pierwszy raz tak późno zobaczymy jak się ma to do chorób i wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

akurat jęczmień padura, ale chodziło mi o pokazanie ilości i wielkości chwastów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mokrych warunkach to później rośliny się męczą... Został mi hektar iłu, ale odpusciłem już siew, bo gdyby nawet udało się zasiać, to warunki do kiełkowania i dalszego rozwoju, były by kiepskie.. Chyba że jakiś solidniejszy przymrozek, to kto wie.... ? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, yacenty napisał:

Ile posiales?

210 kg, 420 ziaren Plus minus bo końcówki z pięciu odmian. Myszy zaczęły gryźdź worki lepiej niech w polu leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj